Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Коронавірус. Найгірший сценарій, або Що треба знати про вірус

Ось вам картинка з докладу ВООЗ, де добре видно походження теперішнього вірусу.

Це “химера”, тобто гібрид “дикого” SARS та коронавірусу летючих мишей у третьому поколінні.

На середину лютого вже було відомо 104 штами CoViD-19, з відмінностями лише в районі 0.1 % від першого зареєстрованого. Але вже під кінець лютого, коли з’явились повідомлення про повторне зараження, було встановлено, що насправді то не повторні зараження, а зараження новим штамом, вже зі значними відмінностями.

Коронавірус. Найгірший сценарій, або Що треба знати про вірус

В Італії теж фіксувались зараження окремим штамом з доволі суттєвими відмінностями. Днями вчені сингапурської вірусологічної лабораторії також зафіксували штам з дуже суттєвими відмінностями, що також призводив до повторних заражень.

По посиланню в кінці тексту – доклад групи вчених NCU (North Carolina University) разом з європейськими та китайськими колегами. Так, китайськими = Уханськими. В докладі йдеться про таку саме химеру SARS та BAT-SL-Cov, коронавірусу летючих мишей.
Чому саме їх?
Тому що результати ретельних досліджень SARS після епідемії 2015 року виявили його схильність до мутування. І більш того – виникнення химер.

Саме по собі це не є чимось екстраординарним, химери виникають не так щоб рідко у “дикому” середовищі. Але більшість з них не несуть серйозної загрозі, бо зазвичай виявляються або надто слабкими, що не дають важкого перебігу хвороби чи взагалі майже не шкідливими, або навпаки занадто агресивні, так що епідемія швидко стартує, але так же швидко й згасає.

Інша справа – химера SARS-CoV. Все, що ми бачимо зараз – висока вірулентність, схильність до подальших мутацій, пристосування, що дозволяє обходити імунну систему, – було встановлено in-vitro ще 2-3 роки тому. Єдине, що відрізняло ту химеру від нашого вірусу – вірулентність для людини нижча чим у SARS. І на той момент прогнозування вказувало на те, що поява подібної химери, але з вищою вірулентністю для людей, призведе до наслідків близьких до тих, що колись призвела епідемія Іспанки.

А виходячи з останніх даних, здатність до мутування, до створення нових химер у нашого вірусу значно вища, що є додатковим фактором ризику.

Локдаун (самоізоляцію) вже оголосили Італія та Іспанія. Польща готується до локдауну в лічені години, Штати готуються до локдауну ближчими днями.

За оцінкою штатівского МОЗу, перехворіти можуть від 2.4 млн до 20+ млн американців. Терміново оголошено набір порядку 1000 інженерів та технічних фахівців на випадок екстреного розгортання мобільних шпиталів. Бо вся діюча медична система штатів здатна розмістити максимум 980 тисяч пацієнтів.

Італія, яка ще півтора тижні тому говорила, що ніякої загрози нема, та проводила мітинги проти “расизму на фоні епідемії”, вже вичерпала всі ресурси своєї найкращої в Європі медичної системи. Медична система на межі краху.

Коронавірус. Найгірший сценарій, або Що треба знати про вірус

Фактор вірулентності коронавірусу у два рази вищий ніж у грипу. Якщо одна хвора на грип людина заражає в середньому 1.3 інших людей, то хворий на коронавірус заражає 2.5-2.8 людей. Для першого контакту наче й небагато, але в десятій ітерації це майже 10 тисяч проти 14 людей.

Як я і казав минулого разу, і як кажуть провідні спеціалісти по коронавірусу, – панікувати вже пізно. Нам та Європі панікувати було слід ще на початку лютого, можливо, тоді Європа б встигла ретельніше підготуватись до пандемії, а ми – підготуватись хоч якось.

І цей допис, як і попередній, він не про паніку і не про “ми всі помремо”. Він про те, що завжди треба готуватись до WCS – Worst case scenario (найгірший сценарій – ред.), як то роблять Штати. На мій погляд, краще бути готовим до гіршого, а коли все мине не так страшно, подякувати всесвіту, що пронесло, ніж раптом опинитися на уламку судна посеред океану та кліпати очима від безпорадності.

Коронавірус. Найгірший сценарій, або Що треба знати про вірус

Навіть фахівці ВООЗ вже кажуть, що ніякі протиепідемічні заходи вже не зможуть спинити пандемію, зможуть лише зменшити темпи, що дасть можливість медичним системам країн не опинитися на межі краху, як то сталося в Італії.

Посилання на статтю NCU.
Доповідь ВООЗ.
Надзвичайний стан США.
Про Worst case scenario в Штатах, словами провідних спеціалістів.
Коротко про пандемію від VOX, з посиланнями на науковців та офіційні джерела.


Дмитро Левінський


ЗИ: Ще хотів би додати про ідіотів та про найгірший сценарій пару тез.
1) приятель поляк, працює на кордоні з Україною, знає Шевченка, у Львові тут ми разом зігували у мазепинках. ...Писав, що у зв'язку пандемією відчутно впали ціни турів. І шо? Правильно, куча давпайопів чкурнули в Польщу. Вже в Італії карантин, а давпайопи купляють гарячі тури в Польщу.
Вчора ввечері стояв на роботі, підїзжає автобус на Україну. Купа студентів, пару сімей і виділяється бабуся. Їх виганяють з автобуса, міряють теспературу, відганяють тих хто з нежитю в сторону на пару метрів, щоб чихали не на оточуючих. Бабка бідкається, що прилетіла за 10 ойро, переночувала в хостелі з італійськими бабками і тепер вимушена їхати назад за 15 ойро в автобусі. Дурі в голову не зайшло, який то ризик був їхати.
2) З майже стовідсотковою ймовірністю, травневий рамадан накриється мідним тазом, якщо думати про поїздити по Україні чи за кордон. А може й півліта, тут як повезе. Локдауни країн, карантини прикордонних областей. Особливо то стосується східних регіонів, бо підозрюю, що в Лепрозорії _вже_ почалось, а лікувати там не вміють, як власне і у нас. Плануйте канікули вдома.
3) Стовідсотково що до нас полізуть кацапські родичі. Згадають _внєзапно_ і поїдуть навістити, бо кородон з Лепрозорієм відкритіший, наж за часів Пороха. Так от, женіть їх під три чорти, то й раніше була смертельна загроза а нині вона вдвічі більша. Навіть якщо вам 30 років це не значить, що ви не помрете.
[статистика по возрастних групах, джерело https://ourworldindata.org/coronavirus на 14 березня 2020]
4) Те, що COVID-19 одноланцюговий РНК-вірус значить, що він мутує десь в 100 разів швидше, ніж ДНК-вірус (ще тут є). Читайте новини, тількі якісні, як мінімум Всесвітню організацію охорони здоров'я та американський центр контролю захворювань. Але зрозумійте, що наступна мутація може відбутись у вашому організмі і помирати будуть і молоді і діти, теж кожен десятий.
5) Не вірте сліпо зеленому МОЗ, перевіряйте всю інформацію, вона не має суперечити джерелам з 4 пункта. Мені теж сліпо не вірте і перевіряйте теж, доречі.

Tags: Україна, как правильно, коронавірус, медицина/здоровье
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments
Ну если уж проверять

То табличка с летальностью устаревшая (данные от 11.02.2020) плюс релевантна для Китая с его мерами.

В Европе и США картина похуже будет.

***
Перестаньте поширювати цю табличку (Worldometers) та діаграму (Business Insider) та варіанти цих даних від інших ЗМІ. Це неправильно інтерпретовані дані більше, ніж місячної давнини. І головне тут не те, що вони застарілі, а те, що вони неправильно інтерпретовані.

Worldometers це не науковий журнал, що ви мені на нього лінки даєте. Business Insider теж.

На цих графіках - процент підтверджених станом на 11 лютого випадків захворювання COVID-19 в Китаї, які станом на 11 лютого закінчилися смертю. Це речення - єдино правильна інтерпретація цих даних.

В жодному разі ці цифри не є "ймовірністю захворіти" (тут РНБО України переплюнуло всіх ідіотів https://www.facebook.com/avatorl/posts/2515441768726509), "ймовірністю вмерти, якщо ви заразилися", "ймовірністю вмерти, якщо ви захворіли", "ймовірністю вмерти, якщо у вас знайшли вірус".

Дивіться останній малюнок (табличка з поясненням), щоб зрозуміти які цифри ЗМІ розігнали по інтернету.

Якщо ви станом на сьогодні знайшли вірус у 100 людей, а 10 з них померли, то летальність не 10%, вона невідома допоки всі решта 90% ще лежать в лікарні.

===

Щодо летальності серед підтверджених випадків захворювання в Китаї, то вона була значно вищою. Те що на графіку Business Insider можна сміливо множини та 1,7 (кожен стовпчик). Як мінімум, на даний момент ще не всі в Китаї одужали. Але в реальності цей графік ще має бути посунутим в сторону більш молодого віку, бо старі вмирають швидше, ніж молоді.

Чому 1,7? Бо на даний момент в Китаї померло 3,9% від всіх виявлених хворих, на відміну від 2,3% станом на 11 лютого. 3,9/2,3=1,7.

===

І летальність (серед хворих) це не те саме, що смертність (серед всього населення країни). Смертність буе нижчою за летальність.

Ймовірність заразитися - ніхто не знає, є припущення, що до 70% всіх (!) людей заразиться. У частини з заражених все минеться без симптомів хвороби. У якої саме частини - невідомою.

Ймовірність захворіти (з симптомами) - частина з заражених захворіє (діти в більшості своїй поки що не хворіли). Не відома. Поки що немає доказів, що ця цифра значно менша ймовірності заразитися. Більшість заражених (крім дітей) - хворіють. Але це теж не 100% доведений факт.

Щодо ймовірності померти, якщо ви захворіли. Летальність в різних країнах (в розрізі вікових груп), в першу чергу залежить від того, наскільки медична система конкретної країни зможе впоратися з підтриманням життя важкохворих пацієнтів. І летальність в інших країнах може в рази відрізнятися від того, що було в Китаї.

Щодо загальної летальності (не в розрізі вікових груп), то вона також залежить від вікової структури населення країни. Більше старих людей в країні, буде більше старих серед хворих, буде більше смертей.

#коронавірус