Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

прості і очевидні речі

Я наперед перепрошую у тих, для кого це очевидні речі, але виходить, що потрібно пояснити там, де здавалося б пояснювати не потрібно.

Пацієнт приходить до лікаря і розповідає щось про себе. Все сказане, у тому числі інформація про особу, підпадає під дію закону про захист персональних даних.
Лікар може використовувати отриману інформацію для лікування. Якщо пацієнт бере участь у клінічних дослідженнях, зібрані дані обробояються і аналізуються у анонімному вигляді, знеособлено.

У разі спалаху інфекційної хвороби вводиться особливий стан, карантин, у окремих населених пунктах, областях чи по всій країні. У нас немає такого поняття, як карантин під'їзду.

Одночасно проводиться ряд заходів з виявлення можливих носіїв хвороби у колі контактів конкретного хворого. До цього часу в Україні це була більше формальна процедура. Не будемо заглиблюватися, але примусово у нас нікого лікувати не стануть. Свіжий приклад - попи МП, які проводять служби, будучи носієм вірусу, і ніхто нічого зробити не може.

Але припустімо, що у нас свідомий хворий, який виконує всі приписи лікаря. Він дав контактні дані своїх знайомих і назвав своє місце роботи.
Цих людей можуть обдзвонити і попередити про можливе зараження. У ідеалі, їм повинні зробити тести і рекомендувати двотижневу самоізоляцію.

Це те, що відбувається у рамках правового поля. Всі інші фантазії, у тому числі опилюднення домашньої адреси хворого, є незаконними.

З якою метою місцеві органи влади розкривають місце проживання пацієнтів? Щоб що? Заходи карантину однакові на всіх вулицях населеного пункту. Ресторани однаково закриті усі (це сарказм, якщо що). Транспорт однаково не їздить скрізь.
Миття хлоркою окремо взятого під'їзду призведе до отруєння жителів цього під'їзду, більш ні до чого. Вже доведено, що ковід не життєздатний на штучних поверхнях.

Розголошуючи персональні дані пацієнта, держава порушує важливий суспільний договір. Це кричуще порушення прав людини, наслідки якого можуть бути трагічними.
Я не знаю як з короною, але, наприклад, факт розголошення такого діагнозу як снід, дає підставу потерпілому шукати притулку у іншій країні і одночасно подавати позов проти України.

Я вже не говорю про чисто людські, не юридичні наслідки. За таких умов кожен із нас може приїхати з лікарні і побачити чорну мітку на своїх дверях. Кожен із тих, хто зараз кричить - так їм і треба! - може опинитися у повній залежності від таких самих сусідів. І що ви тоді будете робити? Вивішувати свої аналізи і рентгени на дошці оголошень?

Тамара Горіха Зерня

Tags: людоведение, на подумать
Subscribe

Recent Posts from This Community

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment