Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Нові можливості коронавірусу

Сингапурці, які проводили філогенетичний аналіз різних штамів новітнього коронавірусу, відмічали, що деякі штами можуть інфікувати не лише легені, а й інші органи та системи, зокрема нирки.
Таким чином, ниркова недостатність у хворих на Ковід-19 може бути не ускладненням від загальної інтоксикації чи порушення водно-сольового балансу, але й самостійним симптомом.

Якщо донедавна це були суто емпіричні висновки на базі аналізу РНК вірусу, то ось вже з’явились клінічні дослідження, зокрема по Італії.
Так виявилося, що від 3 до 9% хворих на Ковід-19 в Італії серед всіх симптомів мали також симптоми гострої ниркової недостатності.

Механізми ураження нирок були описані ще для SARSr та MERS. Відмічалася здатність коронавірусу вражати не тільки рецептори АПФ2, але й рецептори FGF2 (фактор росту фібробластів 2).
Таким чином коронавірус вражає дистальні низхідні канальці, що може призводити до гострої ниркової недостатності з симптоматикою різного ступеню – підвищення рівня креатиніну крові, олігурія (зменшення кількості сечі), альбумінурія (білки в сечі), гематурія (кров в сечі) тощо.Китайські дослідники склали перелік всіх тканин, які може вражати новітній коронавірус:

Нові можливості коронавірусуЛегені
Трахея та бронхи всіх порядків
Шлунок
Тонкий кишківник
Дистальні ниркові канальци
Паращитоподібні залози
Гіпофіз
Потові залози
Підшлункова залоза
Наднирники
Печінка
Мозок.

При цьому ураження шлункового тракту хоч може й не давати серйозної симптоматики, але вірус здатен “виживати” в органах шлункового тракту достатньо довгий час. Вірус може виявлятися в калових масах ще до 5 тижнів після того, як він перестав виявлятися у змивах дихальних шляхів.

Також це пояснює побутовий та фекально-оральний шляхи передачі, через піт (подібно до вірусу гепатиту-С) та кал, що були зафіксовані ще під час першого спалаху в Ухані.

Виникає припущення, що значна частина “безсимптомних” випадків насправді не була такою вже безсимптомною. Насправді це могла бути симптоматика ураження будь-якого з вище названих органів та систем, але ніхто не пов’язував цю симптоматику з коронавірусною інфекцією.
Все це потребує додаткових досліджень на більших групах пацієнтів.

Але виходячи з того, що вірус здатен значно сильніше впливати на роботу ренін-ангіотензинового комплексу, вчені рекомендують максимально утриматись від вживання алкоголю, оскільки алкоголь впливає на роботу ниркової системи. А разом це може призвести до більш серйозних ускладнень з боку нирок.

Також слід підкоригувати наші уявлення щодо профілактики коронавірусної інфекції. Особливо це стосується не тільки тісних контактів з іншими людьми, а також і з поверхнями, з якими ті могли контактувати. Також особливої уваги потребує гігієна в сім’ях з маленькими дітьми, виходячи з того, що період виділення вірусу через шлунковий тракт може бути у півтора-два рази довшим, ніж виділення через дихальні шляхи.

Нові можливості коронавірусу

Tags: коронавірус
Subscribe

 • * * *

  1. Україна – друга в Європі за добовою смертністю від коронавірусу 2. Епідемія ковід: в Україні знову більше 23 тисяч заражень за добу 3.…

 • Премія миру

  Зараз оця премія Муратову, а перед цим Алексієвич... По суті це премії диктаторам, які виплекали таких здорових опозиціонерів (в прєдєлах…

 • Велике Петиційництво

  Гарна петиція на протидію PR'аству усіляких Кернесів-Терехових і Зеленських: №22/123558-еп . СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: Зобов’язати органи державної влади…

promo bitter_onion Сакавік 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment