Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

business as usual

Цей пост ще й про то, що залочили пана Гжегожа вчора...
Насправді, нічого страшного не сталось, бо до цього  пан Гжегож був готовий з самого почтку, це вже було пару разів і вата нічого не отримала...

Але я по інше. Відповідь в таких випадках може бути одна - business as usual.

#bussinessAsUsual

"""Ізраіль - це єдина країна в світі, шо змогла переломить цей закон статистики завдяки підходу business as usual (according to Nate Silver). В Ізраілі кількість терактів з великими жертвами майже унеможливлена і їх логарифмічний графік терактів вигляда як спрямована вниз дуга, а не як природна пряма лінія. Див. на схемі. Як вони так зробили? Вони так зробили імено шляхом business as usual. Як тіки десь трапляється теракт, місцевість зачищають за дві години і вона як нова, бізнес працює бесперебойно. Ресурс не витрачається на малі теракти, вони сприймаються як погана погода і, якшо опитать жителів Ізраіля, шо для них є найбільшою загрозою, то теракт HE буде на першому місці. Економіка працює бесперебойно і прекрасно, забезпечуючи ресурс -мозговий, грошовий та ін. спрямований саме на профілактику великих терактів.""""

Смотрите, что террористам нужно и как они достигают этой цели? Один теракт за один день знищує (простите, я больше не буду) выводит из строя n*10 людей, где n - число непосредственно пострадавших. Два теракта подряд за один день, выводят из строя n*100 людей, три n*1000.

террористам очень легко будет добится своей настоящей цели, если вы будете следовать этому паттерну. Они очень постараются, им придётся сильно напрячься, но они сумеют убить одновременно троих военнослужащих Украины в Широкино, в Марьинке, в Авдеевке, и ещё пять без разбора гражданских ли военных ли в Мариуполе и Краматорске путём беспорядочного обстрела.

Выполняемое и подаваемое с должными интервалами это создаст у вас ощущение все пиздец началось. 25 * 100000 = 2.5 миллиона людей импактнуты. Каждый из которых за свой счет импактнет еще пятерых.

Так вот - шлите терророрашу нахуй. Да, они могут синхронизировать серию терактов в разных местах. Общее количество жертв в этом примере - 25. Не 2500, не 250000, в пять раз больше а не на пять порядков как кажется. В пяти разных операциях, каждая из которых вовлекает в разы больше людей для осуществления (таким образом, всего для этого задействовано должно быть порядка 125 свинособак)

Они не в состоянии замаунтить действительно серьёзную одномоментно-точечную атаку. Если вы не будете им помогать.

Faina Kaplan's photo.
Faina Kaplan's photo.
Faina Kaplan's photo.
Faina Kaplan's photo.
Faina Kaplan added 4 new photos.

Цей пост про то шо військових злить, коли вони приїжають в мирні українські міста, а там busines as usual, ніякий зовсім згадок про війну, нічого не нагадує про війну, наче її нема, а їм це обідно.

Але почну здалеку. (Nerd alert!)

В 2001, коли по всих програмах показували збиті Нюйоркські башні, з телевізора йшов дуже голосний і непонятний мені месідж: "Не припиняйте бізнес, ідіть в магазіни, скупляйтесь, наче нічого не проізошло, їдьте в подорож, не припиняйте жить і не зважайте на те шо сталось." Магазіни всюди розвішували рекламу: Business as Usual і для цьої кампанії було навіть розроблено спеціальний логотип, шо його можна було побачить на всих вітринах America Open For Business. Я була діко здивована таким цинізмом, мені було протівно на це дивитись, от єбануті, думала. Загинуло скіки людей, а ті призивають іти в ресторани і магазіни.

Далі.

В книжкі Нейта Сілвера "The Signal and the Noise" є глава про тероризм і взагалі про випадки, коли в результі форсмажуру чи ше якихсь обставин гинуть багато людей. Є закон, шо оприділить і зпрогнозувать такі випадки массової смерті неможливо або дуже важко, але можна з точністю сказать якою буде пропорція випадків з малими жертвами до випадків з великими жертвами. Ця пропорційність вимірюється дуже простим логарифмічним графіком- power law, шо представля собой пряму лінію, як показано на малюнках.

Ізраіль - це єдина країна в світі, шо змогла переломить цей закон статистики завдяки підходу business as usual (according to Nate Silver). В Ізраілі кількість терактів з великими жертвами майже унеможливлена і їх логарифмічний графік терактів вигляда як спрямована вниз дуга, а не як природна пряма лінія. Див. на схемі. Як вони так зробили? Вони так зробили імено шляхом business as usual. Як тіки десь трапляється теракт, місцевість зачищають за дві години і вона як нова, бізнес працює бесперебойно. Ресурс не витрачається на малі теракти, вони сприймаються як погана погода і, якшо опитать жителів Ізраіля, шо для них є найбільшою загрозою, то теракт HE буде на першому місці. Економіка працює бесперебойно і прекрасно, забезпечуючи ресурс -мозговий, грошовий та ін. спрямований саме на профілактику великих терактів.

Ні, українці використовують принцип business as usual не тому що вони такі продвинуті і знають як він працює, а з інших причин, наприклад, they are in denial. Aле хай буде як є, хай ходять в свої клуби чи кафе чи в кіно і по магазінам, хай ця копійчина циркулює і хоч трохи рухає анемічну економіку і навіть залучає якісь інвестиції. Хай на них солдати не обіжаються.
Те саме касається і військового стану.
________
A key element in the country's strategy is making life as normal as possible for people after an attack occurs. For instance, police typically try to clear the scene of an attack within four hours of a bomb going off, letting everyone get back to work, errands, or even leisure. Small-scale terrorism is treated more like crime than an existential threat.
What Israel certainly does not tolerate is the potential for large-scale terrorism (as might be made more likely, for instance, by one of their neighbors acquiring weapons of mass destruction). There is some evidence that their approach is successful: Israel is the one country that has been able to bend Clauset's curve. If we plot the fatality tolls from terrorist incidents in Israel using the power-law method, we find that there have been significantly fewer large-scale terror attacks than the power-law would predict; no incident since 1979 has killed more than two hundred people. The fact that Israel's power-law graph looks so distinct is evidence that our strategic choices do make some difference.


https://www.facebook.com/mykola.grechukh/posts/1786851108258482


PS Анонси змін для бізнес-ас-южел:
- певні службові пости будуть переписані не від імені пана Гжегожа
- пан Гжегож спробує вмовити пару довірених людей стати модераторами (бо залежність комьюніті від акаунта 1 людини то реальна проблема)
- пан Лук заведе свій сайт
-  мабуть ми (після фандрайзінгу) переїдемо туди, якщо пан Лук буде не проти. Але то попередня ідея.
Tags: навіяло
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments