Systemhalted (systemhalted) wrote in bitter_onion,
Systemhalted
systemhalted
bitter_onion

НАСТУП НА ТЕЛЕГРАМ

Провідна роль Інтернету в поширенні та обміну інформацією річ незаперечна. В середині цього феномену найбільша частка нині належить соціальним мережам, які є яскравим прикладом ролі самої Всесвітньої мережі та її майбутнього. Інтернет розглядався як деякий простір, де кожен маючи мінімум матеріальних та технічних ресурсів зможе висловити свої ідеї, знайти однодумців чи продати товари та послуги. На певному етапі відбувалась практична монополізація декількома сервісами як комерційних послуг (напр. Amazon на заході), так і послуг соціальних мереж та засобів обміну повідомленнями (Facebook+Intagram, Twitter, Whatsup, Google+Youtube тощо). Монополізація дає змогу відповідно впроваджувати цензуру вигідну власникам компаній-надавачів послуг. Жертвами цензури стають передовсім не згодні в політичним "мейнстрімом".


Альтернативою західним інтернет-холдингам наразі лишаються не зовсім західні сервіси - Vkontakte, Webmoney, Telegram. Перші два сервіси потрапили під заборону в Україні як такі, що засновані в Росії і несуть російську пропаганду.


Сервіс електронних валют Webmoney, щоправда, змінив свою "прописку" на британську, що, втім, не завадило його забороні. Ну не можна дозволити рабам анонімно пересилати і виводити в готівку кошти без пильного ока податкової інспекції. Безпрограшний варіант "руки москви" дав змогу заблокувати рахунки української секції Webmoney і де-факто викрасти в громадян України коштів на суму до 4 млдр грн. Втім, це питання не настільки важливе широкій громадськості на відміну від соц.мережі Vkontakte та сервісу обміну повідомленнями Telegram, яка також надає послугу вести особисті сторінки чи канали.


Нещодавно українська влада, група впливу Порошенка та "патріотичні" блогери фейсбуку почали масовані дії по дискредитації телеграм-простору, як альтернативного способу отримання інформації. Олександр Ткаченко, в минулому керівник медіагрупи "1+1", а зараз голова комітету інформаційної політики у Верховній Раді заявив, що провладна партія готує закон, який буде покликаний врегулювати діяльність анонімних телеграм каналів [1] . Найбільші ліберальні ЗМІ теж не відстають, критикуючи мережу Телеграм та натякаючи на російські (ну так, які ж ще) сліди в діяльності ряду політичних телеграм-каналів, або пов'язуючи саму соц. мережу із ФСБ [2-4]. І куди ж дітись від думки всюдисущих "патріотичних" (і прозахідні ліберали, і націоналісти) експертів та "опініонмейкерів" з фейсбуку, які одномоментно, як по команді, почали критикувати мережу телеграм як таку, шукаючи в ній чергову кінцівку Путіна.


Схожу ситуацію можна було спостерігати, коли Порошенко закривав Vkontakte, в якому не було для українських дописувачів жодної цензури. Це створювало потенційні проблеми для влади, яка не змогла медійно закріпитись на цій платформі. Саме тому, прикриваючись псевдопатріотичною істерією, ВК було закрите. Це сильно полегшило роботу ліберальним структурам в Україні, адже дозволило політичним SMM-никам вдвічі зменшити бюджети, а витіснені в Фейсбук користувачі попадали в поле правил західної демократії, а тому могли бути елементарно забанені у випадку проголошення певної "неправильної думки" за допомогою драконівських цензурних правил ФБ, а також широкого використання ботоферм, які могли скаржитись на ті чи інші пости. До того ж, заборона ВК була важливою й для отримання можливості подальших швидких банів цілих сайтів та мереж, бо для відключення ВК всіма компаніями, що надають послуги доступу в Інтернет, було встановлене спеціальне обладнання та програмне забезпечення.


"Патріотичні" корисні ідіоти, які раділи забороні "руки москви" в Інтернеті, самі отримали шанс потрапити під заборону. Про це їм, правда, доходить, тільки коли їх самих банять або ж везуть на СІЗО, а буває що навіть і тоді не доходить.


Цікаво, до речі, що Vkontakte було визнано сервісом "якому бракує модерації ультраправих рухів" з боку ADL - єврейської організації в США, яка домагається цензури щодо противників лібералізму [5-6].


Telegram є продуктом того ж розробника, що й Vkontakte, створений ним після того, як згадана соціальна чи то під тиском, чи то по комерційним причинам перейшла до іншого власника. Окрім зручності у використанні, вагома причина зростання її популярності це, знову таки, відсутність цензури.


Через закриття ВК та цензуру в ФБ все більше і більше користувачів та блогерів звертали увагу на Телеграм, як альтернативний та зручний майданчик. Керівники традиційних ЗМІ, які не хочуть втрачати монополію на вливання інфо-помиїв в голови людям, з цим змиритись не змогли. Цікаву річ пише, наприклад, відома ліберальна помийка Українська правда:


"Ілюзія безкарності призвела до того, що навала анонімних "зливів" у Телеграм перетворилась на епідемію. Це спотворює реальну картину світу читача, який часто сприймає написані нібито "по секрету" плітки, як достовірне джерело інформації. Але скільки там правди, знає лише автор каналу, який, нагадуємо, своє ім'я приховує."

Так, телеграм-канали, на авторів яких не можна тиснути через їх анонімність, спотворюють картину світу, а телебачення та ліберальні ЗМІ говорять лише правду. Дуже журналістський інформаційний посил.


Не дивно, що Українська правда одразу кинулась захищати друга всіх українських грантожерів пана Сороса, звинувачуючи телеграм-канали, що публікують очевидну інформацію про підконтрольність української влади зовнішнім структурам, у проросійськості. Стандартна і добре відпрацьована тактика.


Звісно, в дану боротьбу із телеграм-каналами деякі сили, наприклад адміністрація Зеленського, включені через спробу придушити роботу опозиційних інформаційних інсайдерів, що підривають авторитет до влади, публікують ганебні подробиці кулуарних домовленостей і так далі. І ця тема турбує не лише Зеленського і його оточення, яким не подобається критика в їх адресу. Телеграм-простір хвилює і зовнішні групи впливу, особливо враховуючи кількість зливів інформації про грантову підтримку соросівських чиновників нашого уряду та різні домовленості, що явно показують підконтрольність нашого уряду "західним партнерам". (Кому ці "зливи інформації" вигідні і хто їх фінансує - для нашої теми не так важливо. Ми вважаємо, що завжди вигідно знати правду. А назви цих каналів ми не згадуємо, щоб ніхто, не дай Бог, не сприйняв за рекламу.)


Фрагмент статті "Української правди" про телеграм-канали

Фрагмент статті "Української правди" про телеграм-канали


Фрагмент статті "Української правди" про телеграм-канали


Така ситуація для лібералів прийнятною не є, тому, ми переконані, тиск на всі альтернативні платформи буде лише підсилюватись і цей вітер цензури дмухатиме до нас, безперечно із Заходу.


Щоб у цьому переконатись, достатньо переглянути публікації провідних західних ЗМІ про Телеграм.


Очевидно, що на Заході через сильну цензуру в фейсбуці, інстаграмі, твіттері і т.д., після нескінченного числа банів, консервативні блогери, політики, активісти та просто зацікавлені люди почали шукати інші майданчики. Одним з них разом із Gab став , очевидно, і Телеграм. Цього не могли не помітити ЗМІ, адже велика кількість людей почала перетікати з-під юрисдикції тотальної цензури. Великий оглядач Financial Times навіть не намагався обережно висловлюватись і заявив, що Телеграм має певні особливості, які дозволяють йому бути раєм для екстремістів [7]. Це вони про анонімність та відсутність цензури кажуть, якщо що. Західна організація "Антиекстремістський проект" (Counter Extremism Project ) заявила, що як приватна компанія, Telegram вільний встановлювати власні правила, але ігнорувати прояви "білого екстремізму" він не може [7]. Намір цензурувати все на світі "експерти" подають через призму захисту від білого, антисемітського та ісламістського тероризму.


Інші великі ЗМІ відмічають, що після блокування 8chan та інших молодіжних ресурсів (які не були суто праві, звісно, але це не врятувало їх від бану), "білі екстремісти" потоком хлинули в Телеграм, який зроблений таким чином, щоб максимально зручно поширювати консервативну пропаганду, що, ясне діло, неприпустимо [5, 8-12]. І, звісно ж, початковим джерелом екстремізму ЗМІ називають праву мемну культуру часів передвиборчої гонки Трампа на президентських виборах, яка, буцімто, переросла в справжній екстремізм.


ЗМІ, а точніше їх володарі, також переживають, що Телеграм є чудовим способом координації масових протестів, що не раз вже було продемонстровано за останні роки. Що цікаво, коли опціонал ФБ та Твіттеру сплановано використовувався для підбурення в так званих "країнах третього світу" прозахідних протестів, то ніхто чомусь не переживав. Дивно... Ах, так, в Телеграмі ж нема цензури, а значить і "неправильні" люди можуть організовувати протести. Лишенько.


Так, варто зазначити, що Телеграм вже не є абсолютно вільним майданчиком. Іноді поодинокі бани великих каналів таки трапляються, але, по-перше, це рідкість, а, по-друге, при дотриманні дуже простих мір цього можна просто уникнути (у тому ж ФБ шансів взагалі нема).


Врешті-решт, яка стратегія в результаті буде обрана українською владою щодо телеграму - питання відкрите. На це впливає як те, чи зможуть закріпитись владні і ліберальні структури в цьому просторі та суто західна інформаційна повістка, так і вплив (охоплення аудиторії) від консервативних каналів. Проте, певні негативні тенденції, що можуть привести до подальшого закручування гайок, можна помітити вже зараз.


А нам лишається сподіватись, що ви стежите за нами в Telegram: https://t.me/zentropa_ukraine
[1] https://prm.ua/u-sluzi-narodu-zbirayutsya-zakonodavcho-zaboroniti-anonimni-telegram-kanali/

[2] https://prm.ua/prorosiyski-telegram-kanali-oposeredkovano-kontrolyuyutsya-chinnoyu-ukrayinskoyu-vladoyu-sokolova/

[3] https://www.pravda.com.ua/articles/2019/11/28/7233231/

[4] https://www.liga.net/politics/opinion/vash-mozg-vzlomali-i-telegram-tomu-v-pomosch-komu-eto-vygodno

https://project.liga.net/projects/durov_telegram/?fbclid=IwAR0LGvoGz5iYvsBFUYr5WxeojLAgD7I5KMAZ5sP5j4zhfJueFiBjMXbBm20

[5] https://lasvegas.adl.org/telegram-the-latest-safe-haven-for-white-supremacists/

[6] https://www.adl.org/blog/vkcom-linking-american-white-supremacists-to-international-counterparts?_ga=2.86650397.400188591.1582909046-2053981252.1581351802

[7] https://www.counterextremism.com/blog/white-supremacists-continue-migrate-telegram

[8] https://thehill.com/policy/technology/464943-extremists-find-new-home-in-online-app-telegram

[9] https://www.vice.com/en_uk/article/59nk3a/how-telegram-became-white-nationalists-go-to-messaging-platform

[10] https://slate.com/technology/2019/08/telegram-white-nationalists-el-paso-shooting-facebook.html

[11] https://eeradicalization.com/far-right-extremism-on-telegram-a-brief-overview/

[12] https://www.dw.com/en/telegram-better-the-devil-you-dont-know/a-51727097

[1] https://prm.ua/u-sluzi-narodu-zbirayutsya-zakonodavcho-zaboroniti-anonimni-telegram-kanali/

[2] https://prm.ua/prorosiyski-telegram-kanali-oposeredkovano-kontrolyuyutsya-chinnoyu-ukrayinskoyu-vladoyu-sokolova/

[3] https://www.pravda.com.ua/articles/2019/11/28/7233231/

[4] https://www.liga.net/politics/opinion/vash-mozg-vzlomali-i-telegram-tomu-v-pomosch-komu-eto-vygodno

https://project.liga.net/projects/durov_telegram/?fbclid=IwAR0LGvoGz5iYvsBFUYr5WxeojLAgD7I5KMAZ5sP5j4zhfJueFiBjMXbBm20

[5] https://lasvegas.adl.org/telegram-the-latest-safe-haven-for-white-supremacists/

[6] https://www.adl.org/blog/vkcom-linking-american-white-supremacists-to-international-counterparts?_ga=2.86650397.400188591.1582909046-2053981252.1581351802

[7] https://www.counterextremism.com/blog/white-supremacists-continue-migrate-telegram

[8] https://thehill.com/policy/technology/464943-extremists-find-new-home-in-online-app-telegram

[9] https://www.vice.com/en_uk/article/59nk3a/how-telegram-became-white-nationalists-go-to-messaging-platform

[10] https://slate.com/technology/2019/08/telegram-white-nationalists-el-paso-shooting-facebook.html

[11] https://eeradicalization.com/far-right-extremism-on-telegram-a-brief-overview/

[12] https://www.dw.com/en/telegram-better-the-devil-you-dont-know/a-51727097

Subscribe

 • Историческая справка

 • Конспирология?

  Даже на колёсах ни одной дырочки. Я думаю вторая ракета полетела по координатам 49.8429 №, 30.5234 Е. И упала…

 • ВВП Украины в 2021 г.

  Номинальный ВВП Украины в 2021 году составил 5 459 574 млн. грн. или 200 090 млн. дол. США. Впервые в истории ВВП страны превысил 200 млрд.…

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

 • Историческая справка

 • Конспирология?

  Даже на колёсах ни одной дырочки. Я думаю вторая ракета полетела по координатам 49.8429 №, 30.5234 Е. И упала…

 • ВВП Украины в 2021 г.

  Номинальный ВВП Украины в 2021 году составил 5 459 574 млн. грн. или 200 090 млн. дол. США. Впервые в истории ВВП страны превысил 200 млрд.…