Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

І в продовження теми, як зелебоби загрібають жар чужими руками

Отже, "Слуга Наріда" фактично звинуватив Уляну Супрун в тому, що вона продала маски на аппарати ШВЛ а потім влаштувала коронавірус.
А ось факти...
VoxCheck пише:
Уляна Супрун написала реплай на твіт Ілона Маска з проханням допомогти Україні. Адже ми маємо лише близько 4 тисяч апаратів ШВЛ при населенні в більш ніж 40 мільйонів людей.
Але у гру вступила третя сторона: Вадим Арістов - директор Лабораторії практик майбутнього - написав ще один твіт до Ілона Маска, в якому заявив, що в катастрофі з апаратами ШВЛ в Україні винна Супрун. Пізніше він опублікував у себе на фейсбуці пост з 10 звинуваченнями в бік Супрун.

Втім, жодне зі звинувачень не було правдивим.1⃣Закрила в 2017 році Держсанепідслужбу – єдиний протиепідемічний інститут в державі.
Неправда
У 2014 році, до приходу Супрун, було рішення про утворення Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, якій мали передати функції Держсанепідслужби.
У 2017 році Уряд скасував рішення про цю реорганізацію та вирішив ліквідувати Держсанепідслужбу, оскільки її функції забезпечували МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужба.

2⃣Припинила підготовку епідеміологів. Зараз їх близько 500 на всю країну.
Неправда
Підготовка епідеміологів триває. А офіційно немає цифри “500” епідеміологів. Основний “провал” у кількості епідеміологів був з 2011 до 2012 року, а не при Супрун.

3⃣Замість використання кредиту Світового банку (215 млн дол) на закупівлю найкритичнішого обладнання – використала, як кажуть деякі розслідники, 6 млн дол на власний піар і «тренінги».
Маніпуляція
Розслідування проводив Український репортер, і замість фактів та доказів у цьому “розслідуванні” - лише наклепи та емоції. Ані кримінального провадження, ані судового рішення по цих звинуваченнях не було, що зайвий раз підтверджує їх безпідставність.

4⃣Витиснула з центральних органів охорони здоров’я багатьох «робочих лошадок» - фахівців з медичною освітою, які знали що врахувати, щоб при новому сильному лідері модернізувати систему не в теорії, а на практиці.
Це нічим не підтверджене оціночне судження.

5⃣Сплачувала величезній команді свого оточення зарплати понад 100 тис. грн, в той час як рядові лікарі продовжують звільнятися через мізерну нереальну для виживання зарплату у 3-6 тис. грн.
Неправда
Понад 100 тисяч ні Супрун, ні її заступники не отримували, а лікарі не “продовжували звільнятися” - кадровий дефіцит лишався всі ці роки практично на тому ж рівні. А після реформи “первинки”, зарплати сімейних лікарів виросли у кілька разів.

6⃣Створила значний потік виїзду медичної молоді і лікарів середнього віку. <...> Виїхало більше 10 тисяч лікарів (точної цифри ніхто не знає – бо підрахунку не ведеться. Випадково?).
Маніпуляція
Кількість лікарів усіх спеціальностей практично не змінюється - їх близько 186 тисяч (до 2017 року). В 2018-2019 роках МОЗ підтверджував таку ж цифру.
Про виїзд лікарів за кордон не існує жодної підтвердженої цифри, але навіть якщо припустити, що справді виїхали 10 тисяч, - це лише 5% від загальної кількості лікарів.

7⃣Пані Уляна була найтриваліший час на посаді міністра. Аргументи про те, що ніхто не знав про пандемію – не приймаються. Епідемія SARS була в 2002 році. Ті країни, які схотіли (Південна Корея, Сингапур та ін. азіатські країни) – підготувалися.
Маніпуляція
Ніхто в світі не був готовий до пандемії. Розвинені країни також потерпають від швидкого поширення хвороби, дефіциту витратних матеріалів, тестів та апаратів ШВЛ. Це не провина конкретної особи.

8⃣Відмінила статистичну форму №12. Через це зараз немає повноцінного механізму, щоб оцінити захворюваність на ГРВІ або пневмонії, і поки не вистачає лабораторій і тестів – оцінити ситуацію непрямим шляхом.
Маніпуляція
Ця форма була річною - з неї не можна було б отримати оперативної інформації.
А ще форма була великою та застарілою - її ліквідували, щоб знизити навантаження на медперсонал.

9⃣Представник команди пані Супрун – депутатка з Голосу – ініціювала атаку і травлю у ЗМІ перших українських розробників ПЛР тест-систем. В нас були свої тести ще наприкінці січня. <...> ми знищили таку ініціативу. І закуповуємо зараз з-за кордону. Набагато дорожче. <...> Через це захворіли тисячі людей – їх ми побачимо в лікарнях найближчі 2 тижні.
Маніпуляція
Мова про скандал з розробниками тестів на коронавірус. Олександра Устінова, депутатка “Голосу”, знайшла інформацію, що під виглядом виготовлення українських тест-систем їх збираються закуповувати в російської компанії. Пізніше представник компанії визнав, що вони використовували російські реагенти і запропонував від них відмовитися.
Але Устінова не була «представницею команди Супрун» - з 2014 року вона працювала у ГО “Центр протидії корупції”, де займалася медичними розслідуваннями.
Вартість іноземних тест-систем складає 300-600 грн. Про тести українського виробництва писали, що вони “мають бути дешевші”, але про конкретну ціну не йшлося. А наявність чи відсутність тестів не впливає на кількість заражених.

🔟Порушила всі підходи з менеджменту змін під час запуску медреформи. Лікарі та керівники лікарень не отримали достатньої підтримки і інструментів, щоб вижити при змінених правилах. Зміна принципів фінансування і обліку результатів повинна була відбутися інакше, не через насильство.
Неправда
Медреформа передбачала перехідні періоди для лікарень, і їх готовність зросла з 30% до 90% до старту реформи “вторинки”. Подальші очільники МОЗу теж публічно виступали за медреформу, і вона таки почалася з 1 квітня.

Повна версія перевірок - у статті: https://bit.ly/2xDN3GP


Tags: Зеленский/Слуга Народа, зебилы, коронавірус, медицина/здоровье, правду говорить легко и приятно, уебаны
Subscribe

 • Кубанські козаки

  Документальний фільм «Кубанські козаки. А вже літ двісті...», 1992 р. Герой стрічки каже, згадуючи своє стражденне життя: «Нас, українців,…

 • А сексом без прививки пока еще заниматься можно?!

  В связи с указом о «режиме повышенной готовности» в Нижегородской области вводятся новые ограничения, связанные с пандемией. Как сообщается на…

 • Ітогі падведьом. По Ковіду.

  Все що ми говорили 18.4.2019 року підтверджено. Вперше Стєпашка не сбрехав. Біля львівської Клінічної лікарні швидкої зафотографували…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments