Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Коронавірус і миття овочей

Вчений Гарольд Макгі написав у своїй книзі "Про їжу та приготування їжі": "Мильна вода та розчини для промивання продуктів ефективніші, ніж проста вода. Миття може в сто разів зменшити мікробну популяцію, але неможливо усунути всі мікроби з сирого салату та інших продуктів - вони можуть уникнути навіть сильно хлорованої води, сховавшись у мікроскопічних порах і тріщинах в тканинах рослини. Тому сирі салати не рекомендуються людям, особливо вразливим до інфекцій".

Зятьок працює змінами, тому коли я йому розказав про коронавірус і овочі, то він пішов по кацапським сайтам пропонувати промивати овочі-фрукти розчином хлорки. Кажуть, за дві доби на півсотні сайтів-пабліків таке запостив.
Але вам я розкажу правду.

Міністерство сільського господарства США заявило на своїй сторінці запитань про коронавірус: "Ми не знаємо жодних повідомлень про хвороби людини на даний момент, які дозволяють припустити, що COVID-19 може передаватися харчовими продуктами або упаковками для харчових продуктів".

Отже миєте як мили раніше.

Листя салату та інша зелень: Наповніть велику миску водою і занурте в неї зелень. Трохи помацайте зелень, щоб можливий пісок відпав, дайте настоятися хвилину, щоб отой пісок та пил опустилися на дно миски, вийміть зелень на друшляк. Зелень неостанок промийте в друшляку під холодною водою дуже ретельно, використовуючи розпилювач як у душа, якщо у вас є.

Корінні овочі: оскільки вони ростуть у бруді, вони часто бувають досить брудними.
Морква, буряк. Мені подобається чистити їх під проточною водою зручною виділеною овочевою щіткою. Ну виділена значить, що тільки для овочів, а так то звичайна не дуже жостка щітка.

Ніжні овочі та фрукти -- такі як помідори, стиглі кісточкові фрукти та ягоди, промийте під тиском води, обережно повертаючи предмети руками, щоб усі сторони були промиті, але не побиті. Розкладіть на чистому кухонному рушнику або паперових рушниках, щоб вони трохи висохли.
Паперові рушники безпечніше, хоч і не гретоугодно.

Tags: коронавірус, поради
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments

Bestlampika

March 17 2020, 13:43:45 UTC 4 years ago

 • New comment
А що про дієвість "хлорки" (гіпохлорит натрію) проти К-віруса? Це значно більш ефективний дезефікант ніж етанол, до того ж дешевший та у вільному продажі.