bitvazaurozay wrote in bitter_onion

Духовного життя в РПЦ немає тому храми стоять порожні – священник РПЦ

Духовного життя у Російській Церкві немає, тому храми, за великим рахунком, стоять порожні.

Таку думку висловив в інтерв’ю “Рідус” священник РПЦ Андрєй Фєдосов, автор найпопулярнішого в Росії православного YouTube-каналу “КіберпопТВ”, який відмовився від священнослужіння і став професійним відеоблогером, передає Духовний фронт України.

“Дуже маленький відсоток людей туди ходить (до церкви, – ред.). У нас за соціологічними опитуваннями велика кількість вірян, 70%, а храм відвідує 3%, ну 5% максимум. Решта де? Запит у суспільства на духовне життя є, але Церква його не задовольняє, а займається якимись державними справами, тобто влазить не в свої сани”, – каже Фєдосов.

Зокрема, Фєдосов розповів, що через розбіжності з церковним керівництвом він за своєю ініціативою вийшов за штат єпархії і вирішив розвивати свій канал, а також здобути вищу освіту психолога в одному зі світських вишів Санкт-Петербургу.

“Мені здається, що  Церква все більше і більше спирається на [Російську] державу, а держава допомагає [Російській] Церкві. Але для чого? Щоб Церква ідеологічно обслуговувала владу. Я думаю, саме це і відбувається, і мені це не подобається”, – зізнався він.

Андрєй Фєдосов довгий час керував роботою відділу освіти та катехізації Кінельської єпархії Самарської митрополії РПЦ МП, проте розчарувався тими методами, які в Церкві використовуються для просування уроків “Основи православної культури” в школах.

“Чи заганяють росіян в храми? В якійсь мірі зараз так і відбувається, але поволі. Наприклад, якщо директор школи перешкоджає проведенню уроків ОПК, то сьогодні адміністративним шляхом на нього можна натиснути”, – зазначив він.

Згідно з указом єпископа Кінельського Софронія, Андрєй Фєдосов тимчасово заборонений у священнослужінні, проте поки не позбавлений сану. Питання про це єпископ пообіцяв розглянути лише в разі його “ухилення в розкол”.

Buy for 50 tokens
Buy promo for minimal price.

Error

Anonymous comments are disabled in this journal

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded