Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Про маски на випадок епідемії

На продовження теми про епідемію. Ну там де я плювався, що з-за Слуг Народа маски пепер по 115 гривень.

На засіданні РНБО по коронавірусу преЗЕдент Зеленський доручив забезпечити населення медичними масками -- "На полицях в аптеках повинні бути маски. Це кращий меседж, це найкраща комунікація замість слів, коли на полицях є всі засоби. Нехай їх купують або не купують - але вони повинні бути".
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко запевнив, що заклади охорони здоров'я отримають 10 мільйонів медичних масок.

Я не про популізм Шмарклі, тих масок нереально мало.  Я про маски -- як носити правильно, ну й зробити руками за потреби.

Марлеві чи одноразові?

Все одно, то для того, щоб ви кашлем та соплями за заражали інших. Ви кашляєте чи сморкаєтесь і крапелькі летять на 2 метри і заражають оточуючих.
Маска щоб ото все не летіло.

Купити простіше, але в нас хіхлота вибрала Шмарклю, тому може бути, що треба буде пошити самому.

Бажано 6 шарів, ящо будете шити самі.
Шити так:
[Spoiler (click to open)]
Що знадобиться для пошиття маски?

Треба взяти 6 відрізків марлі розміром 14х7 см і 2 довгих відрізка бинта приблизно 60-70х5 см (для зав'язок). Також необхідні голка і нитка. Якщо марлі в аптеці не виявилося, то можна замінити її бинтом. Можна виготовити пов'язку і зі звичайної чистої бавовняної тканини.

Як пошити пов'язку?
Крок 1. Дві довгих смужки марлі скрутити в трубочки і прошити по всій довжині.

'Як

Крок 2. Обшити по периметру великі шматки марлі, складені у 6 шарів, підвернути краю майбутньої пов'язки всередину і ще раз прошити.

'Як

Крок 3. По верхньому і нижньому краю пришити зав'язки.

'Як

Крок 4. Приміряйте пов'язку: вона повинна закривати рот і ніс.

'Як

Як носити пов'язку?

Зав'язувати щільно, але не дуже туго, щоб не розболілася голова. Лікарі рекомендують міняти маску 3-4 рази на день, а якщо робота пов'язана зі спілкуванням з людьми або ви постійно перебуваєте в місцях масового скупчення людей, то пов'язку потрібно міняти раз на 2-4 години.

Одягати пов'язку потрібно тільки в приміщенні чи транспорті, а також у людних місцях. Носити маску на вулиці не потрібно. Навпаки, слід дихати свіжим повітрям. Якщо ви живете самі або захворіли дома вже усі геть то не мучайтесь з масками.


Джерело -- http://news.city.zt.ua/medecina/365-yak-poshiti-protivirusnu-masku-svoyimi-rukami.htmlЯк часто міняти

Марлеві маски носити можна не більше 4 годин поспіль, але краще міеяти раз у 2 години.
Якщо мова йде про одноразові медичні маски  з аптек, то міняти їх потрібно не через 2-4 години, як марлеву, а в міру зволоження (на дотик відчуєте).


Дитина недавно хворіла і йшло спочатку приблизно по 6 масок в день, а потім як кашель майже пройшов, то і трьох вистачало.

При грипі не характерна нежить: може бути невелика закладеність носа, але виділень в перші дні практично не буває, воно може з'явитися пізніше, коли приєднується бактеріальна інфекція. Зате ОРВІ -- соплі та кашель і того буде багато. Тому орієнтуйтесь -- на сім'ю треба мінімум 30 масок і в поганому випадку того може вистачити лише на хворобу 1 людини з ОРВІ, соплями-мокротою-кашлянням. ...В нас зазвичай 40-50 штук дома на початку грипозного сезона, за потреби можемо (тобто -- могли, при Шмарклі вже ні) докупити. Але якщо ви живете десь в селі з поганою аптекою і великою сім'єю, то бажано мати десь півсотні. Строк годності від 3 до 5 років, так що запас можна робити спокійно.

Увага! Після закінчення певного часу маска перетворюється на розсадник інфекції. При диханні ми виділяємо інфекцію, яка осідає на внутрішній поверхні маски, в результаті там виникає термостат, в якому інфекція активно розмножується. Тому за день міняйте мінімум 3 маски.


Прати або викидати? І як викидати.

Маски з марлі можна використовувати багаторазово. Для цього маску слід попрати дезинфікуючим засобом типу антибактеріального мила. А після її висихання потрібно пропрасувати з двох сторін.

Одноразова викидається, але особливу увагу варто приділити її правильній утилізації. У домашніх умовах "розсадник інфекції" необхідно помістити в поліетиленовий мішечок, зав'язати і тільки потім викинути в урну для сиіття. Це робиться для того, щоб запобігти поширенню по квартирі вірусів, які осіли на маску, і те, що видихнув чоловік.Tags: безкацапов, коронавірус, медицина/здоровье
Subscribe

 • Абсолютизація, бля, особистого досвіду

  спочатку, бонус: Марув на чумний саундтрек ( в прямому сенсі, з гри Мор: Утопія) про те, як методичники про «концтабір для російськовомних»…

 • Премія миру

  Зараз оця премія Муратову, а перед цим Алексієвич... По суті це премії диктаторам, які виплекали таких здорових опозиціонерів (в прєдєлах…

 • А я иду такая вся в Дольче &Габанна ))

  «А я иду такая вся в Дольче &Габанна», или «Будут с водкою дебаты — отвечай: "Нет, ребяты-демократы, — только чай!" Это по поводу моего…

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments