Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Росія хоче зробити з Білорусі «сіру зону»

Originally posted by rudy_ogon at Росія хоче зробити з Білорусі «сіру зону»
На кордоні з Білоруссю кількість російських військ достатня, щоб вести гібридну війну

Карта Білорусі

Росія може створити в Білорусі «сіру зону», яка служитиме конфронтації із Заходом. Про це пишуть у новому рапорті аналітики білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень.

Експерти Центру стверджують, що Білорусь, зберігаючи нейтральну позицію щодо кризи в Україні і повний контроль над своєю територією, вносить значний вклад у стабільність регіону. Однак, останнім часом став помітним «безпрецедентний військово-політичний тиск» на Білорусь з боку Росії. На думку аналітиків, це тиск пов`язаний зі спробами російського керівництва втягнути Білорусь в комплексне, в тому числі – військове протистояння з країнами Заходу, яке воно проводить.

На думку експертів, крайнім проявом тиску Москви на Мінськ стало розміщення на кордоні з Білоруссю російських військ у кількості, потенційно достатній для того, щоб реалізувати на білоруській території заходи гібридної війни, аналогічні за масштабом тим, які були здійснені на сході України.
Мета Москви – проста: «Незалежна держава Білорусь повинна стати сірою зоною, з якої Російська Федераія керуватиме конфліктами в регіоні», – читаємо у документі.

Рапорт вийшов у Центрі стратегічних і політичних досліджень, який називають «незалежним». Однак, як стверджує інтернет-видання «Навіни», – авторів рапорту Арсенія Савицького та Юрія Царика часто називають «проурядовими аналітиками». Це може означати, що білоруська влада досить міцно відчуває і серйозно сприймає тиск з боку Москви.

http://www.polradio.pl/5/38/Artykul/267397
Tags: Беларусь, вата
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments