Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Нарідне зелене навчання

Отже, проведено детальний аналіз одного уроку фізики з Всеукраїнської школи онлайн, в рамках якої білі ведмеді дісталися Антарктиди, а Лівонська війна перетворилася на Ліванську.

Далі я навожу лист вченого з Інституту фізики НАН України Анатолій Негрійко, який завзято передивився лекцію школярам від старшого наукового співробітника Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.
Без змін і без коментарів публікую з дозволу автора.

Лише зауважу: колись Semen Yesylevskyy написав прекрасний текст зі сценаріями "що буде", якщо в Україні остаточно зникнуть вчені.
Так от окрім того, що нікому буде робити науку і елементарно розуміти суть закордонних диво-технологій, розквіту псевдонауки та маячні, Семен наводив вагомий аргумент - колапс освіти.

Нині ми його спостерігаємо.

"Шановні колеги,

з сумом продивився урок з фізики для 11 класу. І було б не так гірко, коли б урок читав молодий учитель чи просто пересічний викладач. Тут ми слухали урок кандидата педагогічних наук, фахівця з методики викладання фізики і стільки ляпів.

Коротко:
Веде урок Володимир Сіпій, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук
вивчав методику навчання фізики у Інституті педагогіки НАПНУ,.

На відео погано видно, але там вказано, що В. Сіпій є ще і вчителем однієї з шкіл Києва.

Короткий підсумок:

Тема уроку досить складна, містить низку нових для учнів понять, які стосуються квантової теорії атома, спеціальної теорії відносності, квантової оптики.

Сумно, але якість урока вкрай низька.

З трьох задач дві розв’язані з грубими помилками, які призвели до помилкових результатів ( у задачі 2 – на 20 порядків, у третій – у 24000 разів), а перша задача позбавлена фізичного змісту, оскільки шукається маса безмасової частинки фотона.

Висвітлений на відео текст 2-ї задачі містить грубу помилку – частота світлової хвилі вказана рівною 500 нм (має бути довжина хвилі). Вчитель не звертає уваги на цю очевидну описку і використовує такі дані при розв’язуванні задачі, не звернувши далі увагу на розмірність отриманого результату.

При розв’язуванні третьої задачі вчитель неправильно складає баланс енергії, не враховуючи зміну внутрішньої енергії атома при випромінювання фотона.

У теоретичній частині вчитель помилково використовує формулу для співвідношення маси спокою і енергії для «пояснення» наявності маси фотона.

При викладенні питання про принцип роботи лазера допущені помилки щодо пояснення поняття «когерентного випромінювання», яке ототожнюється з індукованим випромінюванням.

При викладенні матеріалу щодо спектрального аналізу так і не сказано, що таке спектрометр (спектрограф) і хоча б щось про його принцип роботи.

На ілюстрації, яка зображає схематично електромагнітну хвилю показано, що після кожного півперіоду хвилі вектори напруженості електричного і магнітного поля повертаються на 90 градусів навколо напряму поширення, а потім повертаються до попереднього положення.

Видно, що учитель невпевнено себе почуває навіть у розумінні таких понять як тиск, потужність.

У додатку подані деякі зауваження з прив’язкою до часу.

З повагою,

АН"

Отаке.
Звісно, існує і додаток з таймлайнами помилок, але в фейсбуці він не потрібен.

Посилання на урок https://www.youtube.com/watch?v=ibYVadjEGW8


Антон Сененко


ЗИ: Отже, на карантині вам треба разом з дитиною вчитись. Згадувати школу. Проводити рісьорчі.
Бо інкаше дитина стане давпайопом.

Скво власне так і робить -- переглядає ті уроки разом з дітьми. Разом в нею вимушений то робити і я, потім викладати то дітям.
Бо Зеленя Блядва _спеціально_ бере невігласів проводити уроки онлайн.. Іншого логічного пояснення постійних і системних помилок в мене просто нема.

ЗЗИ Тут по тегам навчання та освіта є пару каналів для самонавчання. Дайте їх дітям.
Прочитали разом главу з підручника? Погугліть гарне відео (не від МОНУ), мемасики-картинки знайдіть.

Читаєте про печенегів -- шукайте таке

Читаєте про електрони -- флешкарти зробіть, про які я писав. Чи з папіру, чи то Anki -- не важливо.

Але не сподівайтесь на те, що наробило Зелене Чмо.
Tags: Бубочка, Зеленский/Слуга Народа, Україна, виздобули, навчання, освіта
Subscribe

promo bitter_onion март 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment