Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Коронавірус: чому ми мусимо діяти зараз (переклад статті Tomas Pueyo)

Антон Сененко:
Це не моя стаття, а переклад прекрасного матеріалу від пана Tomas Pueyo про необхідність якнайактивніших дій із запровадження карантинів в різних країнах світу. Я не віднайшов адекватного україномовного перекладу, тому зробив це сам.
Звісно, за браком часу я використовував гугл-транслейт з мінімальним редагуванням, оскільки стаття просто величезна, але в першому наближенні цей текст має допомогти Вам та Вашим знайомим усвідомити ступінь загрози від Коронавірусу в світі. І в Україні також, звісно.
У нас в Україні поки немає катастрофи і у нас є час з цього кепкувати. Однак на речі треба дивитись тверезо. Світ зі своїми карантинами не дурніший за нас. Це слід розуміти. І користуватися досвідом інших країн, аби убезпечити власних громадян.


  1. https://site.ua/anton.senenko/26452-koronavirus-chomu-mi-musimo-diyati-zaraz-pereklad-statti-tomas-pueyo/

  2. https://site.ua/anton.senenko/26460-koronavirus-chomu-mi-musimo-diyati-zaraz-pereklad-statti-tomas-pueyo---zakinchennya/



Окремо винесу пару тез, які я вважаю найважливішими.

Соціальне дистанціювання

Є одна дуже проста річ, яку ми можемо зробити, і яка працює: соціальне дистанціювання.
Якщо ви повернетесь до графіка Уханю, ви згадаєте, що як тільки його було заблоковано, кількість випадків зараження знижувалась. Це тому, що люди не взаємодіяли один з одним, і вірус не поширився.

Сучасний науковий консенсус полягає в тому, що цей вірус може поширюватися на відстань до 2 метрів, якщо хтось кашляє. Інакше краплі падають на землю і не заражають вас.

Найгірше - інфекція передається через поверхні: вірус виживає годинами або днями на різних поверхнях. Якщо він поводиться як грип, він може вижити тижнями на металі, кераміці та пластмасі. Це означає, що такі речі, як дверні ручки, столи або кнопки ліфтів, можуть бути жахливими носіями зараження.

Єдиний спосіб по-справжньому зменшити це - за допомогою соціального дистанціювання: тримати людей вдома, наскільки це можливо, так довго, поки це не відступить.

Це вже було доведено в минулому. А саме в пандемію грипу 1918 року.


Пом'якшення наслідків

Пом'якшення наслідків вимагає значного соціального дистанціювання. Людям потрібно припинити тусуватися, щоб знизити швидкість передачі (R), з R = ~ 2–3, який вірус має без заходів, до рівня нижче 1, щоб він врешті згасав.

Ці заходи вимагають закриття компаній, магазинів, масових перевезень, шкіл, примусового припинення роботи ... Чим гірша ситуація, тим гірше соціальне дистанціювання. Чим раніше ви застосовуєте жорсткі заходи, тим менше часу вам потрібно підтримувати цей стан, тим простіше виявити випадки, і тим менше людей заразиться.

Це і мав зробити Ухань. Це змушена була прийняти Італія. Тому що коли вірус розповсюджується, єдиним заходом є припинити його поширення одразу в усіх областях.

З тисячами офіційних випадків - і десятками тисяч справжніх випадків - це те, що потрібно робити таким країнам, як Іран, Франція, Іспанія, Німеччина, Швейцарія чи США.

Деякий бізнес працює з дому, що фантастично.

Деякі масові заходи припиняються.

Деякі постраждалі райони знаходяться в карантині.

Всі ці заходи будуть гальмувати вірус.

Але недостатньо, щоб отримати таку швидкість розповсюдження, R знизити від 2,5 до 2,2 або навіть 2. Нам потрібно знизити його нижче 1 на стійкий проміжок часу, щоб знищити його. І якщо ми не можемо цього зробити, нам потрібно наближати його до 1 якомога довше, щоб вирівняти криву.

Тож виникає питання: Що ми могли б зробити? Це перелік, який Італія запропонувала нам:
- Ніхто не може входити та виходити з району блокування, якщо немає підтверджених сімейних чи робочих причин.
- Пересування всередині районів слід уникати, якщо вони не виправдані з невідкладних особистих чи робочих причин і не можуть бути відкладені.
- Людям із симптомами (респіраторна інфекція та лихоманка) "наполегливо рекомендується" залишатися вдома.
- Стандартні вихідні для медичних працівників призупиняються
- Закриття всіх навчальних закладів (шкіл, університетів ...), спортзалів, музеїв, гірськолижних станцій, культурних та соціальних центрів, басейнів та театрів.
- Бари та ресторани мають обмежений час роботи з 6 ранку до 18 вечора, відстань між людьми - принаймні один метр (~ 3 фути).
- Усі паби та клуби повинні закриватися.
- Вся комерційна діяльність повинна зберігати відстань у один метр між клієнтами. Ті, хто не може цього зробити, мають бути зачинені. Храми можуть залишатися відкритими, поки вони можуть гарантувати цю відстань.
- Відвідування родини та друзів у лікарні обмежені
- Робочі наради повинні бути відкладені. Робота з дому повинна заохочуватися.
- Усі спортивні змагання та змагання, державні чи приватні, скасовуються. Важливі заходи можна проводити за зачиненими дверима.

ЗИ Про Антона я вже писав - кандидат фізмат наук, працює Інституті Фізики НАН України, популярізатор науки, вміє просто поясняти складні речі. Підпишіться на нього у ФБ.
Tomas Pueyo -- закінчив Стенфорд, працює великим начальников в онлайн платформі навчання Course Hero, виступав на Тедх, заради прикола розробив декілька популярних программ для мобілок, спец по публічним виступам та сторітелінгу (оффлайн знайомі знають, що власне я непоганий спец саме в сторітелінгу для презентацій).
Tags: медицина/здоровье, на подумать, інформація для роздумів
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
  • Post a new comment

    Error

    Comments allowed for members only

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments