Инга (innerwoman) wrote in bitter_onion,
Инга
innerwoman
bitter_onion

Проголосуйте за проект порятунку української долини нарцисів

Європейська асоціація охорони природи оголосила голосування за найкращий проєкт зі збереження територій та об'єктів дикої природи, де серед представлених – український проєкт «Врятувати Долину нарцисів».
Голосування доступне за лінком на сайті Європейської асоціації охорони природи, передає Укрінформ. 
Як повідомляють у ГО «Дунайсько-Карпатська програма», загалом до голосування у трьох номінаціях («Вода», «Ліси» та «Місця дикої природи») було відібрано 17 із понад 250 проєктів з усього світу.
Переможець у голосуванні в кожній з номінацій отримає фінансування для реалізації проєктних завдань.
Як повідомляється, у межах проєкту «Врятувати Долину нарцисів» планують відновити найбільш критичну частину Долини нарцисів, зокрема, підвищити рівень ґрунтових вод, відновити режим підтоплення, організувати скошування трави після плодоношення і регульований випас ділянок, які не викошуються, видалити кущі та дерева, а також провести відновлення популяції нарцисів у районах, де вони були втрачені.
«Кліматичні зміни у Долині нарцисів призвели до зниження рівня зволоженості території та природної повеневої динаміки, що відповідно стимулювало експансію кущів та дерев, появу пожеж та зменшення популяцій більшості червонокнижних видів, включно з нарцисами. Без проведення низки природоохоронних заходів, включно з традиційним косінням й випасанням худоби, ця територія може безповоротно втратити свою цінність", - сказав керівник ГО «Дунайсько-Карпатська програма", завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, кандидат біологічних наук Богдан Проць.

У Карпатському біосферному заповіднику Долину нарцисів називають чи не найбільшою цінністю своєї природоохоронної території.
«Це – останній у світі прихисток для рівнинної популяції нарцису вузьколистого. І ця ділянка становить інтерес не тільки у контексті збереження біологічного чи ландшафтного різноманіття, але й через величезне естетичне та рекреаційне значення. Проте її збереження стикається з величезними проблемами. Глобальні кліматичні зміни, наслідки меліорації, занепад традиційного природокористування призводять до регулярного зменшення популяції нарцису. Без системних активних заходів врятувати її практично неможливо», – заявив директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак.
Зокрема, в КБЗ наголошують, що без серйозної фінансової й матеріально-технічної підтримки реалізувати ці заходи зі збереження Долини нарцисів майже неможливо. Тому в заповіднику покладають великі сподівання на цей проєкт та на підтримку громадськості і просять проголосували за Долину нарцисів в проєкті Європейської асоціації охорони природи.


ГОЛОСУВАТИ ТУТ:

https://www.eocaconservation.org/project-voting-category.cfm?catid=3


(будь-ласка, будьте уважні при виборі проекта, там трохи незручно сторінка голосування організована)
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments