Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Дуолінго -- ставимо плани собі

За  вчора і сьогодні набив 370 попуг досвіду при плані 30 за день (пруф справа).
Година "вчора" вночі (десь з 1 до 2), хвилин 20 зранку і хвилин 40 сьогодні ввечері.
І це непогано.

Моя програма максимум бути в зоні перехода в наступну лігу, у срібну в моєму випадку. І причини тут дві: поперше то ознака що я серед кращих а по друге мені здається, що потім будут складніші завдання.

З іншої сторони, я точно впевнений, що якісь паразити використовують дірки в Дуолінго для накрутки рейтинга. І навряд чи я помиляюсь, бо шановний ukurainajin вважає так само.

ПРО МАРНОСЛАВСТВО
Рука не піднімається поставити теґ «мовознавство», хоча це стосується Duolingo… Не знаю, з якою метою, але на Duolingo існує система начебто змагань користувачів. Начебто — тому що ця система, по-перше, нелогічна, а по-друге, має простір для нечесної гри. Нелогічна вона тим, що враховує лише загальну кількість отриманих за тиждень балів серед випадково призначених учасників. І байдуже, які мови вони вивчають. Тобто оцінюються навіть не зусилля з певної мови, а просто витрачені на взаємодію з платформою. Хтось вивчає англійську (найпоширеніший варіант), а хтось пачку різних мов, серед яких англійської нема — як можна порівнювати штангіста з тенісистом?!
Самі ж зусилля теж не свідчать про поступ у вивченні, адже бали можна отримувати в спосіб, який не має нічого спільного з поступом. Наприклад, пару місяців тому існувала така дірка, що можна було безкінечно в режимі тренування виконувати швидку низькорівневу вправу на знання абетки та п'яти слів. А отримувати за неї так само, як за щось складне, що вимагає часу й розуміння, адже вправи жодним чином не рангуються. Тепер, на щастя, це виправили, і отримувати бали за кожну тренувальну вправу можна лише раз на день. Але існують інші способи. Я сам не пробував, тому лише припускаю, як це може працювати. Наприклад, там дозволяється скинути поступ з будь-якого курсу, отже повернутися до початку, до простих вправ. Проте схоже, що з ліги, до якої ти вже дійшов, через це не викидають. Відтак ти починаєш швидкий розвиток новачка, але вже на самій верхівці.
Лідери за день примудряються набрати понад десять тисяч балів, що, скажімо так, є взагалі сумнівним з фізичного погляду. Для порівняння, одну найпростішу німецьку вправу з таймером на максимально доступні 20 балів я роблю за 1хв:25сек. Швидше мені вже реакція з моторними рефлексами не дозволяють. Додайте проміжки між вправами (хай навіть 5 секунд) — на 10000 потрібно щонайменше 500 найпростіших вправ (де їх взяти?) по півтори хвилини кожна. А врахуйте ще складність, помилки і втому…
Утім, далі цікавіше, бо щойно я зіткнувся з випадком, що в ніякі ворота не лізе. Що саме я побачив? А те, що кількість балів у лізі (себто протягом цього тижня) може водночас бути більшою, ніж загальна кількість балів усіх курсів за весь час. От і здогадайся, як це. Я вже думав, чи не самі власники накручують з метою, скажімо, розбурхувати азарт користувачів. Але це не має сенсу, коли відрив завжди такий страшенний — марні спроби лише набридають. Отже, це просто ще якась дірка. Під катом пруфи побаченого.
Оригінал тут і трохи є тут

Власне тому в мене нема планів мучати себе, щоб бути в першій трійці.

І та, ще раз наголошую, що Дуо це непоганий тренажер для автоматизма, який варто використовувати на початку. Але не більше.

Tags: 40+, мова, навчання, освіта
Subscribe

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments