Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

і залишайтесь здоровими і живими наступні декілька тижнів

Дорогі друзі,

Стільки плутанини, дезінформації та заперечень пробігає у соціальних мережах про коронавірус, що я думаю, що треба пояснити простою мовою, чому експерти вважають це таким надзвичайним явищем.

Ви побачите в Інтернеті твердження, що цей вірус дуже схожий на віруси, які викликають застуду, і що якщо ви заразитесь, він, мабуть, просто здасться неприємною застудою, і ви навряд чи помрете. Такі твердження неповні, і відсутність певної інформації є ключем до розуміння проблеми.

Це коронавірус, який є новим для людської популяції, напав на людей наприкінці минулого року від якоїсь тварини, ймовірно, на ринку в Ухані, Китай. Він пов'язаний з вірусами, які викликають застуду, і багато в чому діє, точно так як вони. Він дуже легко передається через дихальні краплі, які всі ми виділяємо. А так, як це новий вірус, це означає, що ніхто не має імунітету до цього.

Зараз вірус вибухово рухається через людське населення. У той час як більшість людей одужає, приблизно 20 відсотків людей, які його зловлять, закінчуються серйозним захворюванням. Вони отримають пневмонію, яка викликає задишку, і їм може знадобитися госпіталізація.

Деякі з цих людей будуть настільки сильно хворіти, що їх не вдасться врятувати і вони помруть від пневмонії. Загальний рівень смертності для людей, у яких розвиваються симптоми, здається, становить 2 або 3 відсотки. Після того, як у нас буде достатньо даних, щоб з’ясувати, скільки людей спіймали вірус, але не розвинулися симптоми, може знизати смертність до приблизно 1 відсотка.

Це велика кількість. Наприклад, це щонайменше в 10 разів вище, ніж рівень смертності від сезонного грипу, який в деякі роки вбиває 60 000 або 70 000 американців. Але.

Літні люди з існуючими проблемами зі здоров’ям в середньому значно вразливіші до віруса. Рівень смертності від коронавірусу серед людей старше 80 років може становити 15 або 20 відсотків. Схоже, смертність становить 7 або 8 відсотків для людей у віці від 70 до 79 років. Ось жахлива частина: якщо ви здорова молодша людина, ви можете заразитись вірусом і, не маючи серйозних симптомів, можете передати його старшим людм. Іншими словами, коли вірус поширюється, вийти і зловити його буде дуже просто, віддати його бабусі і вбити її, хоча ти сам не помреш. Ви можете зловити вірус, торкнувшись дверної ручки або кнопки ліфта. А бабуся помре не власне от віруса а від інших, супутніх, захворювань.

Вчені вимірюють поширення епідемії числом, яке називається R0, або "R naught". Це число обчислюється таким чином: для кожної людини, яка має хворобу, скільки інших людей отримуютьхворобу, перш ніж їх вилікувають (або вони помруть) і більше не заразитись? R0 для коронавірусу, за відсутності стратегії управління, видається числом, близьким до 3 - можливо, трохи вище або нижче. Це надзвичайно лякає число такої смертельної хвороби.

Припустимо, ви заразилися вірусом. Ви дасте його трьом іншим людям, і кожен дасть їх трьом іншим тощо. Ось як працює математика, де ви, "індексний випадок", першим рядком:

1
3
9
27
81
243
729
2187
6,561
19,683
59,046
177,147
531,441
1,594,323
4,782,969
14,348,907

Так, всього за 15 кроків передачі вірус перейшов від однієї людини до 14,3 мільйона людей. Ці 15 кроків можуть зайняти всього кілька тижнів. Людина з індексом може бути молодою та здоровою, але багато хто з тих 14 мільйонів людей будуть старі та хворі, і вони, швидше за все, помруть, тому що у них потрапив вірус, який почався в горлі однієї людини.

Україна чи Сполучені Штати поки що не мають мільйонів заражених, як ми можемо сказати. Ми насправді не знаємо, тому що наша влада зазнала невдачі на ранньому етапі пандемії. Ми багато, багато тижнів відстаємо від інших країн, коли проводимо широкомасштабне тестування, тому ми не маємо поняття, наскільки ця річ поширилася. Ми знаємо, що випадки починають з'являтися всюди, і багато людей не знають і приїзжають з Китаю, Італії та інших країн. Це означає, що цей вірус вже потрапив у наші громади.

У нас поки немає перевірених та схвалених методів лікування. У нас немає вакцини. Єдиний інструмент, який ми зараз маємо, - це спробувати уповільнити ланцюг передачі.

Це можна зробити. Іншими словами, R0 не є фіксованим - його можна знизити за допомогою контрольних заходів. Якщо ми зможемо отримати число нижче 1, епідемія згасне. Це і є сенс карантинів і відстеження контактів, про які ви так багато чуєте в новинах. Але вірус вибухає так швидко, що у нас не буде доступної можливості відслідковувати контакти, тому нам доводиться змінювати стратегії. Це вже почалося, але ми робимо це не досить швидко.

Зараз цілком ймовірно, що більшість американців чи українців отримають цей вірус. Але його уповільнення все ще має вирішальне значення. Чому? Тому що система охорони здоров’я має обмежені ресурси. У нас лише близько мільйона лікарняних ліжок в Америці і декілька тисяч в Україні. У нас набагато менше мільйона аппаратів вентиляції легень. Якщо мільйони людей зараз захворіють, щоб потребувати срочного лікування, у нас буде катастрофа. Що відбудеться - це форма військової медицини, де лікарі зосереджуються на спробах лікувати молодих та дозволяють старим людям померти.

Це не теоретично і я вас не лякаю. Це вже відбувається в Італії, де людей старше 65 років залишають у спокої на лікарняних відділеннях, щоб вони задихнулися від пневмонії. Вони в основному тонуть у власній мокроті. Для їх опікування просто не вистачає медичних можливостей. Сполучені Штати, схоже, на два тижні відстають від Італії за кривою зростання епідемії.

Що нам зараз потрібно робити? Нам потрібно скасувати всі великі збори - усі. Інші спортивні події, концерти, спектаклі та все інше за участю великої аудиторії на невеликому просторі - все це потрібно скасувати. Навіть якщо ці події відбудуться, не ходіть на них. Ні лекцій, ні спектаклів, ні фільмів, ні круїзів - нічого.

Залишайтеся вдома якомога більше. Забувайте про ресторани. Я б скасував будь-які подорожі, які не є абсолютно необхідними. Працюйте з дому, якщо можливо. Можливо, вам, можливо, доведеться їхати купувати продукти та ліки, але зробити поїздки швидкими та цілеспрямованими. Ретельно мийте руки після того, як ви перебували в громадських місцях, протягом повних 20 секунд, ретельно вмиваючись і обов'язково потрапляючи між пальцями. Сонячне світло та міцний алкоголь вбивають вірус.

І будь ласка, перестаньте говорити в соціальних мережах про те, що ситуація не є серйозною або перебільшується. Це національна криза, і передача дезінформації вашим друзям та родині може поставити їх життя в небезпеку.

Дякую, що ви це прочитали і залишайтесь здоровими і живими наступні декілька тижнів.


Прийшло в каменти. Про небезпеку коронавіруса.
Текст приписується мінімум 5 лікарям одразу, але текст не містить фактичних помилок, закрема про R0 ча воєнну медицину (коли рятувати будуть більш молодих).
Тому я перевів, адаптував і опублікував цей текст.

Залишайтесь здоровими і живими наступні декілька тижнів!
Tags: коронавірус
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • Евреи Украины - 4

  Один товарищ в первые дни войны пошёл в военкомат и поправив очки на носу сообщил военкому, что он является добровольцем. А ещё и лейтенантом. Ведь у…

 • FAQ Ю?

  Вопрос к уважаемым кадетам клюба: где пан Жегож, где основоположник и овнер сего достопочтенного клуба? Заранее благодарен за любую информацию.

 • Когда падет Керченский мост. Ватные крысы уже готовяться убегать.  Когда падет Керченский мост. Ватные крысы уже готовяться убегать.

  Кто начал вторую мировую войну

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments

Recent Posts from This Community

 • Евреи Украины - 4

  Один товарищ в первые дни войны пошёл в военкомат и поправив очки на носу сообщил военкому, что он является добровольцем. А ещё и лейтенантом. Ведь у…

 • FAQ Ю?

  Вопрос к уважаемым кадетам клюба: где пан Жегож, где основоположник и овнер сего достопочтенного клуба? Заранее благодарен за любую информацию.

 • Когда падет Керченский мост. Ватные крысы уже готовяться убегать.  Когда падет Керченский мост. Ватные крысы уже готовяться убегать.

  Кто начал вторую мировую войну