Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

mind map. intro

Є такий собі Томас Френк, модний ютубер, автор книги "10 порад як вчитись в коледжі". Корочє, замість того, щоб працювати на заводі сраним інженером, він веде життя креакла -- літає по світу, читає книжки, веде семінари по навчанню тощо і пише статті.

Є в нього "8 порад по навчанню".
Ось відео/ Перегляньте, корисне відео.

https://www.youtube.com/watch?v=5ad6grll-ak
(є переклад і непоганий, російською -- https://www.youtube.com/watch?v=0fIiHHLv1Vw).

Ви можете занотувати ідеї з відео, це краще ніж просто продивитись і забути. А можете зробити карту думок (майндмепу, карту розуму, інтеллект карту) по цій проблемі.

Ось вам відосік[Spoiler (click to open)]

https://www.youtube.com/watch?v=XfyKQp1dNJI


А потім переглядати та можливо оновлювати те, що намалювали.

Так от, у випадку переглядання карти думок ваш мозок не лише буде згадувати, що саме той Томас казав. Він, ваш мозок, буде знаходити додаткові ідеї та стимулювати вас дізнатись більше про різні аспекти навчання.
Причина - у тому, як працює наш мозок. Пані dobro_elatel справедливо зауважила в цій гілці, що запам'ятовувати і згадувати абстрактні, незначущі для нас речі складно. Че дорого (коштовно) з точки зору витрат часу та енергії мозком.
На допомогу приходить віжуал кортекс, про який я згадував тут.
Отже ми маємо перетворити (або "переформулювати") набір сирих даних у щось взаємопов'язане (як це описано в "Ефективне навчання: двадцять правил формулювання знань - 3") для більш еффективного запам'ятовування.

Так, з запам'ятовуванням та усвідомленням інформації нам сильно допоможуть саме карти розуму, або як я з звик говорити, майндмепи.

Більша частина серії заміток того тижня була присвячена спейсед репетишн за допомогою флешкарт -- для запам'ятовування слів.
А більша частина статей цього тижня буде присвячена майнмепам. І як зазвичай, частина постів буде тількм для членів комьюніті, тобто для тих, хто не соромиться сказати що путін то хуйло, дивись пункт 5.2 Засад.

Тегаю akupec fireheatherhony liveb_o_sjour tigora2010, dobryj_vechir бо їм точно цікаво буде дізнатись про це.
Завтра десь в цей час вийде наступна замітка, де ми спробуємо намалювати ту карту. Треба або програма або папірець на різнокольорові олівці. І хвилин 10 часу.

Tags: 40+, безкацапов, как правильно, навчання, освіта
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment