dagrael (dagrael) wrote in bitter_onion,
dagrael
dagrael
bitter_onion

Не вміє пан Головнокомандувач брехати... але береться

Сьогодні промайнуло повідомлення "Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак спростував інформацію про нібито ухвалене рішення щодо скорочення війська на кілька десятків тисяч"

Зацікавився. Знайшов його інтерв*ю.
Ось що він говорить:
- Правда в тому, що дехто прагне постійно підживлювати інформаційний фон довкола Збройних Сил негативом. Інформація про нібито скорочення війська є маніпулятивною та неправдивою. Пояснюю ситуацію. Нині штатна чисельність війська значно перевищує 250 000 осіб. А саме така чисельність (250 000. – Авт.) війська визначена Законом України «Про чисельність Збройних Сил України». І якщо говорити про некомплект війська відповідно до штатної чисельності, то він значний. А якщо згадати про чисельність війська, визначену Законом України, то ми укомплектовані на сьогодні майже на 100 відсотків. Ось у чому правда! А майстри маніпуляцій використовують цю ситуацію на свою користь, мовляв, у бригадах великий некомплект, відтік людей з війська збільшується...

До речі, це правда, а не "мовляв". Дійсно, є і некомплект, і відтік.

Але запамятайте оце хомчаківське "мовляв". І слухаймо його далі:
- Значна розбіжність між штатною чисельністю війська (кількість посад на папері. – Авт.) та наявною чисельністю особового складу (визначена Законом України «Про чисельність ЗС України», 250 000 осіб), не дозволяють досягти необхідної злагодженості підрозділів, якісно проводити заходи бойової підготовки, максимально ефективно використовувати фінансові ресурси. Хронічна неукомплектованість підрозділів суттєво знижує боєздатність військових частин, загалом негативно впливає на розвиток спроможностей Збройних Сил України.

Оппа!
Але ж чекайте-но, пане генерал-полковнику! Хіба не ви тільки що заявляли, що мова щодо "великого некомплект" - це все маніпуляції?!
І тут же підтверджуєте, що це так?!

*****
Знаєте, коли мені щось намагаються пояснити, але при цьому протирічать самі собі, то я розумію, що мені брешуть. Отже, мене намагаються ввести в оману та насправді вчинити так, як їм самим вигідно, але не мені.

Попри це, стає зрозумілою ще одна річ - що саме Хомчак називає "оптимізацією" ЗСУ.
Проблема є такою - багато військових частин, насамперед у Сухопутних Військах, є недоукомплектованими. І це дійсно так, скільки би пан Хомчак не... кгм... стверджував "ми укомплектовані на сьогодні майже на 100 відсотків", через мить заявляючи про "хронічну неукомплектованість підрозділів". Але на думку Хомчака ("зелених") проблема комплектування вирішується дуже просто - треба просто перестати стріляти скоротити "зайві" посади!

Поясню, що це означає на практиці, на пальцях. Просто маю це зробити!
Припустимо, у нас є рота зі штатною чисельністю 150 осіб. Але укомплектована вона лише на 70%, тобто, у роті 105 осіб. "Зелені" пропонують геніальний план - скоротити у роті 45 посад, таким чином отримавши чудове паперове "рота укомплектована на 100%". Але при цьому якось тихесенько "забувається" та опускається, що у роти, як і у будь-якого юніту Збройних Сил - від окремого танку до цілого об*єднання - є основний параметр, який називається бойовою спроможністю. Для роти, наприклад, за Бойовим статутом це ділянки у обороні та у наступі, які вона повинна забезпечувати.
Припустимо, ділянка для роти у обороні, яку вона повинна утримувати - це 3 кілометри, умовно кажучи, по 1 військовослужбовцю на 20 метрів ділянки. Мені варто пояснювати просту арифметику того, що рота зі 105 осіб здатна утримувати ділянку не 3 кілометри, а лише 2,1???

А вимоги Бойових статутів - тадааам! - при цьому ніхто змінювати не збирається!

Якщо у вас в автомобілі вийшло з ладу одне колесо, яке ви приймаєте рішення: відпиляти "зайве" колесо та спробувати їхати далі на трьох? Чи полагодити колесо або купити нове, та все ж таки їхати на чотирьох???
Ви відповісте - ні, треба на чотирьох, бо автомобіль НА ЦЕ Й РОЗРАХОВАНИЙ. А от "зелені" прагнуть "оптимізувати" автомобіль ЗСУ, переходячи до їзди "на трьох колесах". Та що там, і на двох можна, якщо сильно захотіти!.. І при цьому прикриваються красивими словами - "злагодженість, якість, ефективність".


Відкрию секрет Полішинеля.
Грошей у них не вистачає на ЗСУ. На четверте колесо.
От і все. Тому далі, вочевидь, їхатимемо на трьох.

Цитати взято звідси

ПС. До речі, Хомчак під "майстрами маніпуляцій" має на увазі М.Забродського з "ЄС", постать досить відому у ЗСУ.
І чи не смішно, коли сам Міністр оборони каже - "будемо скорочувати", а Голвнокомандувач ЗСУ "спростовує інформацію про нібито ухвалене рішення щодо скорочення"?! Але ж протиріччя зовсім не є новим явищем у образі "зелених"...

Вітаю, шановні друзі! Оскільки останнім часом у медіапросторі активно поширюється інформація щодо скорочення чисельності...

Опубликовано Михайло Забродський Четверг, 11 июня 2020 г.
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments