Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

Читання змінює мозок та життя на краще

 • Читання не тільки добре для того, щоб дізнатися щось нове - це також чудово для роботи вашого мозку.
 • Доктор Марк Маклафлін, нейрохірург, каже, що читання художніх книг (поза медициною та школою) покращило його життя.
 • Він каже, що це не тільки допомагає вам навчитися краще орієнтуватися в конкретних обставинах, але і допомагає мозку.
 • Різні дослідження виявили, що читання може покращити частини мозку, пов'язані з мовою та емпатією.

Коли я збирався розпочати власну практику нейрохірурга, я пережив невелику трансформацію момент.
Це не сталося під час складних операцій. Це сталося в тихій кімнаті будинку, під сяйвом єдиної лампи.
Я почав читати книги.

У дитинстві і навіть у медичному коледжі я рідко читав інші книги, ніж ті, що конче потрібні для мого навчання. Я не мав терпіння. "Немедичне читання" мені здавалося марною тратою часу.

Моя точка зору змінилася після 30 років, коли я починав працювати у Принстоні, доглядаючи за мозком та хребтом пацієнтів. Мед колледж не готує докторів для ведення малого бізнесу, тому мені довелося швидко стартувати самому. Я занурився у книжки з управління, планування, людських ресурсів, бухгалтерського обліку та лідерства.

Моєю проривною книгою був "Від гарного до великого"  Джима Коллінза. Потім я занурився у "Переломний момент" Малкольма Гладуелла, яку вважаю однією з найбільших книг з маркетингу коли-небудь. Продовжуючи студіювати книжки з бізнесу, я почав читати також біографії та художню літературу. Нарешті я звільнився від обмежень читання виключно для певної потреби [бізнеса].

Невдовзі я зрозумів, що книги роблять для мене більше, ніж просто прищеплюють знання моєму мозку - вони також вдосконалюють мої здібності спілкування. Я став більш уважним слухачем у зустрічах з пацієнтами та діловими партнерами, більш чітким та проникливим у своїх відповідях.

Звичайно, будучи фахівцем з мозку, я хотів знати, як саме читання книг впливає на мене на нейронному рівні. Ясна річ, це впливало на мої загальні процеси мислення - але, можливо, і на мою анатомію мозку.

Дослідження на цю тему підтвердили це: читання насправді змінює мозjк.

Успіхи технології сканування дозволили нам побачити, як читання впливає на ділянки мозку, пов’язані з спілкуванням. У дослідженні 2013 року, проведеному в моєму університеті "альма-матер Еморі", студентам-волонтерам було доручено читати розділи роману («Помпеї», трилера 2003 року, побудованому на виверженні вулкана Везувій у стародавні часи) дев’ять ночей поспіль. МРТ, зроблені вранці після виявлення збільшення зв’язності в лівій скроневій корі, ділянці мозку, пов'язаної з сприйнятливістю до мови.

Що було найбільш цікаво, це посилення обробки мови була очевидним, навіть якщо книгу не читали саме під час сканування. За словами Грегорі Бернса (Gregory Berns), нейро-вченого (neuroscientist), який керував дослідженням, ця підвищена зв’язок була "майже як м'язова пам'ять". Уявіть, наскільки міцними є ці зв’язки, якщо ви читаєте щовечора!

Інший МРТ-аналіз Реймонда Мара (Raymond Mar), психолога з Йоркського університету в Канаді, виявив значний перекривання мозкових мережах у тих, хто осягають історії -- тих, хто пробує зрозуміти думки та почуття інших - основу емпатії. Читання вигаданих історій, очевидно, робить нас кращими у спілкуванні з реальними людьми, особливо у складних зустрічах.


Я визнав цю користь у власному житті -- як у лікарні, так і у своїх ділових стосунках. Для мене критично важливо керувати зустрічами з пацієнтами та їх сім'ями з тактовністю та розумінням. Одного разу мені може знадобитися обережно переконати амбівалентного пацієнта пройти необхідну операцію. Або іншого дня мені, можливо, доведеться втішити батьків через втрату коханої дитини.

Занурення в життя різних видуманих персонажів на друкованій сторінці посилило мою здатність "читати" реальних людей у складних сценаріях життя.

Читання на регулярній основі також краще підготувало мене до того, щоб бути з колегами на одгому боці, коли мені потрібна їх співпраця та підтримка. Насправді це збагатило всі мої соціальні зустрічі - у бізнесі, у тренерській роботі та навіть у власній родині.


Я пройшов довгий шлях від читання книг щоб стати більш обізнаним. Я чітко бачу, як читання допомагає мені орієнтуватися навіть в ситуаціях, що не мають нічого спільного з темами, про які я читав.

Це таке собі крос-тренування для мозку. І відмінне навчання на все життя.

Те що я був бібліофілом також допомогло мені краще навчатись та залучати своїх працівників. Наприклад, я роздаю копії "Не нашкодь: історії про життя, смерть та хірургію мозку" Генрі Марша моєму персоналу та заохочую дискурси про це на робочих засіданнях. Ця книга наповнена цікавими історіями, які стосуються роботи хірурга, і це дає моїм працівникам кращу точку погляду на те, що таке бути лікарем і пацієнтом.

Моя найбільше сподівання полягає в тому, що мій дар книг потрапить у руки таких, як я: зрілих до серйозного читання, які будуть вдячні за те, що відкрили чудевий світ літератури.
Коли вони спіймають хвилю слів, вони будуть вражені новимиберанами, до яких дістались. Як колись сказав Уолт Дісней, "У книгах більше скарбів, ніж у всіх піратських сундуках на Острові Скарбів" (Walt Disney Quotes. There is more treasure in books than in all the pirate's loot on Treasure Island).


Доктор Марк Маклафлін, доктор медичних наук, практикує неврологічну хірургію в Принстонському відділі Допомоги Мозку і Хребту.

Оригінал статті https://www.businessinsider.com/neurosurgeon-reading-changes-your-brain-and-life-for-the-better-2018-10

Переклад (c) Grzegorz Brzęczyszczykiewicz для bitter-onion, Клюба кадетів Горького Лука. При репості прохання давати посилання на оригінал перекладу та згадувати "bitter-onion".

Ну й гумору по темі вам


Tags: 40+, книги, навчання
Subscribe
promo bitter_onion Березень 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments