Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Летальність не є синонімом смертності або як я перстав паритись

і читати непрофільні та "зелені" новини та статистику про коронавірус.
....Хіба що лівим оком дивлюсь на кількість померлих в Україні...

Бо реально достало, коли навіть "зелені" врачі плутают смертність та летальність. [так от]

Летальність — статистичний показник, рівний відношенню числа померлих від якоїсь хвороби, поранення тощо до числа перехворілих (уражених) цією хворобою, за певний часовий проміжок. Умовно виражається у відсотках і являє собою міру ризику. Летальність, щоб простіше запам'ятати, можна перекласти як вбивчість, тобто скільки людей з тих, що захворіли, помруть.

Летальність не є синонімом смертності — частоти випадків смерті у сукупності людей, об'єднаних загальним признаком. Якщо з популяції в 1000 людей захворіло 300, а померло 100 людей, то смертність від захворювання складатиме 10 %, а летальність — 33 %. Якщо ж в іншій популяції з 1000 людей захворіло 50 людей, а померло 40, то смертність буде складати лише 4 %, а летальність — 80 %. В першому випадку від захворювання померло більше людей, але у друкому випадку захворювання опинилося більш важким.

Пруфи:
Tags: коронавірус, медицина/здоровье, термінологія
Subscribe
promo bitter_onion март 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments