Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

“Справа Шеремета виходить за межі правового поля”: репортаж із суду над “Ріффмастером”

Сержанта ССО, музиканта Андрія Антоненка вкотре залишили під вартою після засідання апеляційного суду у “справі Шеремета” в четвер, 12 березня.

Цього дня під тиском аргументів захисту сторона обвинувачення нарешті погодилася виміряти зріст підозрюваного – адже чоловік, якого зафіксували вуличні камери напередодні підриву авто Павла Шеремета, за оцінками експертів, має близько 170 см заввишки, тим часом як Антоненко вищий на 10 см. Відповідні дані є в його військовому квитку, і нарешті вони були підтверджені на судовому засіданні.

Мінус 10 см доказів

Для наочності адвокати наліпили на скляний бокс, у якому перебував Ріффмастер, позначки – 170 і 180 см від долівки. Антоненко на суді підійшов до маркерів, зафіксувавши свій зріст. А адвокати ще й приклали лінійку – щоб уже до всіх дійшло.

Хоча аргументом у судовому засіданні стали дані офіційних експертиз – вони теж на користь Ріффа.

Брехня прокуратури

Адвокати вкотре спростовували ризики, пов’язані зі зняттям запобіжного захисту з Антоненка. Мовляв, майже всі докази, що є в сторони обвинувачення, не мають до Ріффа жодного відношення.

“Сторона обвинувачення не показує, які саме матеріали він (підозрюваний) може спростувати, знищити, вплинути, – зазначив у виступі адвокат Станіслав Кулик. – Впливати потерпілому немає сенсу. Свідків у справі немає – нема на кого впливати!”

Нардеп Бондар: Генпрокурор Рябошапка визнавав, що для утримання Ріффа під вартою бракує доказів

Поручителем Ріффа на судовому засіданні 12 березня виступив народний депутат Михайло Бондар (“Європейська солідарність”). У своїй промові він зауважив, що намагається ходити на всі суди та підтримувати всіх підозрюваних – Яну Дугарь, Юлю Кузьменко, Андрія Антоненка. За його словами, з музикантом він познайомився іще під час Майдану. А колишній генпрокурор у розмові з нардепом визнав, що для утримання Антоненка, Кузьменко і Дугарь під арештом бракує доказів.

Психологічна експертиза, якої немає

Адвокати виголошували вже знайомі аргументи – і макет “міни”, половину якого знайшли в Антоненка при обшуку (захисники Ріффа принесли до суду і продемонстрували подібний виріб, наголосивши на неможливості використати цей предмет як вибухівку); і форма бороди Андрія, яка не відповідає бороді чоловіка на відео; і сумнівність висновків британського експерта Бірча, який аналізував манеру ходи підозрюваних.

Щодо спростувань подібності ходи Антоненка до рухів підозрюваного на відео, адвокати розповіли, що по експертизу з цього приводу зверталися до Харківського інституту судових експертиз. За словами адвоката Кулика, це одна з найбільш поважних експертних установ України.

“Ми просили провести експертизу таку саму, як була вже проведена органом досудового розслідування, проте нам сказали, що вони не можуть провести так саму експертизу, оскільки в Україні не існує методик проведення психологічної експертизи за ознаками ходи. Про це ми кажемо на кожному засіданні… – додав захисник. – Це не про зріст. Це про ідентифікацію особи за невербальними ознаками, як вони називають. Це експерти-психологи думають, що можуть оцінювати ходу як невербальну поведінку. Проте одна із найвидатніших і найповажніших експертних установ нам підтвердила, що не існує методик на сьогоднішній день для проведення таких експертиз. Тому той висновок експерта, який вже існує в справі, очевидно, як мінімум, невірний”.

Однак суддя Віктор Глиняний традиційно проголосив запобіжний захід без змін – тримання під вартою, не надавши жодних пояснень.

Нові терміни, повістки й обшуки, тиск на адвоката

4 квітня спливає термін дії запобіжних заходів щодо Антоненка, а 12 квітня – досудового розслідування. Захист наголошує, що вимагає повного скасування запобіжного заходу для підзахисного, адже переконаний у його невинності.

Юрист і ветеран АТО, власник юридичної фірми Леонід Маслов, який також бере участь у захисті Антоненка, налаштований скептично: “Вони ж (прокурори) не будуть продовжувати з 4-го по 12-те. Вони спочатку звернуться, щоб продовжити строк розслідування, а потім уже…”

Маслов нагадав, що в його квартирі в Харкові нещодавно відбувся обшук: шукали “речові докази” – телефон з акаунтами Антоненка. “Це якби я прийшов до дружини прокурора шукати в неї експертизу по Антоненку, – прокоментував Леонід Маслов. – Забрали мій мобільний телефон, і на цьому все”.

Лист від Ріффа

Після засідання АСК 12 березня ФБ-група “Free Riff” виклала лист подяки й підтримки від Андрія Антоненка.
https://www.facebook.com/FreeAntonenko/posts/139776950866418

“…Justice for All! Сподіваюсь, це торкнеться тих, хто затіяв цей безпрєдєл, що із нами відбувається! Тварюки!..” – написав  Ріффмастер.

Читати повністю https://novynarnia.com/2020/03/12/sud-riff/

Tags: Зеленский/Слуга Народа, репрессии
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments