not_affirmative (not_affirmative) wrote in bitter_onion,
not_affirmative
not_affirmative
bitter_onion

Прошу оцінити ідею та допомоги у клубного панства

Доброго вечора шановне клЮбне панство. Наразі їхав втомлений додому у майже персональному транспортному засобі жовтого кольору, засинаючи під гупання дверей за спиною та шаманське заклинання – «Передавайте с задней площадки за проезд». У салоні ненав’язливо транслювалося радіо шансон, тож бажання відключитися на час поїздки від оточуючого середовища, тільки зростало. І ось, десь майже у мареві забуття,[Ідея далі, на відстані кліка] зазвичай, як тільки жовта київська «субмарина» рушає з місця, вже бачу перші сни, чую голос диктора, яка читає новини.
- Бла-бла-бла-бла-бла … Влада канадського міста Ванкувер, має намір розглянути введення податку на невикористовуєме житло…»
Сон вже майже мене покинув й далі слухаю уважно. Щось ситуація у тому далекому Ванкувері мені нагадала мої буденні справи…
- У зв’язку з значним подорожчанням житла, оренда домівок та квартир стає для багатьох канадців суттєвою проблемою. При цьому, дуже багато придатного житла просто не використовується – стоїть пустою. Аби вирішити цю проблему, влада міста розглядає можливість введення податку на пусте житло, щоби спонукати власників шукати можливість його здати як мінімум в оренду. На думку авторів, це змусить власників або поповнити ринок нерухомості надлишками житла, або зібрати кошти для фінансування будівництва нового соціального житла.

Й так же мені сумно стало й образливо за тих канадських невдах, що виникло бажання, саме так як радить Пан Професор й з чим я згоден, не скиглити позаочі, а формувати нове громадянське суспільство, починаючи з себе та свого оточення, кола спілкування.
Тож звертаюсь до вельмишановного панства з ідеєю, яку прошу оцінити, та порадити, як ії далі розвивати. Не секрет, що у Києві та у більшості міст України, де більш-менш працює економіка, така ж сама ситуація. Будівництво ведеться, апартаменти будуються, та продаються за тими цінами, які штучно підтримуються власники, не дуже жваво. На мій розсуд, й тих 30-50%, які продано, достатньо, аби повністю покрити собівартість й не дуже парячись, чекати нових клієнтів.
Хоча ідеєю я це назвав передчасно – це звісно субідея. Сутність – ініціювати громадську ініциативу про розробку, розгляд, прийняття та впровадження закону про податок на невикористовуване житло. Й не має різниці яке – нове, або зі вторинного ринку.
Як на мене має сенс зробити це через петиції на сайті Президента України та мера міста Київ.
Якщо це вдасться зреалізувати бачу кілька суттєвих дивідендів:
- Збільшення пропозиції орендованого та нового житла на ринку, що має суттєво вплинути на ціни. Маю надію що у бік зменшення;
- Додаткові збори до місцевих бюджетів. Саме це суттєвий аргумент для можновладців, у яких явна криза жанру у царині пошуку приводів для оподаткування.
Тож запрошую до обговорення, висловити свою думку й надати пораду, або допомогу як зрушити це питання та поповнення бюджетів.

А посилання на канадську ініциативу також знайшов - http://immigrant.today/article/10619-v-vankuvere-vvedut-nalog-na-pustujushhie-doma.htm.

Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments