luk_aa (luk_aa) wrote in bitter_onion,
luk_aa
luk_aa
bitter_onion

Це жахливе слово "Сандармох"

З 27 жовтня по 4 листопада в урочище Сандармох (на півночі російської республіки Карелія​) НКВС було розтріляно 1111 в'язнів соловецького тюремного етапу. Серед вбитих совєтами яскраві представники української інтелігенції - Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер'ян Підмогильний, Мирослав Ірчан, професори-історики Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський, письменник та міністр освіти УНР Антін Крушельницький (разом з синами Остапом і Богданом). Взагалі, з багато-численної родини Крушельницьких (11 осіб) дивом вціліли лише двоє жінок - невістка Антона Крушельницького Галина Левицька з дочкою Ларисою.

Культурний і інтелектуальний цвіт української нації ліг впродовж чотирьох днів - зв'язані докупи, щоб економити, розстріляні на двох однією кулею, зокрема Курбас і Куліш.
Наказ про розстріл

Список українців та вихідців з України, вбитих у Сандармоху
До речі, російського історика Юрія Дмитрієва, що в складі "Меморіалу" викрив злочини совєтов у Сандармоху, в путінські росії засудили до 13 років в'язниці за сфабрикованим звинуваченням.
Subscribe

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments