Віктор Станіславович (zakusilov) wrote in bitter_onion,
Віктор Станіславович
zakusilov
bitter_onion

Дія мовного закону залежить від кожного з вас! Від вашої реакції та вашого контролю

Мовний закон ДІЄ. Перший тиждень. Особиста практика.


Пройшло 7 днів з 16 січня. Наголошую, що це 7 днів на локдауні, тому говоритиму лише про магазини/заклади котрі працюють в цей час.

Скажу одразу: мовний закон діє. В Києві це точно. Щодо інших міст – напишіть в коментарях.

За тиждень я був: Сільпо – 3 рази, Нова Пошта – 2 рази, Аптека Аптекар (Віталюкс) – 1 раз, Аптека TAS – 1 раз, також маю інформацію щодо Watsons на Печерську та MasterZoo – мережа зоомаркетів також на Печерську. Робив замовлення в Сушия – сучасна японська кухня.
Скрізь обслуговування було УКРАЇНОМОВНИМ.

Заклик Владики ПЦУ Епіфанія молитися рідною мовою викликав агресію в московському патріархаті

І хоча частина цих магазинів/закладів вже рік як перейшла на українську мову як основну в обслуговуванні, деякі все ж зустрічались іноземною, навіть на звертання українською.
Один магазин вдалось «українізувати». За моїм зверненням була змінена вивіска та демонтований російськомовний банер. При чому це було зроблено за КІЛЬКА ГОДИН після мого звернення.

З понеділка, 25 січня, завершиться жорсткий карантин і відчиняться ресторани/бари/фітнес-зали/магазини. По цьому будемо і робити реальні висновки. Проте, проміжні є такими – Мовний Закон ДІЄ. І діє завдяки кожному з нас.
Ще раз звертаюсь до всіх:

❗️Дія мовного закону залежить від кожного з вас! Від вашої реакції та вашого контролю.
Побачили/почули порушення – реагуйте! Робіть зауваження! Пишіть скарги! Розмовляйте з адміністраторами. Зрештою, пишіть в соцмережах.

Харківський волонтер потребує допомоги!

За 7 днів Уповноважений з питань мови отримав майже 200 скарг від громадян. Це означає, що порушення є і головне – що ви активні! Якщо кожен нас долучиться до формування УКРАЇНИ В УКРАЇНІ, то будемо мати своє.

Працюємо далі!
Все буде Україна!

Андрій Смолій

Tags: мова
Subscribe

 • А я иду такая вся в Дольче &Габанна ))

  «А я иду такая вся в Дольче &Габанна», или «Будут с водкою дебаты — отвечай: "Нет, ребяты-демократы, — только чай!" Это по поводу моего…

 • Если ты немного выпал из интернета

  Тут у нас оказывается гражданская война навернулась. А я в этот момент удовольствие от вкусной еды и хорошей компании получала. Фотки с копытами…

 • У них есть план...

  На вчерашней встрече с блогерами и "общественными деятелями" Подоляк заявил, что у презЕдента на столе лежит чёткий план выхода Украины из…

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments