Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Вбивство Шеремета: Клінічний маразм зелених прокурорів

Меми з Гітлером як доказ, "можете не вставати" - людині на візку та вже звичне "Ганьба!": суди щодо справи Шеремета у лютому


Автор: Валерія Бурлакова


Цензор.НЕТ пригадує варті уваги моменти лютневих засідань стосовно Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Усім підозрюваним запобіжні заходи цього місяця продовжили до квітня. До того часу триватиме і досудове слідство та, імовірно, раніше особливих новин по справі не буде.

Яну Дугарь Печерський районний суд залишив під нічним домашнім арештом. Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко - як і раніше, під вартою. На сьогоднішній день апеляційний суд столиці вже знайшов час розглянути скарги захисників Дугарь та Кузьменка. Ухвали першої інстанції залишили без змін. Що ж стосується Антоненка - апеляційну скаргу його захисників мали розглядати вранці 20 лютого. Однак у цей день Антоненка в апеляційний суд не доставили, і розгляд перенесли на 2 березня.

"ДА ЗДРАВСТВУЕТ КРАСНЫЙ ТЕРРОР!"

Якщо на початку історії сторона обвинувачення обмежувалася лише дослівно скопійованою з підозри у справі Віти Заверухи (2015 р.) тезою про те, що вбивство Шеремета підозрювані скоїли, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси…", то у лютому прокурор Сергій Зузак нарешті почав наводити вагомі докази такого мотиву.

3 лютого під час засідання по Юлії Кузьменко у Печерському суді Сергій Зузак наголосив на тому, що у Facebook на сторінці  Юлії Кузьменко він знайшов "фотографії Гітлера та інших німецьких воєначальників".

"...Це Черчилль", - відрізав на тому ж засіданні один з адвокатів Юлії Кузьменко.

Насправді ж, якщо передивитися фото історичних осіб "та інших воєначальників" на сторінці підозрюваної, то знайти там можна не тільки Черчилля та Чемберлена, а і радянського солдата, і більшовиків із транспарантом "Да здравствует красный террор!"..

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 01
Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 02

І, дійсно - навіть Гітлера у компанії Маннергейма. А також Чарлі Чапліна у ролі Гітлера.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 03
Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 04

Залишається не зовсім зрозумілим, чому як мотив слідство не обрало все ж таки "красный террор" - навіть більш правдоподібний, ніж націонал-соціалістичні погляди, мотив для вбивства білоруського журналіста, який у своїй останній колонці на "Українській правді" добре відгукувався про "Азов".

Пізніше, 5 лютого, на засіданні по Андрію Антоненку прокурор Сергій Зузак наголосив, що останній також публікував у Facebook фотографії Гітлера "у різних образах". Як виявилося, йдеться про "фотожабу" із Гітлером у ролі Санта Клауса та картинку із Санта Клаусом-нацистом.

Останній на Гітлера не схожий настільки, що адвокати навіть запропонували - чи то жартома, чи то вже не дуже - провести експертизу, щоб встановити чи зображений на картинці саме Гітлер, як стверджує Сергій Зузак. Адже, як підкреслили вони, "вуса" у нього не характерні для райхсканцлера.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 05

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 06

Вразив такий підхід навіть російських журналістів - які, здавалося б, чого тільки не бачили у судах. "Мемы с Гитлером стали доказательством в украинском суде", - відзвітувала Lenta.ru, процитувавши при цьому і коментар українського кореспондента, "зал ржал, как стадо коней".

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 07

"Я виріс у єврейському кварталі, вчився у єврейській школі. Звинувачення у нацизмі для мене - особиста образа", - сказав сам Андрій Антоненко на суді 20 лютого. Про те, що Андрій Антоненко "часто казав, що він з Єврейського базару" (Євбаз, Єврейський базар - історична місцевість в районі нинішньої площі Перемоги у Києві, - Ред.) згадував і допитаний раніше у справі Сашко Положинскьий у відповідь на запитання щодо того, чи декларував Андрій Антоненко у його присутності колись свої "арійські" погляди.

(Адвокат: За 20 років (особистого знайомства, - Ред.) він захоплювався ультранаціоналістичними ідеями?

Положинський: ...Чи культивував Андрій велич арійської раси?

Адвокат: Будь-якої раси.

Положинський: Ні. Але завжди говорив, що він з Єврейського базару родом).

Яні Дугарь прокурор нацизмом нібито не дорікає - натомість постійно підкреслює, що вона була у шлюбі з громадянином Ірану. І, оскільки мотивом у справі цей факт зробити складно, але використати потрібно, - довелося зробити це підтвердженням ризику втечі.

"НОГА ЯК СИСТЕМА ФІЗИЧНИХ МАЯТНИКІВ"

Зріст підозрюваних та його відповідність зросту зафіксованих відеокамерами людей - пари, яка імовірно закладала вибухівку та імовірної "розвідниці" - був і залишається темою, яка порушується на кожному засіданні у справі Шеремета.

Експерти ще у 2016 році, задовго до затримання сьогоднішніх фігурантів справи, визначили по відео зріст пари потенційних злочинців. Водночас зріст "розвідниці" їх чомусь не зацікавив - на даний момент він визначений шляхом співставлення двох відеозаписів з однієї і тієї самої камери стороною захисту.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 08

Утім, найпарадоксальніше те, що зріст затриманих підозрюваних - зокрема, Андрія Антоненка - сторону обвинувачення не зацікавив взагалі. У відповідь на постійні закиди захисту щодо того, що зріст кілера на відео згідно з експертизою становить 170 см, а зріст Антоненка 180 см, прокурор Сергій Зузак донедавна відповідав, що зріст Андрія Антоненка йому невідомий взагалі. Тому що відповідна експертиза не проводилася.

Зрештою, хоч зріст Андрія Антоненка так і залишився "невстановленим", адвокати підозрюваного вмовили суд витребувати у прокуратури експертизу стосовно росту людини з відео, а саме експертизу від 25.08.2016.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 09

Однак на засідання 20 лютого Сергій Зузак її так і не приніс, натомість зненацька пред’явив суду дві абсолютно інших експертизи. Згідно з першою з них, експертизою від 01.09.2016, зріст чоловіка на відео - 172 +-5 см, тобто від 167 до максимальної межі у 177, що все одно нижче зросту Андрія Антоненка. Згідно з другою експертизою, проведеною 14.02.2020 - зріст підозрюваних з відео визначити зненацька взагалі стало неможливo навіть приблизно. Як і, судячи з пояснення до експертизи, зріст будь-якої людини, яка йде.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 10
Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 11

"КОГО ВИ ВЧОРА ВІДПУСТИЛИ?"

Серед свідків, допитаних цього місяця, були насамперед люди, що підтверджують алібі підозрюваних, - родина у випадку Юлії Кузьменко та поранені бійці, що перебували у мобільному госпіталі в Покровську, у випадку Яни Дугарь.

У справі Андрія Антоненка цікавим став допит музиканта Олександра Положинського, який вже згадувався вище у контексті "ультранаціоналістичних поглядів" підозрюваного - насправді, Положинського викликали у суд для розмови про вилучений корпус МОН-50.

Меми з Гітлером як доказ, можете не вставати - людині на візку та вже звичне Ганьба!: суди щодо справи Шеремета у лютому 12

Положинський розповів, що разом із Ріфом він у 2016 році дав близько 100 концертів для військових у зоні бойових дій, що військові завжди прагнули подарувати щось музикантам на знак вдячності - наприклад, підписані прапори. Після одного з таких концертів Андрію Антоненку подарували вихолощену МОН-50, продемонструвавши при цьому, що це "корпус від міни, муляж, (…) всередині цей предмет був порожнім, він не був небезпечним".

"Він хороший друг, добряк, дуже любить дітей, багато часу приділяє творчим питанням", - додав у суді Положинський, висловивши бажання взяти Андрія Антоненка на поруки.

Положинському підозрюваного не довірили - як, звичайно, і іншим поручителям, які ходять на кожне засідання по справі. Одній з них, командиру "Госпітальєрів" та народному депутату Яні Зінкевич, яка з 2015 року пересувається на інвалідному візку, суддя апеляційного суду - щоправда, на засіданні по Яні Дугарь - днями дозволив з візка не підводитися."Зінкевич Яна, вам слово. Можете не вставати".

Останнє ж на даний момент, ухвалене 20 лютого, рішення у справі Шеремета - залишити Андрія Антоненка під вартою, люди у залі зустріли не тільки звичним "Ганьба!", а і питанням до судді: "...Кого ви вчора відпустили?!"

Річ у тому, що напередодні, ввечері 19 лютого, суддя Печерського суду Олексій Соколов - той самий, який 20 лютого залишив за ґратами Ріфа - відпустив під домашній арешт бійця спецпідрозділу МВС "Омега", підозрюваного у вбивстві майданівця Олега Ушневича. Куля, яка вбила чоловіка, була випущена з табельної зброї Косенка, так само як і куля, яка поранила ще одного протестувальника.

Валерія Бурлакова, Цензор.НЕТ
via emiliozk
https://emiliozk.livejournal.com/2600201.htmlTags: Зеленский/Слуга Народа, а я ведь говорил, репрессии
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments