dagrael (dagrael) wrote in bitter_onion,
dagrael
dagrael
bitter_onion

У рядках та між рядків

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда оголосила, що попереднє розслідування у справі Ситуація в Україні завершено, тепер має розпочатися повноцінне розслідування.
Повністю її заяву можна прочитати тут, а я хотів би звернути вашу увагу на декілька цікавих та знакових, на мою думку моментів у ній.

Бенсуда оголошує закiнчення попереднього розслідування у справі "Ситуація в Україні". Це, так би мовити, тема виступу. Маю нагадати важливий момент - усе, про що йдеться у заяві, має пряме чи опосередковане відношення до її теми.

1. "Моя Канцелярiя дiйшла висновку, що цi злочини, вчиненi рiзними сторонами конфлiкту, також були достатньо серйозними, як з кількісної, так i з якiсної точки зору, щоб вимагати розслідування..."
Бенсуда говорить про те, що злочини були скоєні також і українською стороною. Водночас, також мова йде лише про можливість вимоги повноцінного розслідування, а не про обов'язковий його початок, як радісно кукурікає наш МЗС Кулеба. Це очевидно для усіх, хто достатньою мірою знайомий з семантикою слів.

2. "уповноваженi органи в Українi та/або в Росiйськiй Федерацiї не проводять активнi дiї щодо категорiй осiб та діянь, якi були iдентифiкованi моєю Канцелярiєю..."
Ще один камінь в український город.

3. "...низка попередніх розслідувань досягла або наближається до наступної стадії у час, коли, з одного боку, пандемія COVID-19 створює перешкоди нашій операційній діяльності, а з іншого боку - наявні операційні можливості обмежені недостатністю ресурсів"
А ось це вже цікаво. Чому Бенсуда заговорила про "перешкоди та обмежені можливості"? На мою думку, це зроблено для того, щоб створити для МУС можливість у майбутньому "дати заднього" або свідомо й суттєво знизити результативність розслідування, пославшись при цьому на вище наведені "обставини". Щось на кшталт "глибокої стурбованості", але у практичному форматі.

4. "...нам потрібно буде прийняти ряд стратегічних та операційних рішень стосовно пріоритетів діяльності Канцелярії з огляду на завантаженість персоналу..."
Бенсуда видає ще одне виправдання описаному майбутньому розвитку подій - мало персоналу, тому розгляд українського питання може виявитись "не на часі".

5. "Така ситуація потребує не лише визначення пріоритетів діяльності з боку моєї Канцелярії, ... але і започаткування відкритого і відвертого обговорення на Асамблеї ... питання реальних потреб моєї Канцелярії щодо ресурсів для ефективного виконання мого мандату".
Майже відкритим текстом Бенсуда стверджує, що через недостатність фінансування її Канцелярія також може виявитись "неспроможною" ефективно вести розслідування.

*****
Отже, коротко:
Бенсуда заявила про завершення попереднього розслідування, про можливість обговорення початку (а не про початок, пане Кулебо!) повноцінного розслідування, і наговорила купу причин, які можуть завадити його ефективному проведенню.
Як на мене, радіти тут поки що нічому...
Tags: політика
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments