Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Це старе політруківське вміння...

...Я ніколи не служив в армії, але моя перша робота була пов'язана з нею. Якщо точніше -- з армією есесесер.
Та військова частина була з тих, де лише третина була солдати, всі інші або офіцери або вільний найм (не знаю, чи є таке зараз в Україні).

Пам'ятаю командира -- майор на прізвище Головльов, а може й Головочьов. А може й зовсім Груздьов. Клікуха -- Вася, чи тому що він Васілій чи тому, що мов погляд як у васіліска, слабі втрачали свідомість а сильні всцикались та всирались. А палітруком був чувак, чимось схожий на дохлого нині Чєчєтова -- маленьке, з запопадливим голосом створіння. Навіть не згадаю ім'я чи клікуху.


І от через місяць-два після початку кар'єри я якогось дідька попав на політінформацію.
Це було десь місяці через 2-3 після ГКЧП. Всіх турбувало дві речі:
1) не зрозуміло, що буде з совком і як то переживуть солдати-офіцери різних республік. Чи вийде перевестись додому? Чи може дослужити ті 5-10 років до відставки?
2) і ще світили бригадні навчання, а Вася продав і пропив три кунгха, а другий штабний УАЗік програв у карти.

З перших хвилин палітрук Чєчєтов взяв у руки повістку дня з 3 пунктів: а) солдат Паулс з Естонії підступно підтерся газетою з фоточкой міністра оборони Язова; бе) нам треба бігати і готуватись до спартакіади бригади; ве) Росіюшка встане скалєн і разом з Єльцином та іншими республіками побудує СНД.
Говорив він довго і вітієвато, а закінчив тим, що в ножках Буша, яку постачають американці, є чіпи. А нє, не чіпи -- гормони.

- Єсть вапроси, таваріщі офіцери і солдати?
- Есть. Разрєшіте? -- встав прапорщик Петренко.

Є кацапська байка, що саме прапорщики Петренки розкрали Вєлєкую і Ніпабідімую. Щось я в тому сумніваюсь... Я можу повірити, шо той Петренко спиздив 3 метри тканини для портянок -- повірю, а от в те, що саме він приказав шоферам виїхати на Уралах за межі частини і потім залишити машини -- ніт, не вірю. Красти в _таких_ об'ємах кладовщику просто нереально.


...Петренко стисло описав те, реально турбувало. Що на навчання пішки йти далеко, та ще й тягнути на горбі пушки та радари і треба щось робити з машинами. І як щодо служби -- переприсягати незалежній Росії чи спробувати перевестись додому?

Але не на того напав!
Чєчєтов пояснив, що спорт сила, тому будемо ходити-бігати. А про машини піклується той, хто треба.
"А що стосується армії, то народ її любить! А Єльцин любить і народ, он днями в транваї їздив, і зауважте був не в бобриковій шапці а без. І без краватки ще. Вам все ясно?"

- Так что будєт со службой, товаріщ замполіт? Подавать опять рапорт?
- У мєня слушатєлі, что не слишат что я говорю і додумивают за меня. Єщє раз повторітся получите бан в видє наряда внє очєрєді!

Через пару місяців я написав заяву на звільнення і пішов з нею до Васіліска.
- Что ето?, -- запитав Васіліск і підняв на мене очі
- Звільняюсь, -- сказав я твердо і всрався. Але не втратив свідомість від важкого погляду, схожого на погляд вовка і удава одночасно.
Внєзапно заява була підписана, але мені пояснили, що грошей не дадуть. Та й то і так було ясно, всі знали, що командир і ще один капітан йдуть у глибоке занурення, на тижневий алкотреш.
Так ї закінчилась моя "військова" кар'єра...

* * *

Тут люди офігівають від череди зашкварів гордонівської сімейки. Нова гордонша (Альцма чи Боцман) піарить Сивоху, Іліч тяне сюди Поклонську та Гіркіна.

А Трімц пише про те, що Іліч працює на СБУ, і це єдине, що його турбує... А на зовсім не компліментарні питання відповідає "У мєня чітатєлі такіє умниє, что не відят что я пішу і додумивают за меня то, что я нє пішу. Єщє раз повторітся получите бан".

Це старе політруківське вміння... Я так не вмію.
Tags: trim-c, навіяло, інформація для роздумів
Subscribe

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments

Bestdagrael

May 20 2020, 12:01:03 UTC 9 months ago

 • New comment
Хочете навчитися бути підорасом в поганому сенсі цього слова, бггг?)