Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

ЯК У ЛЬВОВІ ВИЯВЛЯЮТЬ ПОТЕНЦІЙНИХ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС

Цим займаються переважно сімейні лікарі.

Якщо підтверджено випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, то Лабораторний центр МОЗ має визначити усіх імовірних контактних осіб та обстежити їх. Але Лабораторному центру не вистачає на це потужностей, тож допомагають сімейні лікарі і медичні працівники. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб.

За словами Володимира Зуба, медики визначають контактних осіб хворого, у якого ПЛР-аналіз підтвердив коронавірус, та беруть аналізи у них. ПЛР-аналіз роблять передусім членам родини і тим, з ким був тривалий чи тісний контакт. А якщо контакт був одиничним, проводять експрес-тестування.

Володимир Зуб каже, що у місті свідомі, що чутливість експрес-тестів не є дуже високою, утім, доцільність їх застосування визначають у кожному індивідуальному випадку, зважаючи на різні фактори.

«За правилами, лабораторний центр має проводити епідрозслідування  і визначати контактних людей, але за такого поширення інфекції, у них не вистачить потужності, тому ми самі відстежуємо – сімейні лікарі, медпрацівники. Ідеться про сотні людей. Сімейні лікарі тільки те і роблять, що говорять по телефону, бо потрібно всіх попередити. Просимо у поліклініку звертатись якомога менше, лише в разі негативної динаміки», – каже Володимир Зуб.

Якщо самопочуття контактних осіб задовільне, їм рекомендують залишатись удома на самоізоляції протягом 14 днів. Сімейні лікарі спілкуються з ними щодня і, якщо стан погіршується, людину госпіталізовують в інфекційну лікарню.

«При інфекціях, особливо вірусних, фактична кількість хворих завжди є вищою, ніж офіційно зареєстровано. Є поняття інкубаційного періоду, повноти обстежень, кількості обстежених. Містом ходить велика кількість людей без симптомів або з легкими симптомами. Вони не потрапляють у групу тих, кому ми робимо ПЛР-аналіз. Та й жодна країна не може всіх протестувати», – каже посадовець.

За його словами, у Львові є багато випадків, коли у людини діагностували коронавірус, а жодного прояву захворювання не було, натомість хтось із членів сімї міг хворіти у важкій формі. Через 14 днів людині повторно роблять ПЛР-аналіз, якщо результат двічі негативний, то вважають, що пацієнт одужав.

Олександра Бодняк

http://tvoemisto.tv/news/yak_u_lvovi_vyyavlyayut_potentsiynyh_hvoryh_na_koronavirus_108529.html
Tags: Україна, коронавірус
Subscribe

 • Голову напекло

  Сьогодні, 12 серпня 2021 року, у Росії прем'єра художнього фільму « Солнцепёк». Пропагандистська стрічка присвячена подіям 2014 року в Луганську.…

 • Про статейку Путіна

  Доволі вторинна за змістом стаття Володимира Путіна про росіян та українців цікава лише тим, що задає той простір, у якому віднині мають…

 • Менталітет

  — Туди провели газ, — сказав я. — Хоча при совку він частково там був. Просто зараз зробили всім, хто хотів. А в сільмаг завозять продукти, одного…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments