luk_aa (luk_aa) wrote in bitter_onion,
luk_aa
luk_aa
bitter_onion

Гарне інтервю мудрого єврея

Зісельс. Антисемітизм сьогодні – це Західна Європа і Америка. України немає на світовій карті антисемітизму

Фрагменти

- Що таке антисемітизм сьогодні?

- Для того, щоб зрозуміти місце України в загальній картині світу в аспекті антисемітизму, треба порівнювати, як було і як є тепер, а також порівнювати з іншими країнами, особливо з сусідніми. Ми відмічаємо, що найбільші прояви антисемітизму та ксенофобії в Україні були у 2005-2007 роках. Наприклад, тоді мову ворожнечі ми фіксували до 600-700 на рік у формі різних статей і публікацій. Потім ця статистика почала знижуватися, десь у 2010 році вона дійшла до 10 публікацій на рік. І нині ми майже перестали фіксувати це.

Тому для нас важливіші hatе crіmes, тобто напади на ґрунті ненависті. Ми вивчаємо кожен випадок на предмет наявності антисемітського забарвлення. Тобто не будь-який напад на єврея є антисемітизмом, адже можуть бути побутові бійки або напади з метою пограбування. В Україні минулого року зафіксували 14 випадків вандалізму на ґрунті антисемітизму. Це на 2 більше, ніж у 2018-му. Тобто в межах похибки. У 2005-2007 роках було в середньому 8 антисемітських нападів щороку. Починаючи з 2017 року, в Україні нема жодного випадку фізичних нападів на ґрунті ненависті в аспекті антисемітизму. У світовій картині це унікально.
...
- Є ряд громадських діячів, які постійно наголошують на випадках антисемітизму в Україні, часом поширюють фейки або некритичне сприйняття історії, і загалом роблять заяви про наявність в сучасній Україні нацизму – цілком в дусі російської пропаганди. І західні ЗМІ сприймають їхні заяви.

- Наприклад?

- Едуард Долінський.

- Який же він громадський діяч? Я не вважаю його таким. В Україні є 600 єврейських організацій. Одна з них називається "Український єврейський комітет", що взагалі складається з 3 людей, одним з яких є Долінський. Декому його думки подобаються. Багатьом - не подобається. У нас плюралізм – всі можуть говорити все, що завгодно і не нести за це відповідальності.

Ми з ним заочно дискутуємо. Але якщо подивитися, наприклад, як будують свою доповідь щодо свободи релігії Держдепартамент США чи ОБСЄ, то вони спираються на наші звіти. І це головне.
...
У нас іде війна. Росія на нас напала, забрала наші території, вбиває, ґвалтує, є близько 2 мільйонів біженців. Навіть на тлі війни українці дуже толерантні. Якщо подивитися за шкалою Боґардуса, то побачимо, що відношення громадян України до росіян погіршилося лише трохи. Під час війни ми бачимо, як в інших країнах починається ланцюгова реакція ненависті. Українці ж настільки помірковані, що мене це часом дратує.
...
- Навесні почався новий виток обговорення довкола Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Ви наполягаєте на тому, що цей проєкт прагнуть реалізувати в інтересах РФ, щоб показати українців тотально антисемітами. Ви отримали відповідь на питання, які ставите з 2016 року?

- Це риторичне питання, на яке можна не відповідати. Цим питанням я 4 роки доводжу всім, що ми маємо справу з російським проєктом, який має на меті знищення України. Як відомо, у гібридній війні є інформаційний фронт. Сьогодні Росія прагне виставити українців перед усім світом фашистами, нацистами, антисемітами і ультранаціоналістами. Ми бачимо, що Росія веде відповідну пропаганду, витрачаючи на це шалені гроші. І коли я доводжу, що і поточний проєкт у Бабиному Ярі спрямований туди ж, то багато хто не хоче вірити. Бо це дуже болюче питання – Бабин Яр. Хочеться, щоб там був меморіал. І не зважають на те, що там стоїть вже 30 пам’ятників. Таке різноманіття пам’ятників цілком відповідає тому, якою є Україна. Вона розвивається, дуже повільно й суперечливо.

За останні два місяці ми побачили сотні публікацій через обурення, на жаль, не тим, що це російський проєкт, а тим, що арт-керівником став Ілля Хржановський. Та якраз це мене не обходить. Яка різниця, хто керує проєктом, замовниками якого є Путін і Сурков?

- Ви їх називаєте замовниками, проводячи логічний ланцюг чи маєте певні докази?

- Я не СБУ і не маю оперативних можливостей довести, що Сурков є куратором цього проєкту. Знаю, що він є куратором російської війни проти України, яка має інформаційний фронт. Тим більше, вони з Фрідманом друзі. І оскільки я приблизно розумію, як побудована Росія, то не думаю, що таке важливе питання може пройти повз Путіна і Суркова. Чому Путін дозволяє підконтрольним йому бізнесменам вкласти 100 мільйонів доларів у культурний проєкт в країні, яку він хоче знищити?

Tags: Україна, жидобандерівці, прєкрасноє
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment