Andriy Lypkivskiy (a_lypkivskiy) wrote in bitter_onion,
Andriy Lypkivskiy
a_lypkivskiy
bitter_onion

Річард Докінз: "Завжди перевіряйте свої ідеї фактами"

Originally posted by a_lypkivskiy at Річард Докінз: "Завжди перевіряйте свої ідеї фактами і будьте готові відмовитися від найпотаємніших
Якщо чиє небудь думка відрізняється від нашої в мозок надходять ті ж хімічні речовини, що забезпечують наше виживання в небезпечних ситуаціях. У цьому захисному стані більш примітивна частина мозку втручається в раціональне мислення і лімбічна система може блокувати нашу робочу пам'ять, фізично викликаючи обмеженість мислення. Це можна бачити при залякуванні або при грі в покер, або коли хтось проявляє впертість у суперечці. Який би цінної була ідея, в такому стані мозок не здатний її обробити. На нейронних рівні ВІН сприймає ЇЇ ЯК загрозу, навіть якщо це нешкідливі думки або факти, з якими в іншому випадку ми могли б погодитися.
Тобто коли чия-небудь думка відрізняється від нашогї, ми сприймаємо це буквально як загрозу виживанню. Наступного разу коли зіткнетеся з інакомисленням, не зайвим буде згадати, що це всього лише гри нашої операційної системи.
Проблема не в тому що світ поганий сам по собі. Проблема в тому, що він не відповідає ідеальним уявленням про нього. І найгірше, що це невідповідність ніяк не вкладається в окремій голові. У першій відповіді вже згадувалася гординя. Так от, це вона і є - віра у власну правду, наперекір усім фактам. «Я правий, значить, решта не праві» - ЦЕ дуже збиткова і небезпечна логіка.
"Якщо вчений в якійсь мірі намагається щось довести не собі, а комусь ще (а я не раз допускав цю помилку), значить, він використовує науку для захисту від загрози своєї особистості." К. Роджерс
"Завжди перевіряйте свої ідеї фактами і будьте готові відмовитися від найпотаємніших переконань, якщо факти їх спростовують."
Річард Докінз

Tags: аналітика
Subscribe
Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment