Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Я вам розповім, чого я боюся.

Чому я тут писав про коронавірус? Ну як писав, постив тези з сайтів ВОЗ та з блогів епідеміологів... Ось тут Валерій Пекар описав те, чого я боюсь.

Я боюся сценарію масштабної дестабілізації в Україні, викликаної інформаційними вкидами з Росії про поширення коронавірусу в тих або інших регіонах України.

Ми маємо наступне поєднання факторів:
1. Відсутність інформаційної гігієни та легке поширення новин з російських джерел.
2. Сліпа віра частини населення будь-яким російським медіа.
3. Відсутність довіри між людьми в Україні загалом та особливо між регіонами.
4. Ще більша недовіра до державних інституцій.
5. Готовність повсякчас панікувати і поширювати зраду.
6. Слабкість інституцій, нездатність впоратися з інформаційною агресією та взагалі будь-якою кризовою ситуацією.
7. Неспроможність політичної еліти до успішних публічних комунікацій, недовіра до них внаслідок попередньої неодноразової брехні.

Уявіть собі, що пішла масована інформаційна атака, що у містах А, Б і В (наприклад, Авдіївка, Бровари, Вінниця) почалася масштабна епідемія, яку приховують. Уявіть собі картину в інфопросторі за добу після цього, за дві доби, за три доби. І відповідно поведінку людей.

Якби я був начальником, я би вже сьогодні готував всі служби до такої інформаційної атаки.

(c)

Про це ж пише Дина Письменова:
Чому вчора ми були свідками великого сорому?

Перш за все, мордор швидко вчиться і починає отримувати перші результати розхитування ситуації в Україні. Вони зрозуміли, що силою ніколи не отримають бажаного, наші Збройні Сили "другій армії світу" не по зубах. Тому ще 5 років тому, росія, спільно з нашими "зрадогенераторами" та "незалежними" від олігархів ЗМІ, почала бомбити інформаційне поле.

Згадаймо: тарифний геноцид, геноцид села, піввареника, чорні ауді крадуть дітей на органи, синій кит, бариги, міхомайдан, котли, зрада, продажні генерали, судді, поліція, президент, Верховна Рада, СБУ... Усі 5 років "простим" людям вбивали у голови паніку та розчарування (безвихідь) у владі.

Новини (привіт ТСН) перетворились на антидержавну пропаганду. Мова йшла не тільки про конкретно Петра Порошенка, а проти державного устрою взагалі. Проти самого інституту держави.

Вільно чи невільно, але з коронавірусом наші ЗМІ повелись знову так само. Постійно нагнітали і лякали людей. В гонитві за сенсаціями вірус отримував все більше могутності. Додайте лайно-відео про дим в Китаї від спалення мільйонів людей. Для ЗМІ здоровий глузд не має ніякого сенсу. Головне відвідуваність, кліки, переходи, гроші...

І от у цей прекрасний ґрунт вкидається: "Якщо будете перекривати дороги й підбурювати людей, ми привеземо всіх наших громадян в Конча-Заспу в їхні маєтки". Сказано до політпартій. Наші громадяни з Китаю раптом стають якоюсь "карою" за перекривання. Остаточно літак перетворюється у "смертельну біологічну зброю" словами Синютки О.М. Пряма мова:
"Сьогодні питання у готовності влади забезпечити захист мешканцям, які зіткнуться з потенційною загрозою, а також риторичне запитання: чому людей із зони небезпеки Китаю відправляють саме на Львівщину? Що це за крок нової влади: це визнання області як найбільш організованого та підготовленого регіону з відповідальними фахівцями чи це банальна помста за патріотизм і проукраїнську позицію під час виборчих кампаній."

Навіть богобоязливі львів'яни забувають про милосердя і любов до ближнього. "Назад в Китай", "чого вони туди поперлись", "тут наші діти" - лунає зі всіх сторін. В медиків у Винниках перелякані очі, люди готові стояти на смерть!

Схід країни з підігріву росЗМІ починає обзивати галичан, потім виявляється, що ми одинакові, але жереб кинуто! Хай іде священна війна під сміх скабеєвої і путіна!

Насправді, це все є величезною загрозою. Для багатомільйонної країни, 100 людей на карантин — це елементарна проблема. Але, через тупість влади, вона перетворилась на механізм руйнації країни. За інформацією в інтернеті, чи не половина Полтавської області була перекрита. Хтось казав, що навіть траншеї рили. Чому це загроза? Якщо село, чи місто відмовляється виконувати вказівки влади — це повстання.

Уявіть, що завтра зі всіх помийних ротів піде інформація, що нацгвардійці заражені. Люди почнуть блокувати виїзди з частин, потім перекрутять, що і ЗСУ приховують правду.

Привіт 2014 рік, з бабульками, шинами та іконами на в'їздах у міста. Ще додам, якби все-таки привезли до Винників, а ще спробували БТРом розігнати людей, тут на Львівщині, могло б закінчитись коктейлями й стріляниною. Ще з 90-х років знаю, коли богобоязливі християни відбирали церкви — до різанини часом бракувало одного слова. Своїми очима бачив, як сокирою по Хресті били, а ікони на землю кидали.

Хто у цьому винен? Усі потроху. Це і домогосподарки, що поширювали "чорне ауді краде дітей на органи", це й олігархи, які через ЗМІ накачували негативом, це і політики, які за голоси видумували піввареника і шукали всюди геноцид, це і прості люди, що вірять у зарплати по 4000 доларів.

І влада, яка не змогла ні пояснити, ні організувати евакуацію. Могли на цьому зробити чудовий піар, з постановочними відео як ми сильно любимо наших громадян.

Але ні, це ж не серіал знімати за сценарієм. Треба дума - ти.

Пережили велику війну, кризу, все стабілізувалось. Намітився ріст, армія, безвіз, дороги, мова. Так ні.

Зробили себе разом.

Голова Демократична Сокира. Львів. Микола Лупій


Tags: думка, навіяло, інформація для роздумів
Subscribe
promo bitter_onion march 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments