«Лемківщина» Марату Губаєву

Заява Всеукраїнського Товариства «Лемківщина»

На офіційному інтернет-представництві Президента України з’явилася електронна петиція, автор Марат Губаєв, про надання лемківській мові особливого статусу на загальнодержавному рівні.
Всеукраїнське Товариство «Лемківщина» заявляє, що дана петиція є провокацією, ворожою та спеціально надуманою. Лемки, як етнографічна група українського народу, мають говірку, діалект української мови, а не мову. Товариство «Лемківщина» відмежовується від цієї ганебної петиції та спроб посіяти міжетнічну ворожнечу.

Колегія Товариства.

Марату Губаєву
Всеукраїнське Товариство «Лемківщина» вважає вашу петицію провокацією, вороже направленою на роздуття міжнаціональних відносин. Хто ви такий і хто дав вам право виступати від імені лемків? Лемки є етнографічною групою українського народу і має говірку, діалект української мови, а не мову.
ТОВАРИСТВО вимагає негайно зняти цю брехливу публікацію, інакше будемо вас вважати провокатором, і залишає за собою право звернутися до відповідних органів.

Голова Товариства О. Венгринович.

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…

Error

Comments allowed for members only

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded 

ueartemis
Думаю, слід пояснити: питання мова чи діалект — є значною мірою політичним, а не мовознавчим. При чому, як в загальному сенсі, так і в сенсі політики вибудовування літературної норми. На даному етапі політичного і культурного розвитку українства членувати мовний континуум шкідливо. То в спокійні роки було місце для дискусії.