Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Вивчаємо мову за допомогою частотного словника.

Розумні люди починають вивчення нової мови з слів відповідно з частотним словником.
Частотний словник - це словник найбільш часто вживаних слів. Це зазвичай 2-3 тисячі слів, які складають до 90% будь-якого НЕ вузькоспеціалізованого тексту, дивись також попередній пост bitter-onion.livejournal.com/3049568.html.  Такі словники складаються на основі математичного аналізу великої кількості текстів на мові, що вивчається.

Володіючи таким словниковим запасом, ви можете повністю розуміти зміст прочитаного або почутого, визначаючи значення не знайомих слів за допомогою смислової здогадки. І та, нові слова ми маємо також записувати в наш словник, який буде в нас у байндері (з вправами) та на флеш-карти.


Найпростіше завантажити такий словник в інтернеті. Якщо говорити про англійську мову, то краще за все шукати "Longman Communication 3000 w/audio" для американської англійської та "The Oxford 3000" для британської. "Німцям", кажуть, підійде A Frequency Dictionary of German Core Vocabulary for Learners by Randall Jones , французам треба шукати A Frequency Dictionary of French Core Vocabulary for Learners.
На картинці внизу -- Лонгмен

Можна брати частотні словники від Вікісловника - то не дуже принципово, різниця особливо великою не буде.

Також ви можете скласти такий словник і самі. В цьому випадку вам буде легше вивчити такий словник, оскільки кожне слово ви пропустіть через свою свідомість і свою уяву. Плюс цей словник буде адаптований саме під вас і включатиме ті слова, якими користуєтеся саме ви. Якщо ви вирішите складати словник самостійно, то є сенс розбити його на розділи та підрозділи. Спочатку краще розбити по частинах мови: іменники, дієслова, прикметники тощо. Далі підуть підкатегорії. Наприклад, для іменників це будуть: посуд, одяг, транспорт, частини тіла, їжа, меблі, техніка, тварини і т.п. Дієслова так само ділимо на категорії: рух, переміщення об'єкта, отримання в своє розпорядження, наявність і т.п. У отримані категорії починаєте записувати все слова, які приходять вам в голову. Залишаєте порожнє місце, щоб можна було доповнити категорії тими словами, які згадайте пізніше. Після того як список складений, починаємо переводити. Як правило, в словнику до кожного слова буде кілька значень, ваше завдання визначити яке з слів вживається найчастіше. Швидше за все, це і буде потрібне вам слово. Що б перевірити себе скористайтеся зворотним перекладом з використанням словників.


Якщо вчити по 10 слів на день, а це нереально просто, то менше ніж за рік у вас буде непогана мова. Насправді навіть швидче, бо одна лемма (lemma, lexema)  представлена у словниках більшості європейських мов декількома словами, наприклад ось так:
Не можу сказати, що використання окремо даного методу достатньо, бо зовсім не зачіпається граматика, але в комплексі з іншими варіантами (особливо з граматикою Мьорфі (див тут https://bitter-onion.livejournal.com/2990437.html, наприклад) це дозволить швидко і еффективно оволодіти новою мовою.


Тим, хто вивчає мову, пораджу в каментах написати мову та відповідні словники, можливо то комусь знадобиться.
А далі скачуйте чи купляйте словники і починайте вчити слова за допомогою індексних (або флеш) карт, про які я пишу останній тиждень https://bitter-onion.livejournal.com/2997454.html (або шукайте по тегу "40+").
На одній стороні картки -- слово чи слова, на другій переклад і приклади. 2-3 приклади, як в реченнях чи ідіомах теслово використовується. Отже разом в день тре буде вивчасти 10 слів та 20-30 коротких речень.
Повторити те слово і речення треба буде десь 4 рази протягом року, про шо написано в замітці "Як часто повторювати щоб краще пам'ятати"

...Підготовити 10 слів (карток) то 15 хвилин, займатись граматикою до години напруженої роботи. Дуолінго https://bitter-onion.livejournal.com/3023791.html чи повторення свіжепідготовлених флеш-карт можна робити в транспорті чи під час обіда в офісі, отже витрати часу не рахуємо.


Tags: 40+, мова, навчання, освіта
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments