luk_aa (luk_aa) wrote in bitter_onion,
luk_aa
luk_aa
bitter_onion

Кінець Другої світової війни не приніс свободу народам Центральної та Східної Європи

Президенти Латвії, Литви та Естонії засудили тоталітарний радянський режим, що окупував країни Балтії в 1939 році.

Спільна заява Егілса Левітса, Гітанаса Науседи й Керсті Кальюлайд приурочена до 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі.

"Кінець Другої світової війни не приніс свободу народам Центральної та Східної Європи. Натомість на зміну одного тоталітарного режиму прийшов інший, коли Балтійські країни були цинічно включені до складу Радянського Союзу", – йдеться в заяві президентів.

"Два безжальні диктатори – Гітлер і Сталін – поділили Європу на сфери впливу, підписавши секретні протоколи пакту Молотова — Ріббентропа між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною. Після початку Другої світової війни 1 вересня 1939 року на підставі цієї угоди та Радянсько-німецького договору про кордон і дружбу Союз окупував і анексував Латвію, Литву та Естонію", – наголошується в ньому.

Президенти країн Балтії зазначили, що після цього центральну і східну частину Європи майже пів століття контролювали комуністичні режими, а СРСР використовував військову перевагу, репресії, депортації та тотальний ідеологічний контроль для підпорядкування балтійських країн.

Балтійські лідери також застерегли від забуття минулого і спотворення історичних подій, що призвели до Другої світової війни та поділу Європи після війни.
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments