Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Чи сформується груповий імунітет до Covid-19

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Останнім часом багато ЗМІ поширюють новину про те, що нібито COVID-19 можна подолати лише шляхом вироблення «колективного імунітету».

Одним із джерел фейку став такий допис американського професора Кнута Вітковські:

«Близько 80% людей повинні проконтактувати з вірусом. Більшість із них навіть не відчує, що вони були інфікованими. Треба змушувати людей виходити на вулиці, а не зачиняти їх у задушливих квартирах. Громадяни мають відстоювати свої права. Карантин у Китаї почався вже після формування колективного імунітету».

По-перше, останні дослідження в Каліфорнії показали, що антитіла до COVID-19 не гарантують імунітету. У ВООЗ заявляють, що сподіватися на те, що пандемія припиниться після того, як коронавірусом перехворіє якась частина населення, марно.

По-друге, досвід Великої Британії показує, що стратегія «групового імунітету» на практиці може призвести до «сотень тисяч жертв». Це означає, що інфіковані люди, які навіть можуть перенести захворювання із легкими симптомами, або взагалі безсимптомно, заражатимуть людей, які матимуть важкі прояви хвороби і потребуватимуть госпіталізації. Наслідком цього буде перевантаження системи охорони здоров’я і суттєве зростання рівня смертності навіть серед людей з відносно неважкими симптомами, які, втім, потребують медичного супроводу і, в тому числі від інших хвороб, не пов’язаних з COVID-19.

У свою чергу журналістське розслідування видання La Stampa ​з’ясувало, що однією з причин такої великої кількості захворювань в Італії стало саме нехтування попередженнями ВООЗ. Через те, що люди продовжували вільно виходити на вулицю, вірус поширювався швидшими темпами.

По-третє, ніяких наукових підтверджень про формування у Китаї колективного імунітету немає. Одночасно з тим китайський топ-експерт з коронавірусу попередив, що груповий імунітет не зможе зупинити пандемію, оскільки це захворювання занадто інфекційне та летальне.

Крім цього існує теза про метод боротьби з коронавірусом шляхом «зараження» молоді.

Дане припущення належить німецькому епідеміологу Александру Кекуле. У своєму інтерв’ю британському виданню The Telegraph він зазначив також, що наслідки від карантину можуть бути гіршими, ніж від самого вірусу.

Однак у ВООЗ таку ідею вважають небезпечною. Всесвітня організація охорони здоров’я фіксує важкий перебіг захворювання і смертність у людей молодшого віку також. Стівен Морз, професор епідеміології Університету Колумбії, закликав бути обережними не лише людей похилого віку, а й усіх молодих та здорових. Крім цього доктор Дебор Біркс, керівник робочої групи коронавірусу в США, у своєму повідомленні наказав молодим людям припинити спілкування у групах та подбати про захист себе та інших.

Згідно з даними Центру контролю та профілактики захворювань США, майже 40% американських пацієнтів COVID-19, які були госпіталізовані, були молодше 55 років, а 20% – у віці від 20 до 44 років. В рідкісних випадках навіть діти померли після того, як захворіли на COVID -19.

Тож це означає, що до інфекції вразливим є кожен, незалежно від віку. Наразі єдиним засобом, як запобігти розповсюдженню коронавірусу, залишається лише карантин та самоізоляція.

voxukraine.org


ЗИ Строго ноуково, розібране твердження не фейк. Тобто наразі не доведено відсутність іммунітету, як не доведено можливість. Але висновок вірний -- соціальне дистанціювання (і не той капець, що влаштувала Зелена Пліснява).

Ще по темі:
ЗЗИ: Ну й фрази "перевірка фейків" і "фесбук" то нонсенс, когнітивний диссонанс і всьо такоє :)

* * *

В світі захворіли понад 3 млн людей, понад 217 тисяч померли. В Україні мійже 10000 хворих, а США кількість хворих вже понад мільйон.
Скріншот з https://coronavirus.jhu.edu/map.html


Tags: коронавірус, медицина, фактчекинг
Subscribe

Posts from This Сommunity “коронавірус” Tag

 • Чудодейственная вакцина

  На днях мир был потрясён новым радостным событием. Благая весть, как и всегда, прилетела из России. Великая русская наука принесла человечеству ещё…

 • * * *

 • Карантинне

  12 березня. До 30 кейсів на добу. 0 (нуль) смертей. Ситуація з ліжками та ліками не зрозуміла. Вводять карантин. 14 серпня, понад 3100 кейсів на…

 • Как правильно носить маску?

  Извините, я снова с ковидлом к вам. Носить или не носить маску - вопрос так уже давно не стоит. Стоит вопрос - как её носить? Поучимся у…

 • Про 1 Зентября

  Ну шо? Отвели спиногрызиков в школы? Денег на санитайзеры занесли? Чихать вслух строго-настрого запретили? Я вообще чем больше читаю эти…

 • Covid-19. Неофициальный анализ данных тестирования из официальных источников

  Сначала пару слов о себе. Я в прошлом кандидат физико-математических наук, занимался экспериментальной физикой. Да и потом в 90-е и дальше до выхода…

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments