Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Як вирощувати клітини головного мозк (безкоштовно, без реєстрації та без СМС)

Чи можемо ми, дорослі не дуже молоді люди, розумнішати, вирощувати клітини головного мозку - нові нейрони? Нейробіолог Сандрін Тюре стверджує, що можемо. Вона в простій формі пропонує результати досліджень і практичні поради про те, як допомогти нашому мозку активізувати нейрогенез, при цьому поліпшити настрій, посилити пам'ять і запобігти процеси старіння.

Хоч ситуація не дуже проста, вона (нейробіолог а не ситуація) пропонує певні прості рецепти як виростити нові нейрони:
 • Аеробні фізичні вправи (біг, плавання) і вивчення нового збільшує виробництво нових нейронів, стрес і алкоголь - зменшує.
 • Недосипання безумовно знижує нейрогенез, секс - підвищує.
 • Виробництво нових нейронів збільшується при обмеженні калорій на 20-30%. Короткострокове голодування - збільшення часу між прийомами їжі - посилить нейрогенез.
 • Споживання флаваноїдів, які містяться в гіркому шоколаді і чорниці, посилить нейрогенез.
 • Вживання жирних кислот Омега-3, що містяться в жирній рибі, наприклад, в лососі, збільшить виробництво нових нейронів. А дієта, постійно багата насиченими жирами (гамбургери), навпаки, буде негативно впливати на нейрогенез.
 • Етанол - тобто споживання алкоголю - послаблює процес нейрогенеза. Однак не все так погано: доведено, що резвератрол, що міститься в червоному вині, сприяє виживанню нових нейронів. Так що під час наступного застілля віддайте перевагу цьому "нейрогенезному" напою.
 • Дієта також впливає на пам'ять і настрій. Тобто зниження калорійності поліпшить можливості пам'яті, тоді як дієта з високим вмістом жирів посилить ознаки депресії. І навпаки: жирні кислоти Омега-3 сприяють нейрогенезу і в той же час допомагають зменшити депресивні синдроми.
 • Ще один трохи незвичний пункт. Японці зазвичай звертають особливу увагу на текстуру їжі. Вони довели, що м'яка їжа послаблює процес нейрогенеза, а та, що вимагає пережовування або хрустка їжа не створює такого негативного ефекту.
Тому вчені припускають, що вплив дієти на психічне здоров'я, пам'ять і настрій пояснюється найімовірніше її роллю в появі нових нейронів в гіпокампі.


https://www.youtube.com/watch?v=zpZpkZ1kp6YОтже, щоб допомогти виростити нові нейрони, треба небагато -- думати що їсте і вживайте менше алкоголю. І ще -- вивчайте шось нове замість переглядання "95 Кварталу", а Квартал залиште зелебобікам.

Tags: 40+, ноука
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments