"Чудеса и хреновины! Передай дальше..." (pan_baklazhan) wrote in bitter_onion,
"Чудеса и хреновины! Передай дальше..."
pan_baklazhan
bitter_onion

Думка про Велику Російську Літературу, бабусін кисіль та аероплан Можайського

Originally posted by pan_baklazhan at Думка про Велику Російську Літературу, бабусін кисіль та аероплан Можайського

Публікую тут свій коментар, бо він вартий окремої теми. Коментар, як мені справедливо дорікнули, був не зовсім по темі поста, але то таке. Я часто дію за "правилом Ф. Кокошкі" - "пост не читай, сразу комментируй!". Отже,

моя усталена думка щодо Великої Російської Літератури:

"Самогордение своей вторичной (по отношению к мировой) литературой - одна из неотъемлемых составляющих русского характера. Даже вообще нечитающий русский всегда знает, что "Пушкин-Толстой-Достоевский!!!"

Однако есть проблема. Великая Русская Литература за последние лет с полста не дала миру ничего стоящего. Ну, если не считать Солженицина, который, разумеется, не совсем литература. Кто ныне есть сильный русский писатель? Пелевин, Сорокин, или может, сам Галковский? В общем, литература сия - из разряда "самолёт Можайского" - красиво, внушительно, но не летает.

Если чё, украинская литература таки да - слабая, провинциальная и неинтересная. Потому предпочитаю иностранных авторов, увы, в переводе."

Щодо сучукрліту - то тут мене навряд чи хтось переконає в зворотньому, хоча я чесно намагаюсь його час від часу читати, і навіть отримувати певне задоволення. (див, наприклад, Про «Карбід», який не вибухнув в місті Золтана Б. ) Можна й про нього потеревенити, але мова тут все ж про рос-літ. До якого, як я згодом зрозумів, сам ставлюся з любов'ю, по-перше, тому, що не володію в достатній якості іншими іноземними мовами, а по-друге, моё отношение к русской литературе сродни любви к условному "бабушкиному киселю" - вот ты с детства его полюбил, и искренне не понимаешь, отчего другие его категорически не пьют, предпочитая колу, смуззи или компот". Або, як казав колись їхній "нашё всьо" - "Привычка свыше нам дана - замена счастию она". Навіть, якщо ця звичка й шкідлива...

NB. І про літак (або ж "парольот") Можайського:

"...літальний апарат, спроектований і побудований російським морським офіцером Олександром Федоровичем Можайським в останній чверті XIX століття, перший в Росії та один з перших в світі літальних апаратів важчих за повітря, побудованих в справжню величину. Документів, які безпосередньо зафіксували хід випробувань літака Можайського, не збереглося. Також немає оригінальних креслень, точного опису, фотографій чи іншого зображення апарату. Невідома також точна дата випробувань, дослідники вказують на період між 1882—1885 роками.  ... В радянські часи, в другій половині 1940—х років, в період кампанії «боротьби з космополітизмом» та «пошуку російських пріоритетів», тема літака Можайського набрала широкого розголосу. На основі післяжиттєвих публікацій про апарат Можайського, радянськими «дослідниками» видавались фальсифікації, спрямовані на перебільшення ролі А. Ф. Можайського в створенні літака як літального апарату, та основоположника світової авіації. Міф, про російський перший в світі літак, широко тиражувався в книгах, журналах, кіно"

Tags: кацапознавство, роисся вперде
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments