Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Синоніми щоб зробити мову гарнішою

Є така книга "10 Rules for Achieving English Fluency: Learn how to successfully learn English as a foreign language" -- доречі вона суперова, коротенька та безкоштовна для власників Кіндла.

Книга містить 10 порад, ось вони[Spoiler (click to open)]
Rule 1: Use Synonym Swaps
Rule 2: Listen, Listen, Listen!
Rule 3: Read for Pleasure
Rule 4: Use Movies/Dramas
Rule 5: Be Consistent
Rule 6: Stay Motivated
Rule 7: Learn Idioms
Rule 8: Take Advantage of Free Resources
Rule 9: Learn the Grammar Rule then Listen to it
Rule 10: Increase Your Word Power


Сьогодні про правило 1 з книги.


"Використовуйте синонімічні заміни - сила простоти"

Я впевнений, що ви знаєте, що таке синоніми. Якщо ви цього не знаєте, синонім - це просто слово, яке має те саме або майже те саме значення, що й інше слово. Наприклад, "смішний" є синонімом "жартівливий". Це правило стосується використання синонімів, щоб розширити наш словниковий запас і зробити вашу мову набагато вільнішою.

Усі ми занадто часто вживаємо певні (окремі) слова англійською мовою. Навіть носії мови це роблять. Це може виглядати так, що ви повторюєтесь.

Наприклад, я часто чую, як студенти знову і знову повторюють одні і ті ж слова, як-от так: «що картина гарна», «ваша донька гарно», «Лондон - дуже гарне місто», «у вас дуже гарні очі» тощо.

Часто студенти знайомляться тільки з деякими словами, їм не вдається розширити словниковий запас. Я знову й знову намагався придумати рішення цієї проблеми, коли мене раптом вдарило: просто використовуй синоніми!

Ось як ви вводите це правило в дію: використовуйте тезаурус, щоб знайти синонім слова, яке ви використовуєте занадто часто. Потім просто поміняйте слово на цікавий синонім.

Давайте спробуємо на реченнях вище: "ця картина розкішна", "ваша дочка чудова", "Лондон - це справді приголомшливе місто", "у вас дивовижно чарівні очі".

Ви можете бачити, наскільки це потужне ?!

Це правило робить багато речей для вашої англійської мови: воно змусить вас замислитися над тим, які слова ви використовуєте занадто часто і які потрібно змінити; це розширить ваш словник без необхідності вивчати нові визначення; і це зробить вашу мову набагато вільнішою та цікавішою.

Ви можете реалізувати це правило відразу:

1. Подумайте про слово, яке ви вживаєте занадто часто, і в яких ситуаціях ви його вживаєте.
2. Запишіть (саме запишіть) кілька речень, які ви можете сказати, використовуючи слово (як я зробив вище з "гарно").
3. Знайдіть відповідний синонім і перепишіть речення з новим словом.
4. Переглядайте ці речення щодня по кілька хвилин, читаючи їх уголос.
5. Пам’ятайте про це нове слово і використовуйте його разом зі старим в мовленні та письмі.

Можливо, вам доведеться дуже сильно нагадувати собі про використання нового слова на деякий час, але як тільки ви його вживатимете два-три рази, воно стане достатньо природнім для вас, стане частиною вашого нового словника.

Почніть із того, щоб змінювати одне-два слова на тиждень, а потім збільшуйте їх. Вам стане комфортним це правило.ЗИ Від себе пораджу взяти "english vocabulary in use series"  для англійської мови або відповідний аналог для мови, яку ви вивчаєте. Або хоча б 1-2 рази на тиждень заходити на www.reverso.net чи його аналоги і вивчати синоніми для вашої мови.
Нові слова та приклади з ними підшивайте на 1-2 тижні у байндер в розділ з новими словами, у мене це розділ 2 "Vocabulaire: Nouveaux mots et phrases, terminologie et acronyme". Потім, коли я то вивчу, я просто викину непотрібні листки і додам нові -- з новими вже словами.

Ну й опитування:
Poll #2099430 Як стаття

Стиль

норм
2(100.0%)
не дуже
0(0.0%)
напишу в каменті
0(0.0%)

Складність

все зрозуміло
3(100.0%)
мутновато
0(0.0%)
нічого не зрозумів
0(0.0%)
напишу в каменті
0(0.0%)Tags: 40+, мова, навчання, опитування
Subscribe

promo bitter_onion март 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments