Andriy Lypkivskiy (a_lypkivskiy) wrote in bitter_onion,
Andriy Lypkivskiy
a_lypkivskiy
bitter_onion

Карта України 1918 рік

Originally posted by a_lypkivskiy at Карта України 1918 рікКарта України 1918 рік.Карта україни, 1918


Дозвольте до вашої уваги представити  невеличкий, але від того не менш цінний скарб. Цю карту було знайдено у "закритій частині" бібліотеки Українського центру імені Івана Франка, місто Річмонд, метро Ванкувер. Важко собі навіть уявити шляхи якими цей папір, роздрукований у Відні, столиці загиблої Австро-угорської імперії, пройшовши буремними стежками розстріляної України, потрапив до Канади.  Зараз це просто шмат розірваного, вкрай втомленого матеріалу, що може викликати смерть у алергіка кількістю дрібного пилу і просто розсипається від дотиків, але той шмат добре зберіг колір і загалом вражає гарною якістю друку.

Що з того?
Подивіться на цю карту  - на ній Україна, це вже єдина країна з частково визначеними кордонами, себто карта готувалася до друку в розрахунку на те, що акт злуки таки відбудеться. Зверніть увагу на назви міст та інших населених пунктів, порівняйте з сучасними картами і спробуйте знайти відмінності. Знайдіть на цій карті Донецьк, Прип'ять, Запоріжжя, Дніпропетровськ... Подивіться на водосховища Дніпра, на назви кримських міст та селищ. Вражає? Для того, щоб побачити наскільки драматичною була історія цієї землі не потрібно нічого, крім двох карт різних років випуску.

Як саме?
Ця карта була пересканована з перекриттям звичайним побутовим сканером, після чого її було зібрано вручну за допомогою  відкритого програмного забезпечення. Жодних правок оригінального тексту не проводилося, здійснено ретуш розривів (заливка прогалин нейтрально жовтим кольором), деяка корекція деформацій зображення, геокорекція та прив`язка до кординатної сітки  не використовувалося. Якщо знайдеться особа, що вважає за потрібне виправити цю прикрість - звертайтеся, я надам оригінальні скани.

Де взяти?
Версія мапи з роздільною здатністю 300dpi і загальними розмірами в 30% від оригіналу (75 мб).

Версія мапи з роздільною здатністю 300dpi і загальними розмірами в 30% від оригіналу (75 мб) на вікіскладі.

Магнет посилання за допомогою якого можна отримати карту оригінального розміру - роздільна здатність 600dpi (693 мб).

Джерело: http://www.lostua.info/2016/04/1918.html

Tags: Україна
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments