Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Цибуля ведмежа

Цибуля ведмежа (Allium ursinum) або черемша відома цивілізованому світу з давніх часів: у культурних шарах епохи неоліту (близько 5 тисяч років тому) археологи знаходили підтвердження, що вже в ті часи її знали і їли. Її вживали і давні германці і кельти і римляни.
У Середньовіччя черемша була відома як засіб, що очищує кров, допомагає лікувати хвороби шлунка. І вважалось, що вона засіб проти чуми й холери.
У німецькому місті Ебербах щорічно проводять захід під назвою «Eberbacher Bärlauchtage»  (дослівно: Ебербаські дні черемші або Ебербаський фестиваль черемші), присвячений черемші, яка дуже поширена в регіоні, і її використанні в кулінарії.

https://www.youtube.com/watch?v=KvfulAzYpVE


...40 років тому ми сідали в "Копійку" весної і їхали під Тетерев кудись -- збирати саме черемшу або молодий дікий часник.


У Львові (як і в Польщі, Чехословаччині) хліб з черемшею згадують сотні років в дописах блогерів тих років.

У сусідньому селі свата живуть (чи жили) осетини, тут ходять легенди про їх давонджин -- пиріг з черемшею. Покійна тітка свата нам таке спекла, було супер смачно.
А потім сказала, що то в неї слабий натяк на справжній смаколик, бо й бринза не та, і масло трохи не те.А на Росії ще 200 років тому то не їли, пише https://p-syutkin.livejournal.com/634869.html...


Tags: Україна
Subscribe

promo bitter_onion Березень 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments