...Вона блює і співає (bytebuster463) wrote in bitter_onion,
...Вона блює і співає
bytebuster463
bitter_onion

«Вічний фашизм» в картинках — Частина 3, Домашнє завдання

Originally posted by bytebuster463 at «Вічний фашизм» в картинках — Частина 3, Домашнє завдання
У статті три частини:
 1. Передмова (DreamWidth, LiveJournal)
 2. Стаття (DreamWidth, LiveJournal)
 3. Домашнє завдання (DreamWidth, LiveJournal)Отже, Ви прочитали статтю про 14 визначальних факторів фашизму і про те, як вони проявляють себе в сучасному московстві. А тепер пропоную Вам домашнє завдання (а як же без нього).

Ось вам 14 ознак фашизму від іншого дослідника на ім'я Лоуренс Брітт. Прочитайте їх і назвіть, які з цих рис не притаманні сучасному московству.

1. Потужний і тривалий націоналізм.
Фашистські режими постійно використовують націоналістичні гасла, девізи, символи, пісні і так далі. Прапори можна побачити всюди, як і символи на одязі і в громадських місцях.

2. Нехтування загальновизнаними правами людини.
Від страху перед ворогом і під прикриттям підтримування безпеки фашистські режими переконують, що права людини можуть ігноруватися в певних випадках заради «необхідності». Людей змушують «думати по-іншому» або навіть схвалювати побиття, вбивства, тривалие позбавлення волі затриманих і т.д.

3. Виявлення ворога, спокутні жертви як об'єднавча основа.
Народ при фашистських режимах гуртується в патріотичному русі в боротьбі проти спільної небезпеки або супротивника: расових, релігійних або національних меншин, лібералів, соціалістів, терористів, тощо.

4. Переважне підтримка збройних сил.
Навіть якщо в країні є багато гострих внутрішніх проблем, збройні сили отримують непропорційно велике бюджетне фінансування, а внутрішні проблеми залишаються невирішеними. Пропаганда нав'язує привабливий образ військових і військової служби.

5. Сильна дискримінація за ознакою статі.
В фашистських урядах домінують чоловіки. Традиційні гендерні ролі жорстко закріплені. Негативне ставлення до абортів, гомофобія. Держава намагається контролювати статеве життя усіх підлеглих.

6. Контроль над ЗМІ.
Вони контролюються безпосередньо урядом або побічно через співчуваючих/продажних журналістів або керівників ЗМІ. Поширена цензура — особливо у воєнний час.

7. Маніакальне захоплення національною безпекою.
Страх використовується як мотиваційний інструмент уряду для тиску на маси.

8. Переплетення релігії і уряду.
Уряди фашистських країн використовують релігію як інструмент управління громадською думкою. Релігійна риторика і термінологія використовуються урядовими лідерами, навіть коли головні принципи релігії діаметрально протилежні діям або політиці уряду.

9. Захист корпорацій.
Промислова і ділова аристократія в фашистських державах часто є єдиною силою, що ставить лідерів до влади, створюючи взаємовигідні ділові відносини з владною елітою.

10. Утиски профспілок.
Оскільки профспілки представляють єдину реальну загрозу для фашистських урядів, вони або повністю відсутні, або серйозно утиснені в можливостях.

11. Зневага до інтелігенції і мистецтва.
Фашистські держави заохочують або терпимо ставляться до проявів відкритої ворожості до вищої освіти і до вчених. Найчастіше вони піддаються переслідуванням або навіть арештам. Вільне самовираження в мистецтві піддається відкритим нападкам, і уряд часто відмовляється фінансувати мистецтво.

12. Нав'язлива ідея злочину і покарання.
При фашистських режимах поліції даються майже необмежені повноваження. Люди в ім'я патріотизму в багатьох випадках вважають за краще не помічати поліцейських зловживань, навіть порушення своїх громадянських свобод. Часто поліція і продажні суди стають «державою в державі».

13. Неприборкане кумівство і корупція.
Фашистськими режимами майже завжди керують клани приятелів і партнерів, які призначають один одного на урядові посади і використовують владу для захисту членів свого клану від відповідальності. Найчастіше урядові лідери привласнюють або навіть безпосередньо розкрадають державні ресурси і скарбницю.

14. Шахрайські вибори.
Вибори в фашистських державах часто перетворюються на фарс. Нерідко проводиться наклепницька кампанія (або навіть вбивства) кандидатів від опозиції, законодавство використовується для маніпулювання чисельністю виборців, межами округів, засобами масової інформації. Фашистські режими часто використовують судову систему для маніпулювання виборами.

Оригінал публікації — на Дрімі. Підписуйтеся, бо ЖЖ може опинитися закритим у будь-який момент.
Tags: мова, ноука, роисся вперде, фашизм/нацизм, історичні дослідження
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments