Grzegorz (grzegorz) wrote in bitter_onion,
Grzegorz
grzegorz
bitter_onion

The Shallows і інтернет-шаббат

Є така цікава книга Ніколаса Карра "The Shallow", в якій автор -- журналіст який пише про технології, бізнес і культуру -- вивчає вплив Інтернет-технологій на людський розум. "У цифрову епоху нас переповнюють подразники. Наші комп’ютери, телефони та цифрові інструменти дозволяють нам постійно отримувати доступ до нескінченної інформації і створюють відчуття зв'язку. Ми все більше й більше соціально орієнтовані та ефективні, ніж будь-коли раніше, - тому що ці реці більще цінуються. Карр хвилює, що ми втрачаємо цінні навички типу інтелекту, який адаптує користувачів до їх комп'ютерів, а не навпаки.

Карр дає таке порівняння -- два типи інтелекту. "Старіше" визначення пов'язане з епохою друкованої літератури. Люди визначали інтелект як ступінь, у якому людина мала «літературний розум», або розум, здатний спокійно сидіти і вирішувати складні проблеми. Після промислової революції з'явилось нове визначення інтелекту, яке пропагандувало ефективність і багатозадачність над більш глибоким "традиційним" мисленням. З винаходом Інтернету ця "одержимість ефективністю" вийшла з-під контролю. Наші програми та інструменти настільки прості у використанні, що ми розвиваємо несамовитий, шалений апетит до отримання все більшої кількості інформації, яка споживається на швидкостях.
Об'єм даних, яким нас бомбардує під час веб-пошуку та сьорфінгу Інтернет, може бути вражаючим, але наші мізки, стверджує Карр, не здатні обробляти такі от відволікання, притаманні побудові Інтернету. Оце захплення Інтернетом, швидке використання Інтернету привернули користувачів до ===== епохи відволікання, і, як наслідок, погіршило нашу здатність знаходити баланс між сильним мисленням «літературного розуму» та орієнтованим на "сучасну ефективність" навчання.

Карр, використовуючи офіційні дослідження, наукові концепції та науку про мозок, підкреслює у книзі -- зміни завдяки нашому використанню Інтернету, - це не просто зміни в наших думках (майндсет), це анатомічні зміни в самому мозку.
Інтернет "відволікання" приводить до того, що нейрони, відповідальні за швидке перемикання розвиваються, а от відповідальні за концентрацію ні. Крім того, мозок не встигає переміщувати інформацію з короткострокової пам'яті у довгострокову.
І в результаті у нас не залишається енергії для частин нашого мозку, відповідальних за складну думку та розвиток тонких людських емоцій.

Книга The Shallow не просто попередження, що Інтернет змінює нам мізки.
Основна ідея у тому, що це може зменшити ті самі навички та риси, які роблять нас людьми.

Ну й ще по темі

https://www.youtube.com/watch?v=wcmqTgkhj-c

Рецепти... У мене їх три
І вони прості:
- раз на тиждень - інет-шаббат. Мене в інеті просто нема.
- після 9 вечора у мене інтернету нема, читаю тільки те, що завантажив раніше
- читати книги не в інеті -- паперові або електронні, годину на добу. Іпісля читання подумати, що нового я дізнався з прочитаного.

Tags: Зигмунд Фрейд и его друзья, книги, навіяло, інформація для роздумів
Subscribe

promo bitter_onion март 15, 2021 17:32 15
Buy for 50 tokens
Все слышали такую сказку, что якобы украинцы, белорусы и русские – это братский единокровный народ, который происходит якобы от триединой древнерусской народности. Ученые открыли страшную тайну – мы не братья. Праславянский этнос, конечно, существовал где-то со II тысячелетия до нашей эры, из…
  • Post a new comment

    Error

    Comments allowed for members only

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 25 comments

Bestr_es

February 10 2020, 08:52:33 UTC 4 years ago

  • New comment
усвідомленість