novich_ok (novich_ok) wrote in bitter_onion,
novich_ok
novich_ok
bitter_onion

Націоналістична риторика 2: Треба замінити політиків на патріотів

Оригинал взят у novich_ok в Націоналістична риторика 2: Треба замінити політиків на патріотів
Стикаючись із подібним, я машинально роблю перевірку на штучне обмеження вибору і маніпуляцію. Насправді взнати, чи вами маніпулюють, досить легко: треба спитати себе, як треба робити правильно.

Це як із старим закидом російської пропаганди: «Ви візьмете на роботу некваліфікованого україномовного спеціаліста чи російськомовного кваліфікованого?» Питаєш себе, як би підбирав спеціаліста на роботу, і виходить, що спробував би максимально перевірити його кваліфікацію та чи підходить він до колективу. В період випробувального терміну взнав би, чи не помилився при співбесіді. Мова кандидата буде важлива хіба що у разі конфліктів з колективом. Типу в мене всі бандерівці і не хочуть чути російської, чи пан кандидат української не розуміє і перепитує всіх «Как ета будет па-русски?».

Щось схоже і з заміною політиків патріотами. Якщо спитати себе, як правильно, то виходить, що:
1. Людина, яка обіймає посаду, має розумітися на тому, чим вона керує чи що реформує;
2. Ця людина має дбати про спрощення механізмів функціювання закладу, збільшення прозорості, спрощення взаємодії людей із державним інститутом;
3. Ця людина має бути не схильної до корупції, знати міру* у популізмі тощо.

(* Трохи популізму все ж таки треба, бо буде другий Порошенко: нібито щось зробив, а розповісти про це не може)

Патріотизм тут з одного боку доречний: я б не хотів мати на посаді людину, яка лобіює російські проекти чи просуває співпрацю з російськими підприємствами замість розвитку аналогічних в Україні. З іншого боку патріотизм створює певні труднощі, підміняючи собою професійні якості та заважаючи критиці:
— Нащо ви його туди взяли, він же в економіці не тямить! — Ну і що, зате патріот!
— Щось він останнім часом якісь мутні речі почав робити... — Не смій на нього так казати, він же патріот!

До того ж, коли людина патріот, то не означає, що вона не схильна до корупції. Ось Свобода: як когось беруть за яйця на хабарі — відразу «Влада патріотів пресує!!!111».

Так само нібито патріотична людина може за гроші лобіювати слабко- чи помірно-проросійські проекти, і буде важко як помітити це, так і притягнути її до відповідальності.

Мій висновок: в контексті безладу у політиці та сильного впливу «старої школи», гасла про патріотичність посадовців більше шкодять, ніж приносять користі. Вони заважають формуванню правильних вимог до посадовця (див. пп. 1, 2, 3), до того ж патріотичними гаслами користуються популістські та відверто проолігархічні партії чи об’єднання. Вважаю, що треба щоразу переводити розмову з патріотизму людини до її професійних якостей: чи розуміється у свої справі, чи схильна до корупції тощо.

Tags: карубцыя, лабораторна робота, мова, патриотизм
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments