Грьіша Паляньіця (grzhegorz_br) wrote in bitter_onion,
Грьіша Паляньіця
grzhegorz_br
bitter_onion

Провал евакуації з Сайгона Кабула

У ватки нова радість - біжать амерікози з Кабула, тому що вибили їх мєгахоробрі таліби. Біжать безладно, втрачаючи власні речі по шляху. Крім радісного верещання Колонелсасада навіть "ліберальна" Мєдуза випустила досить саркастичну статтю "Эвакуация посольства США из Сайгона в 1975-м — и эвакуация посольства США из Кабула в 2021-м. Две фотографии".
Нормальні люди вже ржуть з того патріотичного угару


А так як батько одного з моїх тренерів американської мови втікав з Сайгона саме завдяки операції "Поривчастий вітер" то мені є що сказати. І розповідав то мені в Маленькому Сайгоні.

Тезово

1 Якщо вважати що таліби (та й афганці) це якісь непереможні воевакі, здатні розібивати і перемагати всіх, то це ідіотизм. В Афганістані ще жодна армія, крім радянської, не зазнала поразки. Афганістан це прохідний двір куди вільно заходив хто завгодно, робив там що хотів, залишався там стільки скільки йому треба було і йшов тоді коли сам вирішав без будь-якого тиску з боку.

2 Вихід американської армії не був вимушеним втіканням, тому як заплановано було в 2011 році, розпочато в ще в 2014 і не може вважатися поразкою. За цей час навчали поліцію і армію, доречі.

3 Чисельність армії Афганістану в 3,5 рази більше ніж чисельність талібів.
Зброя - по БТР-танкам раз в 10 разів більша чисельність, по машинам думаю раз в 100 (і у армії Афгану хамві а не перероблені драндулети як у талібів), але сутичок практично не було, місцями здавалися заздалегідь.
З цього я роблю висновок, що народ en masse тупорилий, з середньовічною свідомістю. І дві спроби побудувати майже демократичну і мусульманську державу сприймалися нарідом з непорозумінням і в багнети. Там велика частина як наші зелебобікі - "зато нє под внєшнім управлєнієм". Ну й таліби не бариги.

4 Вигляда, що американські аналітики таки провтикали тупорилість афганського наріду і що армія буде здаватися. Див також пункт 1.

5 Евакуація вертольотами це взагалі класика жанру, там Байден лопухнулся. Але треба розуміти культрний контекст.
Несмотря на успех операции «Порывистый ветер», в США она была воспринята и до сих пор вспоминается с горечью, как печальный итог непопулярной войны. Символом поражения США во Вьетнаме считаются телевизионные кадры, на которых приземляющиеся на корабли вертолёты с беженцами после разгрузки сталкиваются в воду, чтобы освободить место для других вертолётов.


Tags: я не знаю что сюда поставить
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments