abbat81 (abbat81) wrote in bitter_onion,
abbat81
abbat81
bitter_onion

Греча, давеча повним галопом або русифікаця русифікованих.

Тут давеча нещодавно я образив автора допису назвавши його нехорошим словом, на що я був ним заблокований, тому пишу окремо тут.
Ображений мною авторе bitvazaurozay, прийми моє вибачення за те криве слово. Це було нерозумно з моєї сторони вживати його.
Але все ж поясню, чому у мене така бурхлива реакція на слова, які вживає автор.

Ще кілька років тому я прислухався до пана dagrael щодо лагідної українізації і став менше реагувати на російське мовлення у нашому інфопросторі. Маємо те, що маємо - спадщину російського окупанта, російську мову в побуті. Не за день і не за два дні її викорінити з України.
Але одна справа побут, інша ж справа занурення у те, що не є побутовим з російської мови. Оті архаїзми "давеча", "зело" і т п. — це ознака нічого іншого, як поглибленого розвитку тої мови та смакуваня її. Тобто замість того, щоб все ж таки лагідно розвиднюватись, хмари над Україною згущуються.
Наостанок зазначу, що українською є українська, російською є російська мова. Російська мова не може вважатися українською. Не страдайте нашизмом, притаманим росіянан. Краще вчіть українську, якщо вважаєте себе українцями.

UPD. Для тих, хто бачить дискримінацію "ненастоящіє украінцы". Вам життя дало мовний кредит - місце та середовище, де ви зросли та відбулись у тій чи інші мові. Хтось україномовний, хтось російськомовний. В цьому місці наша рівність а далі вже йде суть: вже свідомий вибір дорослої людини: вивчити ту українську мову, чи все ж углублєнно изучать русский, лелеять его и восхищаться им. Ось про це і допис і тут наша рвність різко міняється - свідомий вибір кожної людини. 

Tags: мова, мысли вслух, на подумать
Subscribe

promo bitter_onion март 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 99 comments