Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Рябошапці передали кошти з молдавської тюрми


Генпрокуратура, а конкретно генпрокурор Руслан Рябошапка та його заступник Віталій Касько, проводять вседержавну спецоперацію визволення з молдавської в’язниці афериста світового рівня В’ячеслава Платона.

Ху іс Платон або молдовська пральня

Найвідоміша операція цього Платона отримала назву «російський ландромат». Їй присвячена сторінка у Вікіпендії, як «найкрупнішій в історії СНД схемі з відмивання коштів». Увага, 22 млрд. доларів! пройшло через одну пральну машинку Moldindconbank. І це відбувалося під боком у нас, в Молдові, в часи президенства Януковича.

Кажуть, що це були російські гроші. Проте, хто його знає… Що стосується «брудних» коштів, жодне слідство не може достеменно встановити «кінці». Може там були і наші активи, вкрадені Януковичем. Наразі відомо, що надходили кошти в Молдову з Росії, часто через посередництво відомого нам по схемам Януковича латвійського Trasta Komersbankа. Основна роль в молдовській пральні відводилася молдавському суду. Легалізація коштів відбувалася через рішення суду стосовно погашення фіктивних боргів і далі через Moldindconbank вже чисті кошти виводилися на Захід. Звісно, в цій спецоперації було задіяне тодішнє керівництво Молдови, але відомо, що автором та менеджером схеми був відомий аферист і на той момент депутат парламенту Молдови – В’ячеслав Платон.

Це лише одна з відомих схем Платона… Загалом, суд Молдови в 2017 році «оцінив» його таланти на… 25 років ув’язнення. Великі схеми, великі суми, великий строк. Але, як виявляється, це ще не вирок…

Платон купив українську Генпрокуратуру та з її допомогою розраховує вибратися на свободу. Генпрокурор Рябошапка та його заступник Касько зараз допомагають Платону, як «безневинно репресованому українському громадянину», вийти на волю.

Порятунок «полоненого українського громадянина» Платона

Справа в тому, що саме в Україні Платон переховувався після того, як Молдова оголосила його в розшук. Однак, в 2016 році Україна затримала і видала Платона на Батьківщину. Хоча Платон екс-депутат молдавського парламенту, він намагався прикритися… українським громадянством, демонстрував фальшивий український паспорт на прізвище Кобалєв. Проте, слідство встановило, що він не отримував громадянства, а лише «роздобув» паспорт. Відповідно, Україна видала Платона Молдові – спекалася від того «щастя» і забула. А нова влада згадала...

Наприкінці листопада «портновський» суддя Печерського суду Соколов раптом скасовує постанову щодо видачі Платона Молдові в 2016 році.

Адвокати В’ячеслава Платона кричать, що в такому разі вирок не дійсний, що Платона потрібно звільнити від покарання, бо згідно КПК Молдови «особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності лише за той злочин, за який її видали країна, що провела екстрадицію».
Однак, Молдова не звільняє…

І тоді за справу береться особисто український Генпрокурор. Руслан Рябошапка своїм листом інформує молдавського колегу, що видача Платона в Молдову була незаконною, і вимагає… повернути Платона в Україну «для подальшого проведення екстрадиційної перевірки» – тобто звільнення на волю.

При чому, увага!!! Генпрокурор Рябошапка так поспішає звільнити Платона, що забуває про апеляцію, тобто пише в Молдову ще до вступу рішення суду в законну силу.
Див. документ:

В цей час Київська прокуратура реагує на рішення суду, як мусить – подає апеляційну скаргу. І тут Рябошапка також згадує про апеляцію – тисне на підлеглих та вимагає її відкликати. «А на підставі чого?», - виникає логічне питання прокурорів. Не отримавши відповідь, прокурор у справі Рак, відкликаючи апеляцію, пише в Апеляційний суд все як є: тому що Генеральний прокурор Рябошапка не дочекався апеляції та вже інформував молдавського колегу про необхідність повернення Платона в Україну. Мовляв, якось глупо після цього скасовувати рішення суду… (Див. документ наприкінці тексту).

Також у мене є документ, в якому начальник відділу міжнародного співробітництва прокуратури міста Києва п. Нагальнюк, по-суті, документує тиск на нього зі сторони Генпрокуратури з вимогою вчинити незаконні дії –відкликати апеляцію. Він пише підлеглому Каська Коваленку: «На виконання доручення ГПУ!!! направляю копію заяви прокурора про відмову від апеляційної скарги…»
(Див.документ)

Тобто, заради Платона Генпрокурор ламав власних підлеглих через коліно, але все дарма – Молдова не слухається, не віддає їм «клієнта».

Тоді підключається ДБР. Керівник ДБР Труба (перед самою своєю відставкою) порушує кримінальне провадження щодо зловживання службовців ГПУ під час видачі Платона в Молдову в 2016 році.Зараз українська сторона в процесі вимог до Молдови "тимчасово" передати Платона Україні для
«здійснення слідчих дій за його участю», а насправді для того, щоб відмотати назад історію з його укр паспортом і відмовити Кишеніву в поверненні через, те що він, мовляв, громадянин України.

Слідчі ДБР нині проводять допити прокурорів, які провели екстрадицію, та не знають куди від сорому подіти очі… Адже вони розуміють, що їм «нарізано» завдання «відмазати» міжнародного злочинця, який входить в світовий топ аферистів. Адже в його вироку доведена сума розкрадання складає 1 млрд. доларів. А тепер уявіть, що це за сума в масштабах Молдови. Та це річний бюджет Молдови!….

А тепер зауважте, що весь цей цирк ще й відбувається під крики Портнова у фейсбуці про безневинну молдавську жертву попередньої влади.

Старий клієнт Платон

Все це виглядає на те, що Платон заплатив серйозні кошти за визволення його з молдавської в’язниці. Є чутки – 40 млн. доларів. Сума чимала, але і в команду порятунку топ-злочинця входять не прості люди. Андрій Портнов і його колишній адвокат Андрій Смірнов, що нині працює в Офісі Президента Зеленського. Завдяки такому «даху» портновський суддя Соколов не злякався прийняти «бєзпрєдєльне» рішення на користь міжнародного злочинця. А ДБР після звільнення Труби продовжує спецоперацію «відмазування» Платона. Також в команді порятунку Платона сам Генпрокурор Рябошапка, його заступник Касько і підлеглий Каська - Ковальов. «Зоряна» команда!

І, що найцікавіше, ця команда не вперше працює на Платона. Всі вони взяли замовлення від старого клієнта.
Раніше цей самий В’ячеслав Платон грабував український «Енергоатом». Це була масштабна афера, коли через молдавські суди надулися сотні мільйонів фіктивних боргів «Енергоатому» перед фірмами Платона, і той багато років відгризав в українського монополіста шматочок за шматочком.

Якщо простежити історію як «Єнергоатом» то відбивався від Платона, то навпаки - «здавався», можна помітити, що Платон отримував перемоги, коли на ключових посадах вигулькували згадані вище особи.

Наприклад, зверніть увагу, восени 2013 року суд Санкт-Петербургу зобов’язав «Єнергоатом» заплатити фірмі Платона 28 млн. доларів. «Юристи стверджують, що програш атомного монополіста – результат пасивної позиції, вибраної в суді його захисниками. «Єнергоатому» просто дали команду здаватися» - писала «Деловая столица» 26 листопада 2013 року.

А тепер зауважу, що посаду керівника мінюсту тоді обіймала Олена Лукаш – людина Портнова. І напередодні цього програшу вона перевела Директора департаменту судової роботи міністерство юстиції України Германа Галущенка на посаду виконавчого директора з правового забезпечення «Енергоатому». Тобто, це він організовував здачу «Енергоатома» під Платона в російському суді.

В сучасному контексті порятунку Платона Генпрокуратурою це цікавий факт, бо цей Галущенко близький до керівників ГПУ, що нині витягують молдавського афериста з в’язниці. Адже, в 2007 році вся ця команда разом: Рябошапка, Касько, Коваленко і Галущенко працювали в одній Експертній групі з підготовки міжнародних договорів України про правові відносини і правову допомогу в цивільних і кримінальних справах. Зараз Галущенко теж при владі – працює радником міністра економіки.

Тобто, все виглядає на те, що «рябошапки», дорвавшись до влади, взяли нове замовлення старого клієнта.

І, на останок, ще один факт, що демонструє зацікавленість «генпрокурорських» витягнути Платона з тюрми. В рішенні Печерського суду щодо скасування екстрадиції Платона фігурує його захисник – такий собі адвокат Грушовець. А тепер, увага! – це друг Каська. Він в якості адвоката захищав Каська, коли той був під кримінальним переслідуванням за квартирне шахрайство – оформив на себе дві службові квартири ГПУ загальною площею 200 кв.м.


Одним словом – шахрайська солідарність. Українські рябошапки рятують молдавських крадишапок.
Тетяна Чорновол
Tags: Зеленский/Слуга Народа, а я ведь говорил, виздобули
Subscribe

 • Вакцинотивизм или зачем лечить сепаров

  Давно тут не было флейма. Подумал плеснуть солёной воды на свежую рану. Причиной стала на редкость мерзкая статья, которую зачем-то репостнул Игорь.…

 • * * *

  1. Україна – друга в Європі за добовою смертністю від коронавірусу 2. Епідемія ковід: в Україні знову більше 23 тисяч заражень за добу 3.…

 • Ансамбль александрова десь заплакав зі дна Чорного моря

  "Молдова просить певний обсяг газу на такий складний період. Ми вважаємо, що можемо дозволити це зробити. І ми кажемо, що цей газ буде постачатися…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments