Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Нічого не змінюється.

"Они прошли узеньким коридорчиком, стены которого были выкрашены в светло-зеленый цвет, и поэтому казалось, будто они идут по дну аквариума. У двойных застекленных дверей, за которыми нелепо суетились какие-то тени, Тарру повернул и ввел Рамбера в крохотную комнату, сплошь в стенных шкафах. Он открыл шкаф, вынул из стерилизатора две гигроскопические маски, протянул одну Рамберу и посоветовал ее надеть. Журналист спросил, предохраняет ли маска хоть от чего-нибудь, и Тарру ответил: нет, зато действует на других успокоительно."
Альбер Камю, Чума, 1947

ЗИ Є деякі каменти, на які складно швидко відповісти. Ось один з таких від пані black_ptichka.
Багато хто запевняє, що після епідемії «світ не буде таким, як раніше». Хм. 100 років тому - епідемія «іспанки». Страшна епідемія була, між іншим, той ковід тихенько заздрить в куточку. І шо?
Людство переживе епідемію і раденько візьметься за старе. «А ви паніку не поширюйте!», ага.
Десь я вже писала: ще 14 березня мій чоловік побудував модель розвитку ситуації з короно вірусом у США. Взяв наявні на той момент дані (близько 1000 інфікованих і 40 загиблих), взяв дані за кілька попередніх днів і збудував такий собі базовий фіт, як кажуть, «из веревки и палки». Подивився, що буде на кінець березня. Жахнувся, не повірив сам собі. Виклав на якомусь сайті. Там прийшли «експерти», розказали йому, що він дебіл і такого бути не може. Ну, не може й не може, хіба ж станеш сперечатися з «експертами»?
Протягом двох тижнів він кожен день звіряв офіційні дані з передбаченнями моделі. Відмінності були в межах статистичної похибки. На кінець березня модель передбачувала в середньому приблизно 200000 інфікованих і трохи більше 3000 загиблих. По офіційним даним інфікованих виявилося трохи менше, померлих - більше, ніж передбачалося. Що це означає, сподіваюся, самі розумієте.
Зараз високопоставлені медичні чиновники оприлюднюють жахливі передбачення щодо того, як буде розвиватися ситуація і скільки може бути інфікованих і померлих в найближчій перспективі. Вони не сказали мені нічого нового - мій чоловік сказав це те саме 2 тижні тому.
Важко бути біофізиком - ніяких тобі сенсацій.

Я вже двічі "відкривав рота", щоб відповісти пані, але кожного разу розумів, що не готовий написати відповідь.

Ніт, у мене є пару думок посперечатись з пані.
- По-перше, іспанка була після страшної війни, а зараз світ живе сито, як мінімум країни першого мільярда. Ми це бачимо хоча б по тому, як до останнього тримались бодіпозитивчики та турбота про 30 (чи скільки там) гендерів. Сучасний світ важко перносить таку кількість смертей.
- Другий момент в тому, що сучасні технології можуть забезпечити автономність людей -- Убер Ітс та Ракета навіть у нас за 1-2 доллари привезе тобі те, що треба; плита та холодильник допоможуть комфортно і сито їсти. Власне, уся та хрєнь з новадей фемінізмом та підтримкою велфарщиків тому, що багато людей для виробництва вже не треба. Один галандський фермер може годувати тисячі людей а налаштувальник роботів "виробляє" трусів ша шкарпетов для десятків тисяч. Навіть навчати всіх дітей України можуть 30 вчителів.
- Третій момент я не хоів писати, бо я не впевнений. Але наважусь. Зараз хвиля популізма і до влади прийшли невігласи в багатьох країнах. Вони роблять нестратегічні рішення, а в результаті... І коронавірус дав їм шанс "обнулити" помилки, типу то вірус винен. А для того та істерія "ми всє умрьом". Результат істерії?
Ну от дивіться:

Влада Берліна звинуватили США в конфіскації тисяч захисних масок, за які німецька сторона вже заплатила, назвавши це "актом сучасного піратства".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.

Міністр внутрішніх справ Берліна Андреас Гейзель заявив, що американські чиновники перехопили в Бангкоку партію 200 000 масок, призначених для використання під час спалаху коронавірусу.

Берлін замовив респіратори класу FFP2 для поліцейських, які продовжують працювати під час кризи. Гейзель сказав, що Берлін придбав маски у американської компанії, але вони були виготовлені в Китаї.

"Навіть у часи глобальної кризи ми не повинні керуватися методами Дикого Заходу", - сказав Гейзель, закликаючи федеральний уряд Німеччини чинити тиск на США, щоб вони дотримувалися міжнародних правила.


Так що світ став більш гнучким для змін. А та істерія підштовхне зміни.

...Просто я ще не готовий то описати.
Скажіть, як на вашу думку зміниться світ, зміняться люди?

Tags: навіяло
Subscribe
promo bitter_onion март 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments