Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

НОВИЙ ПОВОРОТ У "СПРАВІ" ТЕЛЕКАНАЛУ "ПРЯМИЙ" - ТЕПЕР ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Дедалі абсурдніші звинувачення спливають у так званій "справі" телеканалу "Прямий", яка була порушена ДБР під керівництвом Романа Труби за заявою поплічника Януковича Андрія Портнова.

Про це повідомив генеральний директор телеканалу Володимир Сташевський у прямому ефірі.

Він зазначив, що 17 березня за рішенням суду слідчі ДБР без перешкод отримали доступ до частини документів телеканалу. Однак вже 19 березня ДБР висунуло нові вимоги і додало до звинувачень на адресу каналу ще чотири статті Кримінального Кодексу. Серед них - стаття "Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України".

"Ми 17 березня виконуємо ухвалу суду, а 19 березня ДБР дають нову вимогу. Складається враження, що справа "Прямого" - це головна справа в Україні. Йдеться про дозвільні документи, починаючи з 2017 року і закінчуючи 2020 роком. Викликає подив кількість статей, які зазначаються в вимозі. У попередній ухвалі суду було 2 статті. Тепер їх вже 6. Ми хочемо почути обґрунтування такої вимоги. Дозвільні документи надає держава, і ДБР як державна структура може дуже легко отримати ці документи", - переконаний гендиректор телеканалу "Прямий".

Логіку слідчих ДБР важко зрозуміти, кажуть на каналі. "Хто саме саме і кому "фінансував захоплення державної влади". Чи це були журналісти телеканалу "Прямий"? Чи власник телеканалу Володимир Макеєнко? Чи все ж таки п’ятий Президент Петро Порошенко, який на момент угоди купівлі-продажу телеканалу був чинним Президентом України?", - іронізує генеральний продюсер каналу Світлана Орловська.

https://www.youtube.com/watch?v=-zkTtrevRrk

Адвокат п’ятого Президента Петра Порошенка Ігор Головань переконаний, що ця справа, так само як і всі інші, порушені ДБР відносно Петра Порошенка, є інструментами політичного переслідування. Про це свідчить і абсурдність звинувачень.

"Колишній генпрокурор із заступником назвав це "юридичним трешом, висмоктаним з пальця". Це провадження зареєстроване майже рік тому за брехливим наклепом Портнова і спрямоване було перш за все проти Порошенка. Жодних фактів ніхто віднайти не може, бо їх не існує в природі. Оскільки слідчі не можуть віднайти в цій царині, то вони вигадують нові статті - і ось так з’являється стаття про фінансування повалення конституційного ладу", - наголошує Головань.

Адвокат звертає увагу на те, що в офіційних документах слідчі ДБР вказують, що Петро Порошенко не є особою, якій висунуте будь-яке звинувачення. Але це не заважає в публічній площині представникам влади і депутатам з більшості заявляти про так звані "розслідування проти Порошенка".

"Саме тому ми змушені звернутися до суду. 27 березня суд зобов’язав слідчих розглянути клопотання про закриття провадження. Клопотання до цього часу не розглянуте. Тобто слідчі ДБР вигадують неіснуючі злочини, намагаються їх розслідувати і витрачають на це гроші з бюджету", - зазначив Ігор Головань.

Раніше повідомлялося, що телеканал "Прямий" отримав чергову  вимогу слідчого надати копії всіх дозвільних документів, що були чинні не лише у 2017 році, а вже й за період  з 1 січня 2017 по 18 березня 2020 року.

17 березня "Прямий" вже виконав Ухвалу Печерського районного суду міста Києва, відповідно до якої слідчі ДБР отримали копії необхідних документів телеканалу по даному кримінальному провадженні. При цьому в Ухвалі було зазначено, що кримінальне провадження порушено за ч. 2 ст.212 та ч. 2 ст. 366 КК України.

Наразі в обґрунтуванні вимоги вказано, що кримінальне провадження порушено уже за ч. 2 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками?!), ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем?!), ч. 3 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України?!), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Раніше п'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко застеріг владу від тиску на незалежні ЗМІ, зокрема на "Прямий" канал.

prm.ua

Tags: Зеленский/Слуга Народа, ні реваншу Путіна-Зеленського, реванш, репрессии
Subscribe
promo bitter_onion Березень 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments