Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

👑 Якщо коронавірус прийде в Україну. Чи вистачить лікарень, фахівців та обладнання?

Чи є в Україні необхідне обладнання для діагностики
[НІ]Наразі тест-систем для виявлення китайського коронавірусу, які можна вільно закупити, не існує, пояснює дитячий інфекціоніст Федір Лапій.

Його діагностування відбувається методом виключення. Спочатку пацієнта перевірять на грип, для цього можна навіть застосовувати експрес-тексти, які продаються в аптеці.

Якщо виявиться, що наявні симптоми викликав не грип, хворого перевіряють на інші віруси, в тому числі вже відомі коронавіруси, які циркулюють в Україні.

Якщо й тут збігів не знайдуть, тоді можна підозрювати, що людина хвора на новий коронавірус. Особливо це стосується випадків, коли пацієнт відвідував країни, де розповсюджена хвороба.

Якщо в Україні буде хворий з підозрами на новий вірус, то від нього буде відібрано матеріал для лабораторного дослідження, пояснює Оксана Кошалко.
Зразок буде відправлено до лабораторії ВООЗ у Лондоні, яка має специфічні тест-системи на визначення нового коронавірусу.


Крім того, для діагностики хвороби при прильоті туристів в Україну в аеропорту "Бориспіль" працюють фахівці з інфрачервоними термометрами. Мандрівників із підвищеною температурою та симптомами захворювання направлять на подальше обстеження.

Проте, Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що, як показали попередні спалахи, вимір температури в аеропортах залишається не точним методом для вчасного виявлення хворих, адже є інкубаційний період, також лихоманку можна приховати за допомогою жарознижувальних.

Чи готові лікарні України прийняти хворих
[Умовно "ТАК"]Незабаром після спалаху у китайському місті Ухань розпочали термінове будівництво тимчасового мобільного шпиталю на тисячу інфікованих новим вірусом.
Це важливо для того, щоб ізолювати заражених та не дати поширитися хворобі.

Зараз в Україні існує 750 відділень інтенсивної терапії на 5 581 ліжок, які готові прийняти пацієнтів з новим коронавірусом, запевняє лікар-анестезіолог Сергій Дубров з Центру громадського здоров'я.

Лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв ставить інформацію про готовність відділень під сумнів – є високі ризики, що справді готовими до спалаху буде небагато:

"Якщо казати про Київ, то я впевнений, в Олександрівській та четвертій лікарні. Це ті лікарні, де є гарно обладнані реанімації, й вони будуть рятувати людей. Але щодо всіх відділень в країні – є сумніви".


Епідеміолог ЦГЗ Оксана Кошалко каже, що оцінка матеріально-технічної бази лікарень ще в процесі. Необхідні матеріали будуть докуповуватись:

"Також важливо розуміти, що всі наші інфекційні відділення досить типові, вони будувались ще за радянських часів. У них окрема система вентиляції та каналізації".

Дитячий інфекціоніст Федір Лапій впевнений, що у разі спалаху коронавірусу дітей у столиці будуть направляти до Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні.

Там знаходиться єдине у Києві дитяче відділення для обстеження та лікування хворих на особливо небезпечні інфекції, зокрема SARS – інший загрозливий різновид коронавірусу. Воно розраховане на 16 боксів на 30 ліжок.

У лікарні є ще декілька інфекційних відділень, які теоретично можна буде використати у разі необхідності. Але наразі коронавірус насамперед небезпечний для людей літнього віку, діти перебувають поза зон

Спеціальний захист для лікарів. Чи є він в Україні
[Фактично "НІ"]За рекомендаціями ВООЗ, лікарі, що перебувають у контакті з хворими на новий коронавірус, мають бути забезпечені респіраторами N95 та FFP2, розповідає глава директорату громадського здоров'я МОЗ України Андрій Скіпальський.
Лікарів первинної ланки мають забезпечити гумовими рукавицями та окулярами.

Юрій Жигарєв ставить під сумнів цю інформацію. Він вважає, що лікарі скоріш за все будуть в халатах, масках та рукавицях.
"Але це не надійний захист для лікаря. Маска захищає від слини, слизу тощо. Надійний захист проти вірусу – це респіратор".


Що може збільшити шанси на виживання після захворювання
[ЕКМО, яких 7 у Києві і 7 на всі інші області]Оскільки під час перебігу захворювання діагностують пневмонію, лікарі рекомендують застосовувати оксигенотерапію.

Лікар-анастезіолог Сергій Дубров з ЦГЗ стверджує, що всі відділення країни на 100% забезпечені киснем, а забезпечення респіраторами високого та середнього класу становить 0,62 на одне ліжко інтенсивної терапії.
Тобто такі респіратори матиме фактично кожен другий пацієнт за умови, що всі ліжка будуть зайняті.

Окрім стандартних респіраторів існують спеціальні апарати ЕКМО (Екстракорпоральна мембранна оксигенація), які можуть підвищити шанси на виживання пацієнтів.
Це технологічна система, яка підтримує життєдіяльність людей з важкою вірусною пневмонією та буквально заміщує функцію легень.
За напівофіційними даними, зараз в Україні 14 таких апаратів, 7 з них – у Києві. Невідомо, чи всі вони у робочому стані. Це дороговартісна техніка, яка потребує спеціальної підготовки персоналу, тому не може бути встановлена у всіх відділеннях інтенсивної терапії.

Згідно з даними Прозорро, два апарати ЕКМО, вартістю 89 366,40 кожен, були придбані державою у грудні 2019 року для інституту серця імені Амосова.

Лікар-реаніматолог Андрій Сем'янків не вважає ЕКМО панацеєю.
"Ці апарати дійсно допомагають хворим з важкою вірусною пневмонією, яка буває при коронавірусі. Але якщо важкохворих будуть тисячі, ЕКМО не врятують у будь-якій країні".

pravda.com.ua


Але зелебобня вперто вірить, що вірусу немf https://bitter-onion.livejournal.com/3001225.html
Tags: Україна, виздобули, медицина/здоровье
Subscribe

 • Экипаж Бука едет домой

  Sergei Loiko В Первомайском «установку» закатили на трейлер. Накрыли брезентом, как могли. Поверх брезента — камуфляжем. Рыча и заливая окрестности…

 • Великий герб від Зеленського

  Нещодавно Володимир Зеленський подав як невідкладний законопроект про великий герб України. Примітно і навіть очікувано, що пропонований…

 • К освобождению Мариуполя

  Из Тани Адамс 2014-го. "Старушки-соседки родителей, правда, представляли совсем другой Марик. Они хватали меня за рукав и тихонечко шептали мне в…

promo bitter_onion march 15, 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments