Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Ефективне навчання: двадцять правил формулювання знань - 9

16) Чіткий контекст з самого початку має спростити формулювання слів та термінів

Категоризуйте -- зовнішнім видом флеш-карт для інтервального повторення та-або довідковими міткам (назва, автор, дата тощо) та-або чітко вказаними підкатегоріями (наприклад, слова "хімія" для хімії, "мат" з математики тощо). Це допоможе вам спростити формулювання своїх слів-термінів-акронимів, оскільки ви позбавитесь від необхідності згадувати контекст свого питання.
У наведеному нижче прикладі чітко визначений префікс bioch для біохімії: заощаджує вам час та енергію для знадування і допомогає запобігти інших проблем.
Зауважте, що в рекомендованому випадку ви обробляєте елемент, починаючи з med:, що ставить ваш мозок в потрібний контекст з перших мілісекунд. Обробляючи менший оптимальний випадок, ви витратите дорогоцінні мілісекунди та джоулі енергії на згадування усіх значень акроніму та підбір оптимального і, що гірше, ви можете "включити" неправильні ділянки вашого мозку, які, можливо, подкажуть неправильне значення.

З урахуванням минулої поради (яскраве емоційне) та поради (запобігайте інтереференцій термінів) візьмемо, наприклад, не використаний вже приклад ANAL а скорочення GTFO. Воно має мінімум 3 значення:
- GTFO This may explain as GTFO group (green tea (GT) + fish oil (FO)), medical and nutrition acronym.
- GTFO is a survival horror first-person shooter cooperative game developed by Swedish indie studio 10 Chambers Collective.
- GTFO (internet slang) - Get the fuck out; can be used to express disbelief or displeasure. GTFO of my house.


Неправильний варіант
Питання: Що означає GTFO в біохімії?
Відповідь: Група з мікроелементів, які є в зеленому чаї та риб'ячему жирі, green tea (GT) + fish oil (FO)


Елементи з міткою контексту на початку підвищують успішність запам'ятовування
П: bioch: GTFO?
В: Група з мікроелементів, які є в зеленому чаї та риб'ячему жирі, green tea (GT) + fish oil (FO)* * *

ЗИ: порад вже 15, отже перелічу їх.
- 15) використовуйте емоційні речі https://bitter-onion.livejournal.com/3095730.html
- 14, 13) Зверніться до пам'яті та наведіть приклади з особистого життя https://bitter-onion.livejournal.com/3088406.html
- 12) Оптимізуйте і скорочуйте формулювання https://bitter-onion.livejournal.com/3082466.html
- 11) Воюйте з неоднозначностями https://bitter-onion.livejournal.com/3074021.html
- 10) Уникайте перерахувань https://bitter-onion.livejournal.com/3067705.html
- 9,8,7) Використовуйте мнемонічні прийоми, графічні пропуски і уникайте наборів фактів https://bitter-onion.livejournal.com/3060156.html
- 6,5) Використовуйте речення з пропущеними словами або cloze deletion та зображення https://bitter-onion.livejournal.com/3054111.html
- 4,3,2,1) Не вчіться, якщо ви не розумієте. Зрозумійте, перш ніж запам’ятати. Побудуйте основи. Дотримуйтесь принципу мінімальної інформації. https://bitter-onion.livejournal.com/3047338.html

Не всі поради вільно доступні, деякі тількі тим, хто готовий признати очевидне -- Рашка напала на Україну, див п 5.2 Засад.
Частина записів про когнітів саєнс буде тільки для свідомих українців, якщо ви такий -- приєднуйтесь до нас! Це безкоштовно, треба лише сказати що Путін - хуйло.


* * *

В ідеалі, після того, як ви прочитаєте і обдумаєте усі поради, ви маєте зробити 20 флеш-карток і десь 4 рази то повторити. І з практикою появиться звичка перетворювати і запам'ятовувати інформацію.

Після 20го правила я зроблю нагадування про це. Купіть собі індексні картки, або, якщо ліньки шукати, просто листки кольорового паперу.
Виберіть "свій" колір для "навчатись як навчатись" та починайте потроху писати по 1 терміну чи пораді на листочку, а зі зворотньої сторони -- підказки та пояснення. У мене історично зелений то правила і поради щодо навчання, жовтий то мова, розовий то робота (терміні), оранжевий то здоров'я, білі -- все інше. Ліньки шукати кольорові листки? Я писав про програми, як універсальні вебсайти так і програми для смартфонів (там же, де я про листочки писав), створіть собі пару наборів карток типу "вчитись вчитись", "іноземна мова", "люди про кацапів" і почніть користуватись.

І десь за півроку регулярного використання цих принципів ви помітите, що майже нічого не забуваєте. Потрібна інформація сама "вспливає" в голові в потрібний час!

Tags: 40+, безкацапов, навчання, освіта
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments