Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

national resilience

Японія виділяє еквівалент 2,2 мільярдів доларів для тих японських компаній, які захочуть перенести виробництво з Китаю в іншу країну. Це дуже важлива новина - схоже, японський уряд зрозумів, що модель покладання лише на Китай для виробництва - вкрай нестійка. Непередбачуваний провал постачання деталей та матеріалів від яких залежали японські виробники призвів до значних збитків. І японці вирішили почати диверсифікувати. Звісно, вони скористаються цим для того, щоб повернути максимальну кількість виробництв додому.

Сподіваюсь, що інші країни візьмуться за подібну політику - не заради всього хорошого, а заради диверсифікації власних ризиків. Покладатись на країну, яка заперечувала масштаби епідемії і продовжує їх приховувати - дуже ризиково. Взагалі, всі моделі взаємодії, де є single point of failure (таким виявилась в цю кризу комуністична країна-фабрика Китай) є вкрай крихкими. Стійкість вимагає наявності багатьох альтернативних варіантів виробництва.

Звісно, більш стійке виробництво, що покладається на більш варіативні мережі постачання буде дорожчим. Але воно варте того - адже ймовірність його зупинки буде суттєво меншою. За надійність треба платити.

До речі, сама криза із вірусом породила питання національної стійкості - national resilience. Це питання стосовно того, скільки може функціонувати країна, якщо через якісь причини чи катаклізми, міжнародна торгівля різко скорочується.

Andrij Zinchenko
Tags: Китай, думка, как правильно, на подумать
Subscribe

 • А в кацапів вже свято! Привітаємо?

  У них 23 лютого - чергова річниця вигрібання 3,14здюлєй від німецькихъ германцівъ під підєрбурхомъ. Тож святкова їм пісенька:

 • Дау(н) Хржановського

  Із Хржановського знов, як з гуски вода. Слідчі закрили провадження щодо катування дітей під час зйомок фільму «Дау» у Харкові. Правоохоронці не…

 • Навальный — конь педальный

  «Навальний – не перший російський діяч, який користується підтримкою демократичного світу, але при цьому сповідує недемократичні…

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments